Kron XC4000 Bisikletim ve İlk Turum

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Öncelikle tüm güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Bisikletimden çok memnunum. Özellikle maxxis lastiklerle düz zeminde çok akıcı. Üzerindeki standart arazi lastikleriyle de toprak yolda oldukça tatminkar. Dün kemerburgaz ormanlarında test ete imkanım oldu. Lastiklerin patlamaması bile beni şaşırttı :D
Ama en çok sevdiğim bisikletin hafifliği. Çevremdeki her kullanan altımda bisiklet var yok anlamadık dediler. 11,5 kg civarında ağırlığı var (park ayağı taktım haliyle biraz artmıştır ağırlık)

@Cihan Aydan

Cihan dostum benim evde yaylaya yürüme mesafesi 5dk. Taşındığında tabi ki çıkarız turlara. Bizim buradan zaten sahile inmek 5dk civarı sürüyor (2-3km). Sahilden de yeşilköye geçtikten sonra çok güzel bir sürüş yolu karşına çıkıyor. Cumartesi gezme fırsatım oldu gerçekten keyifli bir sürüş oluyor. 5km civarı kesintisiz bir sahil yolu.

• Beğen
Tepkiler: Cihan A.
Scudo

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
bu arada lastiklerin turuncu olan kısmı bisikletin mavisi gibi olsa bence daha da hoş olurdu turuncuda fena değil ama mavi olsaydı var ya üfffff..
"jantlar muhteşem"

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Mus

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Kardeşim, süper Bisiklet güle güle, bol bol pedallaman dileğiyle inşallah..

• Beğen

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Teşekkürler arkadaşlar :) Bu arada lastik seçimi bana ait değil. Lastikler bisikletle geldi açıkçası. Dediğiniz gibi mavi şeritli olsa daha uyumu olabilirmiş ama turuncu olarak almış benden önceki sahibi, fena da durmamış hani :) Normalde bu lastikleri değiştirmeyi düşünüyordum ama git gide daha çok sevmeye başladım. Bu nedenle bunları tutup maxxis'leri satıp marathom alabilirim belki :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Allah kaza bela vermesin. Tam modelini bilmiyorum ama Gurkan Genç'in Japonya turunu gerçekleştirdiği bisikletin markası da Kron'du ;)

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Dün akşam orman dönüşü hareketli aksamları temizleyeyim dedim. Arka tekeri söktüm ve zinciri arka aktarıcıdan çıkarıp kaba koydum. Mazotla iyice temizledim. aynı şekilde arka aktarıcı ve ön aktarıcıyla krank'ıda temizledim. Sonra kurulayıp bir müddet mazot uçsun diye bekledim. Ardından sprey yağlayıcı ile bu aksamları aşırıya kaçmadan yağladım. Sonuç olarak temiz ve tozsuz bir aktarım sistemim oldu. Ama bu kadar temizlikle vs ile uğraşmamın sonucunda bisikleti bir daha ormana götürmemeye karar verdim :)

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Sevinirim.Güzel olur...Evin az bir tadilatı kaldı.Taşındıktan sonra rahat edeceğim.Yakın olman süper olmuş...Görüşmek dileğiyle...

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Bisikletimin son hali. dc fix ile önemli yerleri kapladım ve lastikleri değiştirdim. Şuanki schwalbe'ler ile bisikletimin konforu daha da arttı. Bu arada Cihan taşındığında haber vermeyi unutma :)

(link)

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Bisikletimin son hali. dc fix ile önemli yerleri kapladım ve lastikleri değiştirdim. Şuanki schwalbe'ler ile bisikletimin konforu daha da arttı. Bu arada Cihan taşındığında haber vermeyi unutma :)

(link)

BerkBAYAR

Aktif Üye
Tepki
81
Hayırlı olsun, bol bol pedallamalar dilerim kazasız belasız.Bu arada lastiklerde çok hoşuma gitti. :)

• Beğen

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@gökhan gedikli

Düz zeminde yatırarak döndüğüm esnada pek güven vermiyordu çünkü çok titreme yapıyordu. Az hava basayım nasıl olacak dedim, direk süper oldular. Meğer düşük havayla kullanıyormuşum. Yolda giderken titreşim azaldı ve akıcılığı arttı. Virajlarda daha çok güven veriyor artık. Netten bir tane de 30tl ye sıfır mountain king supersonıc 2.2 aldım:D arklar eskiyince onu takarım diyorum.