Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron Xc500 maşa

Konu, 'Süspansiyon' kısmında ahmet emin aydın tarafından paylaşıldı.

1. ahmet emin aydın

ahmet emin aydın Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öncelikle herkeze merhaba. Bisiklet Kron Xc500 ve sorun maşada diye düşünüyorum . İlk aldığımda problem yoktu fakat şu anda bisikletin direksiyonunu kendime doğru çekersem amortisörden tak diye ses geliyor muhtemelen vuruyor. Biraz sert kullanmış olabilirim. Bunu nasıl çözebiliriz veya normalmi şimdiden teşekkürler. Benim anladığım kadarıyla , ne olmuş olabilir ?:rolleyes:

2. ahmet emin aydın

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ---Güncel---

3. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Furc takımın dagılmıs olabılır.Ya da bosluk vardır.O YUZDEN SES CIKARTIYORDUR.Vidalarını bır kontrol et.Bu yazıdakı ıslemlerı sıraıle yaparsan sorunun cozulecektır :) http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=465

4. ahmet emin aydın

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok teşekkürler

5. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benim 741'de de benzer bir sorun var Furş takımını kontrol ettirdiğimde birşey olmadığını gördüm. İşin ilginci kime götürdüysem maşada boşluk olabileceğini ve sıkıntı yaratmayacağını söylediler. Açıkçası takmamaya çalışıyorum ama bazen öyle oluyor ki ses ciddi konsantrasyon bozuyor. Bazen ani sert çukurlara girerken ses çıkarıyor bazen de "kesin çıt sesi gelecek" derken gayet güzel amortisör görevini görüyor. Ben de çukura girerken ayağa kalkıp hafif yük veriyorum öne doğru...Ses çıkmıyor...Ama ufaktan sinirlenmeye başlamıyor değilim.

6. ahmet emin aydın

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aynen ses sinir bozuyor hele bozuk dağ yollarında. Bende tamirciye götürdüm banada normal dedi fakat arkadaşımda böyle bir sorun yok. Yetkile servise götürüp yukarıda yazanları yaptırtmak lazım...