Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc500 yardım edin

Konu, 'Kron' kısmında Burak Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    herkeze selam ben 14 yaşındayım kron xc 500 bisikletim var
    göbeğinden çıtırtılar geliyor bisikletçiye gittim bilyeleri dağılmıştır dedi açmaya çalıştı açamadı bisikleti ankara kızılay dan aldım bisikletcinin adı bisiklet dünyası yada sarayı idi tam hatırlayamıyoum oraya götür dedi evimiz çok uzak nasıl tamir ettirebilirim

2. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çıtırtı bazen sele borusundan gelebilir ve seni yanıltır...Sele borusunu çıkar,kuru bezle sil ve borunun girdiği kısma çok az kuru gress yağı sür..Sele borusunu takıp,birkaç tur at...Hala çıtırtı var mı,bak...Aşağıdaki linkte aynı sorun ve çözümü var...Kolay gelsin kardeşim...
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=271499

3. Burak ELMAS

Burak ELMAS Kıdemli Üye

Seviye:
    bir bisikletcinin orta göbeği çıkaramaması garip, o bisikletciyi bırakıp daha iyi bir bisikletciye gitmende fayda var ayrıca o ses orta göbekten gelmiyor olabilir başka bir bisikletciye göster derim ;)

4. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    denedim malesef olmadı çıtırtı devam ediyor bisikletçi sadece pedalları sökebildi göbeği sökmek için alet yok dedi sonra bişeyle sökmeyi denedi onlada sökemedi ben çözemedim bunu dedi
    başka bisikletçiye götürdüm bisikleti ters çevirip pedalları çevirdi bişeyi yok dedi ama yük verince pedallara çok çıtırdıyor il götürdüğüm bisikletçi bilyeleri dağılmış olabilir dedi zaten 2 tane bisikletçi var

5. Okan Bozkurt

Okan Bozkurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Problem orta göbekten kaynaklanıyor olabilir ancak dağıldığını zannetmiyorum, orta göbeği çıkarıp, temizleyip, yağlayıp montajını tekrar yaparsanız problemin bir sürelik de olsa gideceğine inanıyorum.

6. barış gül

barış gül Üye

Seviye:
    ben xc 500 ün aynakolunu 28-38-48 dişliyle değiştirdim. Fakat orta göbek kısa geldi. 121 mm. lik göbek gerekiyor. İnternetten buldum. Yakın bir zamanda alıp, bisikletçinin taktığı bilyalı göbekten kurtululacağım.