Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC500 Bu Kadar Eder mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mesut C. tarafından paylaşıldı.

1. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar bugün bir bisiklet bayisine gittim. XC 250 istediğim renk yoktu ve fiyatı 500 TL'idi.

XC 500'ün siyah-matına resmen aşık oldum fakat fiyat olarak 650 çektiler.

Şimdi sorum. 24 vites ve kitlenebilir maşanın dışındaki fark nedir ? 150 TL değer mi sizce?

XC 250 Beklemeli miyim ?

XC 500 >>> http://www.kackarbisiklet.com/tr/product_details.asp?ID=14&CID=8&PID=397

XC 250 >>> http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...4&CID=8&PID=393&probrand=&prosize=&procolour=

Görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim.

2. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence etmez. 2011 modeli sıfır ayarında 360TL'ye sattım xc500'ü
    xc250 beklenebilir veya o fiyatlarda sedona borla ikinci el alınabilir.

Mesut C. bunu beğendi.
  3. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadro double+göbek sistemi üst model+fren üst model+maşası kilitlenebilir... 150 tl farka değer eğer biraz daha pazarlık yaparsanız 600'e bırakırlar.Böylece arada 100tl fark olur.

Yağız Günay ve Mesut C. bunu beğendi.
  4. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cevabın için teşekkür ederim. Uzun süredir bisiklet kullanmadığım için sıfır düşünüyorum.

İyi bir başlangıç yani. ;)

5. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Biraz araştırınca, XC 500 ile Carraro 419 Grunge aşırı karşılaştırma yapılmış ve Carraro hep yenmiş. Çok pis kafamı karıştırdı. :S Tam alma arifesindeyken...

6. Mert.d

Mert.d Yeni Üye

Seviye:
    Dostum ben de arada kalmıştım.Ama hemen herkes carraro önerdi,o fiyata alınabilecek en iyi bisiklet sanırım :)

Mesut C. bunu beğendi.
  7. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Carraro 419 Grunge araştırıyorum. Kullananlar yorum yazarsa sevinirim.

Kron'dan daha sağlammış. :) Bisikleti düzgün kullanan birisiyim. Hatta bebek gibi bakarım. Ömrüm olursa 5-10 sene kullanmak istiyorum.

Bütçem fazla olmadığı için birazda olsa düşük model almak istiyorum. Bakalım zaman neyi gösterecek. Şuan XC 500 ile Carraro kapışıyor. :D

Bir de, Pendik yakın çevre veya anadolu yakasında bayisi olan yer var mı ? Carraro için ? Gidip görmek ellemek istiyorum. :)

8. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sağlamlık göreceli, neye göre sağlam? Langır lungur tepe inişler yapmayacaksanız her bisiklet sağlamdır işin açığı bu.Hiç normal kullanıpta kadro kıran görmedim.Fiyat konusunda da xc250 nin üstüne 150 lira kilitli maşaya değer fakat bu bisiklette maşa Zoom marka ve her yeri kilitli olsa ne olacak :) Kaldı ki bir dağ bisikletinin en önemli ekipmanı amortisör.Carraro burada farkı koyuyor, kilitli Suntour XCT V3 var.Diğer yönden eşdeğerdir belki hatta bence Kronlar çok daha çekici tasarıma sahip.

9. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben gösterişten çok rahatıma düşkün birisiyim. Başkası a bak ne güzel bisikletmiş demesi ilgilendirmez ben keyfime bakarım.

İki bisikleti karşılaştırınca ve yorumlara bakınca %99 Carraro dediğini gördüm. ( %1 kısım görünümünü beğenenler )

Şu anda, Carraro bisiklet bayisi arıyorum. Birde 2012 model 2011 'den farkını nasıl anlarız? Adam 2012'yi 2011 diye keklemesin.:D

10. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arnavutköy'de bir abimiz bu bisikleti yarışa soktu, Master'larda yarıştı ve parkuru tamamlayabildi. Ağır(14-14.5kg) ama sağlam ve kullanışlı. Kron xc250ye farkı her alanta atar, xc500 2012 modelinden de iyi olduğu söylenebilir. ama 2011 Kron xc500'ü geçemeyebilir.

Kilitli maşa çok önemli konfor cidden özellikle remote lock(kumandalı kilit) ama arkadaş haklı Zoom maşa sonuçta, 5 tl bile fazla vermek ziyandır.

Benim önerim bu karşılaştırmalarda, Carraro olur, ancak 2011 Kron xc500 de çok iyi makine, kilitli maşa ondada var yanılmıyorsam.

Seçenekleri artırman kafanı karıştırabilir belki ama faydalıda olur, Sedona Borla, Sedona 711v modellerini de araştır derim. İyi forumlar;)

11. İbrahim Özhan DOKUMACI

İbrahim Özhan DOKUMACI Aktif Üye

Seviye:
    aralarında fark yok diye biliyorum sadece bu sene fiyatı ucuzladı

12. İbrahim Özhan DOKUMACI

Seviye:
    Bu arada verdiğin sitedeki (kaçkar bisiklet) xc 250 fotolarından bazılarını ilk defa görüyorum öyle xc250 ler varmı? Eski model diyecemde eskileride öyle değildiki :/

13. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bilmiyorum valla. Gidip gördüğümde kırmızı beyaz, yeşil siyah vardı. Siyah-mat gelmemişti. Gelince arasınlar diye telefon bıraktım ama Kron'dan soğuduğum için negatif cevap vereceğim.

Açık ara Carraro 419 önde gidiyor. :) Büyük ihtimal, 2011 sıfır alırım.

14. İbrahim Özhan DOKUMACI

Seviye:
    2012 sıfırları daha ucuz,liste fiyatı 668 tl.Pazarlıkla 600'e rahat alırsın hatta sıkı pazarlıkla 550'ye alan vardı

15. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Accell ( Bianchi mağazası ) hepsinde liste fiyatı 668 TL maksimum 630 TL indiriyorlar. Pendik'te oturuyorum. Sirkeci'ye gitmek gözüm almıyor. Gitsem nasıl geri getireceğim. :D

600 TL bulursam kaçırmam sanırım.

16. İbrahim Özhan DOKUMACI

Seviye:
    zaten sirkecideki ensafı çok kötüymüş, bayiide sıkı pazarlık yap 600e inerler

17. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bugün kısmet olursa Carraro 419' almaya gidiyorum. :)

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim...

18. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeş, sağlamlık konusu fazla kafana takılmasın çünkü bu fiyatlardan düşük fiyatlardaki bisikletler bile fazlasıyla sağlamlar. İstanbul'da oturuyorsun git bir gün sirkeci'ye iyice bir dolaş gör bütün modelleri ve satıcılarıda. bisikleti seçip almak işin bir kademesi, daha sonra aldığın bisikletin düzgünce toplanması ve satıcı/servisin sana karşı ilgisi çok önemli. okumuşsan eğer bende bir 212 hd aldım geçenlerde, adam bu bisikleti toplarken vites koruyucu takmıştı, fakat daha sonra bizim yakınlardaki bir servise gittim adam "bu ne" şeklinde tepki gösterdi ve koruyucuyu söktü daha sonra aksın somununu sıktı ve klik benzeri bir ses geldi ve bak dedi o vites koruyucu yamultuyormuş neredeyse arkayı iyiki vaktinde gelmişsin. viteslere falanda ayar yaptı bir sürü ve bisikletin hemen her yerindeki somunları kontrol etti (hemen hepsi tam sıkılmamıştı) ve hapsi için 10 tl aldı. ama ben gitmeseydim oraya belkide daha büyük problemlerim olacaktı. yani aldığın bisiklet kadar muhattap olacağın bisikletçide önemli.
    Bu arada rahatına düşkünsen Kron biraz sert bir bisiklet diyorlardı (özellikle 250 için) bunu da hesaba katmanı öneririm. Pazarlıksız nakit 650 fena fiyat değil pazarlıkla 600'e rahat çekilir, kilidini matara tutucusunu falanda iste onlara çok komik paralara gelen parçalar onlar.

Mesut C. bunu beğendi.
  19. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    600 TL 'ye almaya gideceğim. Biraz daha pazarlık yapabilir miyim diye diretecem ama normal fiyat...

Hayırlısı olsun bakalım.

20. erdemç

erdemç Yeni Üye

Seviye:
    600 tl ye inebilirsin xc500 için. en azından bostancı kaçkarda ve kesinlikle 100 liraya değer xc250 almaktansa. bir kere kitlenebilir maşa olması çok çok önemli bir özellik.

carraro almaya karar verdiysen de baya bir satış noktası var görünüyor burada:

http://www.carrarobisiklet.com/satisnoktalari.aspx

xc500 gibi her satırında bir yazı yok en azından bana göre daha şık bir bisiklet.