Kron XC4000 Bisikletim ve İlk Turum

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Herkese merhabalar öncelikle. Gerek spor yapma isteği gerekse bisiklete duyduğum özlem nedeniyle bisiklet almaya karar verip Ocak ayında forumumuza üye olmuştum. Uzun süredir forumu takip ediyordum ve 1 Nisanda gene forumdan Kerim adlı arkadaştan 2. el Kron XC 4000 aldım. Havaların bir türlü düzelmemesi nedeniyle uzun süre bisiklete evde bindim:D Bir ara yeter artık diye kendimi bakırköy sahile atmıştım ki üzerimde klima özelliği olan eşofmana rağmen kah terleyip kah yel yedim ve çok fazla takılmadan geri döndüm. Uygun kıyafetlerim olmayışından da geçe haftaya kadar bisikleti çıkarmadım. Nihayet geçen hafta havanın güneşli olmasını fırsat bilip bahçelievler-Sirkeci-Bahçelievler şeklinde ufak bir tura çıktım (okadarda ufak olmuyormuş:eek: )
Toplam 5saat süren çok kramplı, çok kıç ağrılı bir o kadarda zevkli bir tur oldu. Hatta sahilde forumdan bir arkadaşla da tanışma fırsatım oldu (Ünal Altay)

Artık bisikletimin fotoğraflarına geçeyim :D Öncelikle benden önceki sahibi olan Kerim arkadaşın ilanda kullandığı fotoğraflar. (Malum daha foto çekmeye fırsatım olmadı.)

(link)

(link)

(link)

(link)

Bunlarda ilk turumdan:

Tura başladıktan sonra ufak bir telefon molası verdiğim an.
(link)

Çimlerde stres atma vakti
(link)

Yenikapı dolaylarında lale seyri
(link)

(link)

Sirkeciden aldığım 2 kilo nargile tütünün ağırlığına rağmen geri dönüşteki gün batımı manzarası keyfimi yerine getirmişti. Her nekadar gün batımının kızıllığını telefonumla iyi yakalayamasamda vardı öyle bir gün batımı inanın bana:D
(link)

sarı sırtlı continental'lar ve maxxis yol lastikleri bisikletle beraber geldi. Duruma göre race king veya rocket ron ile değiştirmeyi düşünüyorum. Ayrıca yumuşak güzel bir sele ve LX hidrolik fren seti de almayı planlıyorum.

Scudo

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Allah kaza bela vermesin kardeşim. Bende 26" Coninental Race King 2.2 var bisikletin üzerinde geldi daha 90 Km de, yol lastiği alacağım için değiştiriyorum, istersen sana satabilirim. Düşünürsen özelden mesajlaşalım. Saygılar :)

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Çok teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için. Ama nedense bu sene yaz gelmek bilmedi. Soğuk havalarda binmekten henüz yeterince zevk alamadığımdan daha tadını çıkaramadım. Önümüzdeki haftadan itibaren düzenli olarak çıkmayı planlıyorum. Bu arada Ayhan bey özel mesajınız var :)

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@Yunus YILMAZ

Bisikletimin üzerinde çok fazla değişikliğe de gitmek istemiyorum açıkçası. Bu haliyle 11,5kg. Konfor için sele, birazda görüntü olsun diye disk fren :) Lastikleri ise ilk fırsatta değişecek. Bakırköy sahil yolu berbat. Hem konforlu hemde dönme direnci düşük bir arazi lastiği almak istiyorum. Sanırım race king veya biraz daha pahalı olan rocket ron işimi görecektir :)

• Beğen

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Lastikler çok orjinal. uzun yıllar sonra ben de bisiklet kullanmaya başladım. Şimdiki makinemle yıllar önce kullandığım makine arasında uçurumlar varmış :)

• Beğen

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Benimde en son kullandığım bisiklet bianchi aspid SF idi. Ne frenleri iyi tutardı ne de iyi giderdi, çünkü tüm parçalar orjinaldi ve elinden de okadar gelirdi :) Ama çok temiz kullanıp çok temizken satmıştım.2 sene olacak neredeyse satalı. O zamanlar şuan ki gibi aktarıcı, göbekler, krank vs gibi hiç bir donanım hakkında bilgim yoktu. Sadece shimano taktırdım canavar gibi oldu diyorduk. Ama o aldığım shimanonun o modellerinin yanında alivio veya acera pro kalıyordu :D

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hayırlı uğurlu olsun..lastikler ayrı bi güzelmiş..:)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Mus

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Maxxis lastikli hali harika.

• Beğen

ümit BOZ

Üye
Tepki
15
öncelikle bisikletin hayırlı olsun :) bence 4000 in en güzel rengine sahip olmuşsun, lastikleri değiştirmen de iyi olmuş ;) yeni kron sahibi olmuşsun; ailecek kron kullanıcısı olarak şunu söyleyeyim fiyat performans oranı çok yüksek ;)

• Beğen

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Bu kadronun metalik gri siyah olanı bende var.1 yıl önce aldım.Güzel bir sürüşü var.Güzel bisiklet.4 ay sonra Bahçelievler/Yaylaya taşınacağım.Turlamak için arkadaş arıyordum.Sana da uyarsa dolaşırız.Hayırlı olsun.Kazasız sürüşler...

• Beğen