Kron Xc250 Xc 500 Sedona 711 701 Borla

Tepki
13
Bisiklet
Kron
bisikletten tam olarak anlamadığım için 2. elleri bilmiyorum nasıl almalıyım hangisi daha iyi hangi özelliklerine bakmalıyım bazı parçalarda değiştirilmiş oluyor ne yapmalıyım ?

Scudo

emin palaz

Daimi Üye
Tepki
97
tam anlamadığın için bazı karar verdiğin bisikletleri burada sorabilirsin özellik değişebilir sorun değil önemli olan daha iyi ile mi değiştirildi...

• Beğen
Tepkiler: Kadir Lighta

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
@Kadir Lighta

Tourney,Altus,Acera,Alivio,Deore ve serisi diye gider shimano setler.Tourneyden sonra iş görür. Hatta iyi bir kadroyla Acera parçalar ve ya altus parçalar senin için en ideali diyebilirim.

2.el çok sıkıntı, adam parçayı değiştirmiş ama ne kadar kullanmış, iyimi kullanmış yoksa 100km daha sür sonra at durumuna mı gelmiş bilemezsin o kadar. Sen 0 dan şaşma. Aklındaki bisikletlere bak.

Borla 711v ve xc500den birini alacak duruma gelince hemen al ve sürmeye başla. 550tlden 690tlye zaten bu 3 bisikletin fiyat aralığı. Çok fiyat farkı yok. Alabiliyorsan xc500 ve ya 711v al. Yok olmuyorsa Borla al. Kafanı da fazla bulandırmamalısın.

• Beğen
Tepkiler: Kadir Lighta
Tepki
13
Bisiklet
Kron
teşekkürler yardımınız için kron serisinden yada sedonadan almak istiyorum

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
taksitle alacaksan 711d yi 2 ay fazla taksit yaptırabilirsin. ben öyle yapmıştım.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sana tavsiyem 21 değil 24 vites bisiklet alman. Sebebine gelirsek eğer; 21 vites bir bisiklet 7'li ruble kullanıyor. 7'li ruble de vidalı göbek istiyor.

Fakat 8'li sistem kaset ruble denilen yeni sistem rubreleri kullanıyor. Bu sistemin kullandığı göbek ise 8, 9 ve 10lu sistemler ile aynı.
Peki bu ne anlama geliyor. 7'li sistem bir bisikleti geliştirmek için, 8'liden ek olarak arka jant göbeğini de değiştirmeniz gerekecek. Göbek değişince jantlar yeniden örülecek ve bu size masraf çıkartacak fazladan.
Ayrıca yedek parçaları vs. de daha rahat bulabileceksiniz. 7'li sistem artık kullanılmıyor.

Tepki
13
Bisiklet
Kron
disk frenliler sorun yaratır mı ? açıklığa kavuştursak benim için çok iyi olur . Şimdiden teşekkürler.

Tepki
0
Bisiklet
Scott
bence eger gercekten bütcen bu kadarsa ve bu bısıkletler arasında kaldıysan oncelıkle sedonaları dusun sedonaların ıcınde ise 711d cok guzel bende mesela 741 aldım 2011 model cok gusel eger ıstıyosan borlada alabılırsın oda baslangıc ıcın ıyı bır bısıklet parayı bence cok sorun etme bende bu dedıgım sedona 741 i suanda yarısını kendı paramla aldım yarısını babamdan kısın okul harclıgımdan keserek 500 tl bırıktırdım sımdı yazın ıse işe gircem ve geri kalan 500 tlyı oducem o yonden fazla taksıt yaptır bır yere gır bırıktır al yada baban alsın taksıtle sen ode taksıtını aynı zamanda kullanırsın senın ıcın daha ıyı olur bırde dısk frenler bence hıc sorun cıkarmas hatta daha ıyı olur bide hidrolik disk ise bidaha duz frenli bisikletlere binmessın :D

Tepki
13
Bisiklet
Kron
711d deki fren sistemi hidrolik mi yazmıyor da? melih 741lerde güzel ama o kadar bütcem yok 711dyi belki alırım belli değil doğum günüm yaklaşıyor 19 haziranda bir kıyak yaparlarsa alırım 711dyi yapmazlarsa borla xc250 falan bakıcaz :D