Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc750 zoom maşam bozuldu yardım.

Konu, 'Süspansiyon' kısmında MS.Aydeniz tarafından paylaşıldı.

1. MS.Aydeniz

MS.Aydeniz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba, bisiklette seyir halindeyken maşamın gidondan kitleme aparatının vidası sarsıntıdan dolayı düştü ve bulamadım , bende suntour gidondan kitleme aparatı aldım taktım sorun bitti. ama maşamda boşluk vardı ve kademeli olarak çalışıyordu , yağsız kaldığını düşünerek cesaretimi toplayıp masayı yağlamaya çalıştım. maşanın altında ( resimde görüldüğü gibi ) 2 bacağın altında 2 tane gömme vidayı alyan ile açtim , ufak olanı önce açtım bişey olmadı sonra büyük olanı açarken pıss die ses çıktı :eek: hava mı doldu kaçırdımı ne anlamadım ama maşa yaylı sistem.
    neyse şimdi bu vidayı geri sıkıştıramıyorum , yalama olmadığına eminim çünkü hiç zorlamadım saat yönünü tersine - düzüne çevir çevir tık yok... maşa yı çalıştırırken açık olan vidadan fıs fıs ses geliyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim , teşekkürler. :)

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    http://www.pisiklet.net/2011/06/amortisor-bakimi/ bakabilirsin.Amortisörü açıp,bakım ve temizlik yaptıktan sonra amortisör hava pompasıda gerekiyor.Fıs fıs sanırım hava pompası ve vidaların contalarının iyi kapanmamasından kaynaklanıyor olabilir.Gerekli yağ seviyesi vs.Kullandığın yağada dikkat etmen gerekiyor.Linkte kullanacağın yağ yazıyor.

3. MS.Aydeniz

MS.Aydeniz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @gok : verdiğin bilgi çok yararlı teşekkürler ama yazıdakı maşa Rock Shox Duke havalı maşa sanırım , bendeki zoom maşa havalı değil bildiğim kadarıyla , orijinal xc750 ZOOM maşa yani

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    MS.Aydeniz bunu beğendi.
  5. MS.Aydeniz

MS.Aydeniz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    sadece resimlerde gösterdiğim vida sıkışmıyor , ne pis bir maşa bu zoom :boese157: bu akşam gidince yine bir uğraşayım , gıcık oldum satacağım bisikleti :D

6. onurcan tokuş

onurcan tokuş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Linklerde verilenler sizin maşanızdan tamamen farklı sistem. Zoom maşalar bildiğiniz gibi pek de kaliteli değiller. O vidanın sıkışmamasının nedeni ise. İç tarafla birlikte dönmesi. Çaresi ise, maşayı üstten açıp vidayla birlikte dönen parçayı bir şekilde sabit tutmanız.

Sinan Ceylan, Cüneyt Y. ve MS.Aydeniz bunu beğendi.
  7. MS.Aydeniz

MS.Aydeniz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    teşekkür ederim , deneyeceğim.

8. MS.Aydeniz

MS.Aydeniz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    kardeş sen bu işi biliyorsun :D maşayı dediğin yoldan yaptım ( 3 kişi gerekti bu iş icin :D) şu anda maşam çalışıyor , eski haline döndü. tesekkurler :)

Sinan Ceylan ve onurcan tokuş bunu beğendi.
  9. onurcan tokuş

onurcan tokuş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Birlikten kuvvet doğar :) Sorunun hallolmasına sevindim. Güle güle kullanın ;)