Kron XC4000

bugra_ozer

Üye
Tepki
21
İsim
Buğra
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hayırlı olsun güle güle kulllan

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram
Scudo

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
merak ettiğim bir konu KRON kimlerin isimlerinin harfleri yada neyin kısaltması bilen var mı?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ercan Kron'un isim babasından direk aldığım bilgi, herhangi bir şeyin kısaltması vs değil :). Anlık bulunmuş bir isim. Hoş olmuş ama değil mi?

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
bilmiyorum anlık bulunmuş da sanki yabancı bir vatandaşın ismi gibi
bir çağrışım yapmıyor... aklımda

mesela almanyadaki marka olan cesur gibi güzel birşey de olabilirdi...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
teşekkür ederim ender abi
resimler için
tripod ile çektiklerimiz de var ama bir ara gelir alırım ne kadar resim varsa...

tur fotoğraflarını da bekliyoruz...

beykan

Forum Demirbaşı
Tepki
101
hayırlı olsun...ben de aynı modeli almayı dusunuorum xc 4000 lx + rockshox psylo maşa fiyatta ii gibi geldi 2000ytl/10 tavsiyelerini bekliorum. bir eksigi kotu bir tarafı varmı???:) cok kararsızım bide ayna kolu sormak istiorum neden alivio kullanıosun? benim de su an bisikletimde aynakol alivio trek 6500 de aynısı var neden bir anlamı varmı:)) sonucta 40 ytl lik bişey:)

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
bisikletin cokguzel kardes hayırlı olsun ancak sağına soluna iyi birkac reflektor monte edersen uzun yolda daha sağlıklı olur iyi pedallar

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518

selam beykan sorularına cevap vereyim bende senin gibi birisi soru sorsa da cvp versem diye pusuya yatıp bekliyordum :D

şimdi psylo gayet iyi ama alırken senin kilo haddin ile içinde standart gelen yay örtüşüyor ise al... sanırım psylo için bu yorum yeterli olur

benim kilom fazla ve tam performanslı çalışmıyor...

ama yok ben yay may uğraşamam kilomun ne olacağı belli olmaz diyorsan
havalı bir amortisor al kendine göre hava bas kullan...

ben neden psylo aldım?
havalı alırsam keçeleri ile uğraşamam bir yerden ani düşüş anında keçelerin kaçırma bozulma ihtimali var bende kilom dolayısı ile ve burada keçe bulmam veya açacak kapasitede birisini bulsam bile güvenemem o nedenle gittim psylo aldım bakımını bilen tanıdıklarım var ve sorun yaşayacağımı sanmıyorum...

aynakol a gelince o aynakol ALIVIO DEĞİL
birincisi FCM-440 seri dışı DEORE 9 lu sisteme uygun en alt model ve fiyatı uygun.
ikincisi hallowtech 2 anahtar burada yani antalya da ustaların hiçbirinde yok bir yarışçıda var ve o kişiye güvenerek de aynakol u LX yada XT almak istemedim...

birşeyin kullanımından çok bakımı ve tamiratını yapabilmem veya yaptırabilmem benim için daha çok önemli...

Bisiklet hakkındaki yorumum mu Sorulur mu SÜPER tabiki!!!

ama birisinden al dene bin kullan ondan sonra al
neden diyeceksin
kadrolar orantılı normal bir insan için üretiliyor ki
kol bacak orantın 1 e yakınsa yani normal ise sorun yaşayacağını sanmıyorum ve rahat da edeceksindir

ve garanti kapsamında kron a güvenebilirsin
ben 2. el zeon almıştım ve çatlak çıktı geri aldılar farkını ödedim xc4000 im oldu ...

inşallah yardımcı olabilmişimdir...

• Beğen
Tepkiler: beykan ve sönmez

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklet cok hos duruyor .. Yanlız resimdeki kardesiimizin altında bisiklet kaybolmus :):):)

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518

kadroyu 18" yada daha büyük istedim yoktu ve daha önce de 16" bisikleti kocaman bir sele borusu ile kullanıyordum çok rahatım derdim yok

kadro küçüklüğü ataklık yaratıyor...

geçen bana göre olan bir kadroya bindim 21.5 inch trek 6500 gemi gibi hiç rahat edemedim.......

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
Hayırlı olsun kardeş süper bisikletin var

11.5 kg dan agır olunca ne olur ki ? :rolleyes:

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518

selam ergün doğru diyorsun şu an daha ağır olması lazım
ben teker setlerini tartmadan yazdım ve disk fren setini de tam olarak kesin değil 100-200 gram hafif yada daha ağır bilmiyorum dijital tartı yok olsa tartacağım...

bu aralar bisikletten düştüğüm için binemiyorum zaten memlekete geçtim
bisikletimi 2 günde özledim...

bisikletsiz yapamıyorum :(
en azından görmem lazım sürekli...

şimdi fren kablolarını değiştireceğim ama bütçe uygun durumda değil...

bisiklet bana küçük gibi görünüyor ama değil benden daha uzun arkadaşlar 17.5 inch kadro kullanıyorlar ben kilolu (şişko) :) olduğum için öyle görünüyor...

ertr

Üye
Tepki
12
İsim
Eren
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bisikletin hayırlı olsun ama yanlış yerde duruyor ağaçların içinde bir patikadaki tozlu görünüşünün çok daha heybetli olacağına eminim bisikletinle keyifli saatler dilerim

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518

araziye dalacağız ama grup yaş ortalaması 38 felan o sebeple düz asfalt yoldan hepberaber yolculuk oluyor

biz diğerlerine göre genç olanlar araziye dalıyoruz
ama hafif olması için foto kamera ve ağırlık yapacak şeyleri almıyor doğa ile başbaşa köpeklerin kovaladığı patikalara dalıyoruz

bir specialized epic sl - kron xc4000 - trek (adı trek kendisi deil :) ) - bianchi dakar....

geziyoruz :cool:

• Beğen
Tepkiler: ertr

ertr

Üye
Tepki
12
İsim
Eren
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
gerçekten yaş ortalaması yüksek olunca arazi işi pek olamıyor ama yaşıtlarla birlikte arazi çok güzel oluyor guruptan birinde bir fotoğraf mak olmasının pek bir ağırlık yapacağını sanmıyorum en fazla 200 gram hatıra resimler için iyi bir külfet bence

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518

aslında haklısın ama herkes üşeniyor getirmeye :p

şu dikişlerim alınsın performans turlarına başlayacaz arkadaşlarla o zaman sizlere resim aktarmayı planlıyorum...

ve xc4000 i limitlerine kadar zorlamayı planlıyorum....
herşeyi göze aldım kırılmasını bile

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923

Senin yazını okuyunca kendime çok kızdım. Neden bukadar yaşlıyım diye. Keşki 20 li yaşlarda olsaydım.dedim kendi kendime.

Ama her yaşın ayrı bir güzelliği var. Ne yapalım ? Başa gelen çekilir. Keşki seninle aynı yaşta olsaydım da senden hiç ayrılmasaydım.

Ama söz, yeni , tek kişilik , iyi bi bisiklet alayım, seninle her yere gelirim. Ama elimdeki çift kişilikle bunu yapmam imkansız. Ne olur , patikalarda arkandan gelirim . birazcık beni beklersin. ee ne de olsa yaşımız bayağı bi büyükkkk

Sana neşeli ,bol pedallı günler dilerim.

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Sende Yaş fazla ise bende de kilo fazla
abi aynı ortalama ile gideriz hiç merak etme
yeter ki sen hadi gidelim de

ben her yere giderim seninle....:)

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu