Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC250 için arka attırıcı uyumu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında mehmetgorgin tarafından paylaşıldı.

1. mehmetgorgin

mehmetgorgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Arkadaşlar öncelikle incelik göstererek yanıt ilgilenen herkese teşekkür ederim. Kron marka XC250 model bir bisiklet sahibiyim. Bisiklet alındığı halde üzerinde kurulu Shimano Tourney 3x21 ön arka attrıcı ayna kol ve 7'li ruble bulunmakta. Küçük bir kaza atlattıktan sonra :agla: arka attırıcının alt kısmı (bacağı sanırım) yamulduğu için artık verimli çalışmıyor ne kadar manuel olarak düzeltmeye çalışsamda bir tülü standart düzende kullanamıyorum ya ses yapıyor ya da vites geçişleri aldığım zamanki rahatlıkta ve düzende olmuyor. Bu yüzden arka attırıcı değiştirmek istiyorum. Ve yaptığım araştırmada Sram veya Deore grubundan ürünlerin ihtiyacımı karşılayacağını sanıyorum. Bu gruplardan hangi tipte bir model seçmeliyim. Başka bir değişikliğe gitmek zorunda kalmadan alternatif Acera Alivio veya benzeri modellerden öneriniz ne olur? Günlük ortalama 15-25 km yol yapıyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.:alkis:

2. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Acera gayet yeterli gelecektir.Sram takmanı için kollar ve ön arttırıcıyıda değiştirmeniz lazım.

3. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sram ve deore değilde sram ve shimano demen gerekirdi.evet ikiside isini görür ama bisikletin üzerindeki sistem shimano bu yüzden shimano almalısın 7 li sistemde deore yok diye biliyorum 8 li sistemli ürünleri kullanabilirsin tabi ki vidalarla ayarladıktan sonra.

4. mehmetgorgin

mehmetgorgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Yanıtlar için çok teşekkür ederim. o zaman bu konuda daha fazla tecrübe sahibi olmadan Acera gibi bir model seçmek daha doğru olacak sanırım.

5. ahmet türkmen

ahmet türkmen Üye

Seviye:
    Sana acera 360 uygun gelecektir 40 tl gibi bir fiyatı var.

6. mehmetgorgin

mehmetgorgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Teşekkürler Ahmet bey. Acera dediğiniz gibi daha uygun bir seçenek anladığım kadarı ile.

7. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
  8. mertcan kurtcebe

mertcan kurtcebe Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    öncelikle aktarıcın baçağı yamulmuşsa baçpı tutup aslın mesela 2. dişlideise 2dişli hizasına gelesiye kadar asılın dözelecektir aktarıcı deyişimine gerek yok ilada deiştircem diyorsan al acera geç ama deyiştirme ayarlanır o