Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC250 ve Kron XC500

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yvzoguz tarafından paylaşıldı.

1. yvzoguz

yvzoguz Yeni Üye

Seviye:
    Çok uzun zaman tekrar bir biisklet almak istiyorum Kron satan bir yer buldum ve XC250 almak istiyordum efor bisikletten baktığım kadarıyla yuvarlak hesap 500 diyor bulduğum yer ise 550 lira XC500 için 650 lira diye söz etti ve XC500 ü almamı önerdi. İnternette baktıklarım eski modelmiş ve 2011 model o kadar ediyormuş. Fakat internette araştırdığım kadarıyla 550 civarına kadar çıkmıyor XC250 ler. Şimdi hangisini almalıyım yoksa bu adam bana kazık mı atmaya çalışıyor normal fiyattaysa XC500ü XC250 ye terch etmeli miyim ?

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    xc 500 üm var.250 ile kadro aynıdır.Bildiğim kadarıyla xc250 de maşa kilitlenmiyor,500 de ise kilitlenebilir-ki bu da son derece önemli bir özelliktir,Geri kalan listede yazılı olan ufak tefek donanım farkı.Önerim şudur.Maşa kilitlenebilir olması önemli değil diyorsan,küçük donanım farklarını es geçip 250 al.Yok Maşa işi önemli diyorsan-ki öyledir-iyi bir pazarlıkla 500 e yönel.

3. yvzoguz

yvzoguz Yeni Üye

Seviye:
    Teşekür ederim. Büyük ihtimal xc500 alacağım o zaman bende. Ben bir süredir sadece xc250 yi düşündüğümden xc500 e pek bakmadım herkes zaten xc250yi öneriyordu.

Satıcının bana söylediği onlar eski model bunlar 2011 de ne farklar var sadece fiyat farkıysa siz kaça aldınız ona göre pazarlıkta bir iki şey daha söyleyebilirim

4. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Ben 2011 model siyah Xc 250 yi 425 e performans bisikletten aldım ankarada araştırma şansınız varsa ankarada bu fiyata bulabilirsiniz.Ben bu fiyat için cok arastırdım 10 kadar firma ile baglantıya gectim peşin ve taksitli fiyatta neler yapabileceklerini sordum sagolsun hiç yardım etmediler :) Performansa burdan tesekkür ediorum cünkü 425 + 6 ay taksit cok güzel bir fiyat. Şunu da eklemeliyim stoktaki son bisikletmiş benim aldığım... Xc 250 yi çok araştırdım mükemmel ötesi bir bisikletmiş. Ancak Derya arkadaşın dediği gibi xc 500 bazı özellikleri daha iyidir.

5. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben de bisiklet alımlarında Ankara'daki Performans bisikleti şiddetle tavsiye ederim. Sahibi Sadun Bey hem bilgi anlamında hem de fiyat konusunda yapılabilecek herşeyi yapıyor. Size uygun bisikleti seçmeniz için, doğru yönlendiriyor. Bu arada kendisiyle hiçbir akrabalığım veya ahbaplığım bulunmayıp, sadece dükkanından 1 adet bisiklet almışlığım vardır. Bilginize...

6. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Kesinlikle haklısınız. Benim de hiç alakam yoktur. sadece herkes gibi en iyi müşteri hizmeti ve fiyatı aradım karşıma orası cıktı!

7. yvzoguz

yvzoguz Yeni Üye

Seviye:
    Kırklareli/Lüleburgaz'da oturuyorum buradan Çorlu'da bulabieceğimi örendim Babaeskidede var fakat oraya ulaşamadım 2011 modellerinde xc250 550 lira xc500 650 lira dedi normal fiyat mı sizce ??

8. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Haklısınız Google den aratırsanız 436 tl ye bulacaksınız... ve peşin fiyat sorun ne kadar olur o zaman daha uygun oluyor.. Sevgilerle.....

9. deniz anıl küçükyılmazlar

deniz anıl küçükyılmazlar Aktif Üye

Seviye:
    ben mayıs sonunda xc250 yi 450 ye almıştım kredi kartına 7 taksit ile. xc 250 ile xc 500 arasında ki en mühim fark dediğiniz gibi kilitlenebilir maşa. xc500 ün üzerinde ki maşa çok pahalı bir maşa değil sıfırı 100-130 arasında bulunabiliyor bisikletçilerde. eğer tip olarak xc250 yi beğendiyseniz onu alıp maşasını değiştirin. çıkan maşayıda ikincielde satarsınız dahada ucuza gelmiş olur. ama uğraşamam yada xc500 ün tipi daha çok hoşuma gitti diyorsanız nakit fiyatta 600 den fazla vermeyin. zaten kafadan %10 iskonto indirimi yapıyor heryer.

10. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Ankara'da değilseniz performans bisikletin internet sitesinden güvenle alabilirsiniz. Ben aldım, çok ilgili bir satıcı.

11. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Evet ben de aldım çok iyiler. Ama ben galiba son XC 250 yi aldım stokta yok diyor =/ xc500 olmalı ama.. Bakın burada 436 tl ye var http://bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=27582
    =) :) :rolleyes:

12. yvzoguz

yvzoguz Yeni Üye

Seviye:
    Yakınlarımda uygun fiyata bulabilirsem almayı planlıyorum yoksa önerdiğiniz sitelere başvuracağım çok teşekkür ederim :)

Göktuğ ÖZEL bunu beğendi.
  13. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Umarım en kısa zamanda istediğiniz bisiklete ulaşırsınız. Kolay gelsin size =)

14. yvzoguz

yvzoguz Yeni Üye

Seviye:
    Kron XC500 Kırmızı/Beyaz aldım gayet iyi yalnız ön vites 2deyken arkadaki en altta olunca değip ses çıkarıyor birde ön viTeste teli direkt olarak bir vidaya sıkıştırmış orada onun yeri yok mudur geçirilisin ??

15. Erol Kethüda

Erol Kethüda Aktif Üye

Seviye:
    kron xc 1000 de internette 850 liradan fazlaydı ama ben peşin 780 e aldım. 750 ye de alabilirdim. Ama kask,eldiven,matara,çanta vb komple 1200 liraya mal oldu.

16. yakup devlii

yakup devlii Yeni Üye

selamlar arkadaşlar.. yaklaşık 10 sene aradan sonra tekrar bisiklet sürmeye karar verdim. eskiden 1993 senesinde castello terminatör almıştım ve olağan üstü muhteşem bi bisikletti.8 sene kullandım tam bir hız tutkunuydum, ve hala öyleyim :) fakat terminatör artık çok yıprandı ve birçok parçası değişti ve artık iş görmez durumda:D geçenlerde sirkeciye gittim, zamanımızda castello ve bianchi markaları piyasaya hakimdi. castello hiç bi yerde bulamadım. eşime bi sürpriz yapıyım dedim, ve eski pedalcı olarak, eşime güzel bi bisiklet alıyım dedim ve uzun araştırmalardan sonra bianchi hero modelini aldım. çok iyi çıktı :in: kendimede hero alacaktım fakat, 21. viteste bile pedal yumuşak kaldı bide gidon ve sele arası boyu biraz küçük kaldı bana. sanırım inç deniyor. bisiklet forum sitelerinde epeyce bilinçlendim ve sonunda kendime 2011 model 20 inç xc 500 kron almaya karar verdim :) 24 vites olması ve kilitlenebilir maşa olması avantaj. sizce memnun kalırmıyım acaba? şimdiden teşekkürler, hepinize bolca pedallar :D

17. tahsin koca

tahsin koca Yeni Üye

bisikletçim.com da daha ucuz,,

18. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun. Kron xc 500 fiyatına göre iyidir işinizi görür.

19. yakup devlii

yakup devlii Yeni Üye

çok teşekkürler.. bide xc 500ün vitesi acera marka, altus kadar iyimidir? ve maşası kron marka, santour kadar iyimidir? boyum 1.87 ve 97 kiloyum, umarım maşası 2 günde elimde kalmaz :D xc 500 20 inç 2011, peşin son 600 tl fiyata buldum. bu fiyata bu bisiklet gayet iyi gibi. herşeye rağmen onu alıcam gibi gözüküyor:) herkese kazasız bol pedallar

20. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hayır,tek.