Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kroncular 2 dakikanızı ayırırmısınız.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında muratt35 tarafından paylaşıldı.

1. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese selamlar diyerek başlıyalım;
    Kron xc500 alıcam.Büyük ihtimalle 2hafta sonra gidip alıcam.Kron xc500 benim gönlüme şuana kadar görünümü başta olmak üzere donanımları ilede en fazla yatan bisiklet oldu.Sizden istediğim sadece Kron xc500 kullandıysanız yada kullanan arkadaşlarınız,bir yakınınız varsa zahmet olmaz ise bilgi verirmisiniz.İlk defa bisiklete bu kadar para vericem ve neredeyse alma evresinin son aşamasındayım.Yorumlarınız olumluda olumsuzda olsa lütfen yazın.
    Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.
    Saygılarımla...

2. Vedat METİN

Vedat METİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Daha önce Kron 2011 xc500 kullandım.Orjinal selesi insanı yatalak yapar o kadar rahatsız,maşa inanılmaz vasat.Bunlar haricinde başlangıç için çok iyi bir tercih.Maşa bir süre idare eder sizi ama seleyi muhakkak kılıfla kullanın yada direkt değiştirin.İleride komponentlerde yapacağınız değişiklikler bisikleti daha bir performanslı hale getirir daha çok seversiniz.

muratt35 ve essuner bunu beğendi.
  3. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    XC500 Fiyat/Performans açısından kendi emsallerine göre alınacak ilk bisiklettir :) içiniz rahat olsun ;)

muratt35 bunu beğendi.
  4. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Murat merhaba. Benim en yakın arkadaşlarımdan birisinde var XC500. 2012 model.
    Alalı 1 ay anca oldu ama yaptığı km çoktan 600'ü geçti. En son beraber Abide'ye gittik geçen haftasonu.
    Şimdiye kadar bi sıkıntı çıkarmadı. Bazen hafif yollu arazi de yapıyoruz. Arkadaşım gayet memnun.

Selesini hatırlamıyorum şimdi ama, yukarda Vedat abinin dediği gibi, maşa gerçekten vasat. Gerçi o da sıkıntı yaratmadı o kadar yol, gerektiğinde kilitlenebiliyor, fena değil yine de ama insan bi Suntour filan arıyor demek ki. :)

Benim salcano ile arkadaşın XC500 hatıra fotoğrafı. :)

Daha merak ettiğin bi şey olursa sor, ben de arkadaşa danışıp sana geri dönüt vermeye çalışırım.

muratt35 ve Vedat METİN bunu beğendi.
  5. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    1 aydır Kron xc 500 kullanıyorum. Şimdiye kadar herhangibir sıkıntı yaşamadım. Hergün işe bisikletle gider gelirim günde toplamda 6km Her hafta sonuda küçük büyük tur yaparız. Bu 1 ay sonunda bisiklette oluşan ufak çaplı sorunlarımı iletmek gerekirse;

1.Şuan için orta göbekten bi tıkırtı sesi geliyor.
    2.Aldığımda arka lastikte olan çok hafif yalpa düzelir demelerine rağmen devam ediyor.
    3.Arka fren ön fren kadar yumuşak değil.

Bu 3 sorun için servise gittim ve hepsinin çözülebileceğini ve normal olduğunu ilettiler. Müsait bir zamanımda gidip hepsini yaptıracağım.

Genel olarak izlenimlerim ise; gerçekten hoş bir bisiklet, sele konusunda 2011 modellerin selesi nasıl bilmiyorum fakat ilk hafta benide çok rahatsız etmişti fakat şuan alıştım. Ama uzun turlarda biraz rahatsızlık verdiği vakitler oluyor. Maşa konusunda açıkçası bundan daha üstün bir maşa kullanmadım fakat bana göre bu maşa gayet güzel. Kilitlenebilir olması zaten bi artı. Ayrıca şehir içi kullanacaksanız üzerinde 2.10 genişliğindeki lastikler insanı biraz yoruyor. İlk defa bir bisiklette vites geçişlerini bu kadar sorunsuz gerçekleştirebildiğimide söylemeden edemeyeceğim. Gerçekten vites geçişlerinde sorun yaşamıyorsunuz. tabiki bu vites ayarının iyi yapılmasından ve yeni oluşundan da kaynaklı bir durum. Son olarak bende sizler gibi çok araştırdım son olarak gidip gördüm ve bu bisikleti aldım. Ben xc250 almak için gitmiştim fakat xc500 aldım. Nedeni ise işe gidip geleceğim için yolda sıkıntı yaşamak istemedim. Ayrıca az bir ücret farkına daha iyi komponent sunuyordu xc500. Aralarında 150TL gibi bir fark vardı sanırım. Başlangıç için gönül rahatlığı ile alabileceğinizi söyleyebilirim. Ama benim gibi sürekli şehir içi kullanacaksanız kesinlikle ya lastikleri değiştiriniz yada direkt olarak şehir bisikletlerine yönelmenizi tavsiye ederim. Heleki istanbul gibi bir şehirde. Bazı arkadaşlar neden istanbulda diye sorabilir. Küçük birşey anlatmakta fayda görüyorum.

İşe gidiş ve gelişlerde gerçekten trafik olduğundan daha yoğun oluyor. her ne kadar bisiklet üzerinde olsanızda sizinde durup kalkmanız gereken birçok nokta oluyor. Minübüslerin sağından her zaman geçemiyorsunuz!! . Buda insanı fazlası ile yoruyor. Bunu geçtiğimiz pazar yolların biz bisikletlilere tahsis edildiği mavi haliç bisiklet turunda gördüm. Hiç durmadan pedalladığınız zaman çok daha performanslı gidiyorsunuz ve doğal olarak daha çok yol alıyorsunuz.

Örnek olması açısından bende birkaç fotoğraf paylaşayım sizler ile.

Buda Mavi Haliç Bisiklet Turunda ben :)

muratt35 ve bayramtok bunu beğendi.
  6. aktas1991

aktas1991 Yeni Üye

Seviye:
    Murat başlangıç olarak güzel bisiklet duruşu özellikleri falan ama senin gönlüne bu yattıysa vazgeçme isteyerek binersin böylece.Bak bende xc500 alcaktım muhabbetini yapıyorduk hatta:) ama bisikletciye gittim carraro 436 daytona aldım.Bütçemi sarstı ama beğendiğimi aldım.Keyifle kullanman önemli bisiklet sonçta senin gücünle çalışıcak istemediğin bi bisiklet olsa onla 500metre bile gitsen yoruldum dersin ama sevdiğin bisikletle günlerce ilersen ben daha yorulmadım dersin:) Bu iş böyle gönlünden geçeni al ve arkana bakma rahat et :) şimdilik xc500 iyi keyifli sürüşler kardeşim:)

muratt35 ve İlker Eren bunu beğendi.
  7. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Ben de bu bisikletin V fren'li modelini almayı düşünüyorum (bulabilirsem). Maşa konusu biraz kafa karıştırsada şuan için en optimal çözüm bu.

muratt35 bunu beğendi.
  8. İbrahim Özhan DOKUMACI

İbrahim Özhan DOKUMACI Aktif Üye

Seviye:
    Bence şu kombinasyonu yapman daha mantıklı
    http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=262
    http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=194
    http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=238
    çünkü maşayı ilerde eninde sonunda değiştireceksin ve xc 250nin xc 500 den tek kötü yanı vitesleri, bu kombinasyonla daha uygun fiyata xc 500 den daha iyi ön ve arka viteslere sahip bisikletin olur.

muratt35 bunu beğendi.
  9. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yalnız Xc500 24 Vites. Xc250 ise 21 Vites. Bunun yanında Xc500'de kilitlenebilir maşa var.

yani bisiklet alacak arkadaşın senin dediği kombinasyonu yapıp, parçaları yükseltip xc500'ün üstünde bir bisiklet elde edebilmesi için vites kolları, ruble, arttırıcıları değiştirmesi gerekir.

muratt35 bunu beğendi.
  10. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Okuldan geldim yorumlarınızı hemen okudum.Hepiniz benden büyüksünüz size abi diye hitap etmek istiyorum.Sevgili abilerim yardımcı olduğunuz için öneride bulunduğunuz için hepinize gönülden teşekkür ederim.Çok sağolun varolun.

11. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Maşa konusu çok büyütülecek bi şey değil bence. İkinci el forumunda 70-80 liraya çok güzel maşalar çıkabiliyor bazen.
    Kron'dan çıkan maşayı da temiz temiz satarsınız, sorun çözülür. :)

muratt35 bunu beğendi.
  12. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Yardımın için sağolasın Sinan abi.Kararımı kesin verdim artık aklımda problem felan kalmadı :D

13. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun abicim.Güle güle kullan.Çok haklısın abi sonuçta bizim gücümüzle gidecek.Arabalardan,motosikletlerden en büyük farkı da bu :D Tekrardan hayırlı olsun abi Carraro 436 Dayto'nan.Bütçeni biraz sarsmış ama çok iyi bir seçim olmuş abicim.

14. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Geçen sene ben de bisiklet alırken kron xc 500'de karar kılıp son bir hamle ile biraz daha fiyat farkı ödeyerek 20 inç 2011 model kron xc 1000 aldım. xc 500 alıp üzerinde değişiklik yapmak yerine xc 1000 yada en düşük ihtimal ile xc 750 almanızı tavsiye ediyorum.

Şimdiden hayırlı olsun.:)

muratt35 bunu beğendi.
  15. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Zaten 400 tl bütçe ile başladım :) Max 600tl olur daha da gidebileceğimi sanmıyorum.Annem babamda zaten izin vermez :D 600tl lik bütçemi 200tl daha arttıramam zaten kaskı,kilometre göstergesi,ıvırı,zıvırı 1000 tl olucak. O nedenle daha fazla yükseltemem.Öğrenci olunca malum durum bu :D