Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KRON XC250 için Dış Lastik Önerisi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında orcunkaralar tarafından paylaşıldı.

1. orcunkaralar

orcunkaralar Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar

kron xc250'in üzerinde şu an için orjinal rubena scylla mevcut 26x2.10 ebatlarında lastik.

forumda okuduğum kadarıyla genelde sahilde ve asfaltta kullanacağımdan yol lastiğiyle değiştirmemin daha faydalı olduğunu görüyorum. fiyata yüklenmeden 3-4 lastik alternatifi çıktı.

bunlar :

CST city traveller classic 26x1.90
    RUBENA cobra 26x1.90
    RUBENA flash 26x1.90
    RUBENA walrus 26x1.75

sormak istediklerim :

hedef kullanım amacıma göre 1.90 mı yoksa 1,75 mi daha iyi olacaktır. 1.75 çok ince olmazmı ? 1.50 hepten ince ve bisiklet üzerinde komik duracağını düşünüyorum.

her ne kadar asfalt desekte sahil yolu falan çok jilet gibi değil. lastikleri hiç değiştirmesem mi ?

daha üst kademe lastik almak istemiyorum. seneye bisikleti değiştirip alacağım bisiklette üst seviye lastikler kullanmak istiyorum . bu sebeple scwalbe maxxis gibi lastik önerilerine en baştan kapalıyım :)

şimdiden teşekkürler...

2. ayhan met

ayhan met Üye

Seviye:
    RUBENA walrus 26x1.75 denedim fena değildi

3. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    1.75 fena değildir ama mtb den 1.95 mtb lastik çıkarıp 1.90 yol lastiği daha hoş bir görüntü oluşturur.(karizmayı çizdirmez) 1.75 e göre de 1.90 arasında aşırı fark oluşmaz bence. marka olarak CST den şaşmam :)

4. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçen gün Gölköy'e bir gezi yapalım dedik arkadaşla ben de schwalbe smarth sam vardı arkadaşta adı bilinmedik bir lastik. Her yere girip çıktım çok keyifliydi mtb parkuru budur süperdi gerçekten antrenmanlarımı da orada yapıyorum zaten neyse dolandık göl etrafında sonra gölden aşağıya doğru inişe geçtik iniş çok eğimliydi ve çok da taşlıydı baya bir hızlandık ben kaptırdım kendimi uçuyorum resmen :D sonra arkadaşın arka lastik patlamayı bırakın resmen dağıldı :/ benimkinde garip izler var ama hala sapa sağlam schwalbe nin kalitesini orada gördüm bence schwalbeyi de düşünün