Kron XC250 yerine?

Tepki
2
Merhaba.
Ben yeni yeni bisiklete heveslendim ancak biraz hevesim fazla hızlı ilerledi çünkü pek fazla binmem bahanesiyle 2011 model Kron xc 250 aldım. Her şey standart donanım sadece frenleri orta seviye shimanno V fren le değiştirdim ne olur ne olmaz diye her neyse Ben bu bisikletle 3 gün önceye kadar 90km lik bir arkadaşlarla tura çıktık Antalya - side arası ancak çok aşırı derece yoruldum ve aynakoldan sesler gelmeye başladı çatladığına dair şüphelerim var. Yeni bir bisiklet almak istiyorum ancak tutupta 800-900 liralık bisiklet almaktansa daha çok seviye atlayıp 1500-2000 tl arası bisikletleri düşünüyorum ancak fiyat biraz daha artabilir :) uzun yolda çok fazla yormayacak ve hafif bir bisiklet düşünüyorum. Derseniz uzun yol rahat olmak istiyorsan yol bisikleti al diye ancak toprak arazilere de az da olsa girdiğim oluyor ayrıca MTB her zaman tercihim.Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler :)

Scudo

M.Gürkan

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Kron
ağırlık hususuna o kadar takılmana gerek yok. Eğer kiloluysan kilo vermen daha verimli ve hesaplı olacaktır. Eğer rahatsızlık duyuyorsan seleyi ve maşayı değiştir sonra da biraz performans çalış derim. zaman içinde uzun yolda hissettiğin yorgunluğun azalacaktır. sesler içinde bi servise götürmen yeterli olur. Göbekten gelen o ses muhtemelen içindeki bilyalarla ilgilidir veya kol gevşemiştir

• Beğen
Tepkiler: Berkay Çolak
Tepki
2
@LION_GURKAN

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim zaten spor yapıyorum zayıflıyorum da yavaş yavaş ama daha kaliteli bir kadro düşünüyorum ve dediğiniz gibi servise götürdüğümde yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler sanırım ayna kol ve kadroyla alakalı bir şeymiş ancak değiştirmeye ciddi şekilde niyetim var ve evet performans arttırmam kesinlikle gerekiyor.

dalyan öner

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Merida
Berkay kardeşim, aynakoldan ses geliyor diye bisiklet değiştirilmez ki. Zaten bisiklet 2 yıl garantili, aldığın yere götür mutlaka bi çözüm bulacaklardır.

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
yorulmanızın sebebi antrenmansızlık olabilir...yeni bisiklet almanın bir şeyi değiştireceğini zannetmiyorum..bence biraz antrenman yapıp bir daha çıkın tura o zaman daha az yorulduğunuzu hisseticeksiniz

dağhan yaşar

Aktif Üye
Tepki
12
eğer kullanım amacınız tur ise, sabit maşalı hybrid bisikletler çok daha uygun olacaktır. gerek ağırlık olarak, gerek sürüş pozisyonu olarak gerekse lastik sürtünmesi olarak dağ bisikletlerine kıyasla çok daha avantajlıdır. eğer bütçeniz 1500-2000tl ise karbon maşalı (hafif ve darbe emicidir) trek fx serisi bakmanızı tavsiye ederim. biraz da turcuların ihtiyacı düşünülerek bir çok yenilik yapılmış fx'lerde.

• Beğen
Tepkiler: Berkay Çolak
Tepki
2
Herkese çok teşekkür ederim sanırım kron üzerinde geliştirmeye gidip antremanımı ağarlaştırmalıyım :)

M.Gürkan

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Kron
başka bi bisikletçiye götürün derim :) kadronuzu değiştirmektense, elinizde olanı güzelleştirmek emin olun size çok daha zevk verecektir. bende kron xc250 kullanıyorum. yaz için slick lastik takmıştım, şimdi kışa doğru tekrar kendi lastiklerini takıcam. düşünmesi bile heyecanlandırıyo beni :) Kış dönemi içerisinde km saati, led aydınlatma ve flaşörlerini, spd pedalları, sele altı çantasını ve yeni bir seleyi temin ettikten sonra değmeyin keyfime :) daha ilerleyen dönemlerde de maşaya bi el attım mı ohh miss :)
sürekli olarak 100 km(misal) ve üzeri uzun turlara gezilere çıkmayacaksanız, yarışlara
da katılmayacaksanız, elinizdeki bisiklet size yeter de artar. ama uzun turlara falan çıkacaksanız altınızda bi mtb olması pek akıl karı değil. hem sağlık açısından hem performans açısından.
ben konyada yaşıyorum. bisikletimle okuluma gidip geliyorum. arada arkadaşlarla piknik-tur-gezi vs düzenliyoruz. yakında ladik, zazadın han, ılgın ve beyşehire gideceğiz inşallah. kendim 60 kiloyum. bisiklet 14 kilo. yanımıza aldıklarımızla 80 kiloyu buluyoruz. yolculuklar esnasında da bu ağırlığı taşımak hiç sorun olmuyo. Yolculuklar da çok zevkli geçiyo tabi. bisikletinizi severseniz ilgilenirseniz gerisi faso fiso, pedallamaktan tad almaya bakın
güvenli sürüşler, bol pedallamalar

ooo siz kararınız vermişsiniz :) yeni gördüm

• Beğen
Tepkiler: mustafaberatbedir
Tepki
2
O bakımdan haklısınız ama işte bu kışı söylediğim şekilde geçirip önümüzdeki yaza girmeden yeni bisiklet alırsam mtb den ziyade tur yada yol bisikleti alabilirim o zaman çünkü tur olduğu zaman 70-80 km yi buluyor :) Dediğim gibi bisiklet "heves" ti sevda oldu böyle olunca sonu gelmiyor :)

Tepki
2
@dağhan yaşar

Çok teşekkür ederim öncelikle ilginiz için ve evet Trek fx serisi düşünüyordum bende ilk olarak biraz inceleme fırsatı buldum gerçekten mtb den ziyade benim şu an ki ihtiyacım böyle bir tur bisikleti :) Trek FX 7.3 düşünüyorum 680dolar site fiyatı sanırım ihityaçlarımı fazlasıyla görür diye tahmin ediyorum :)

Tepki
109
Eger kullanim amacin sehirler arasi tur falansa sakin ha xc250 nin uzerine parca alip gelistirmeye devam etme. Bende de xc250 var ama yanlizca dagda kullaniyorum. 28" lastiklere sahip tur bisikletlerine bakmanizi oneririm. Oyle toprak yolu falan da kafaniza takmayin. Ben yol bisikleti ile koy yollarinda, toprak yollarda kullaniyorum bir sorun yasamiyorsam tur bisikletiyle kesinlikle sorun yasamazsin. Cok engebe cukur varsa amortisorlu masaya sahip bir yol bisikleti tercihi yaparsin ama bence cokda gerekli degil. Bende ilk xc250 yi aldigimda uzun yolada giderim n'olacak ki sanki diyordum. Daha sonra biraz kondusyon yaptigiktan sonra eskisehir-kutahya arasi gunu birlik tur yapalim dedik. Toplam 204 km tuttu ancak ben daha 120. km de ayaklarimi aldirmayi dusundum:) Daha sonra edindigim yol bisikletiyle benzer yollara ve mesafelere gittigimde aradaki farki cok net gordum. Uzun yolda mtb hele ki 1.75 den kalin tekerliyse sadece hammallik baska birsey degil.

Tepki
2
@deniz anıl küçükyılmazlar

Katılıyorum benim de demek istediğim oydu işte ancak yani xc250 benim lastiğim 2.1 di sanırım yada 2.0 :D Ve ciddi şekilde yokuşlarda hammalık yaptığımı hissettim. Ancak işte bilmiyorum deneyerek öğreneceğim bakalım yol bisikletinden ziyade uygun bir tur bisikleti denemek istiyorum genellikle dağa bayıra çıktığımız arkadaş çevresinde o yüzden gereksiz masraf diye düşünüyordum ancak bakalım.