Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC250 2012 maşa sorunu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında onur tuna tarafından paylaşıldı.

1. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2011 model kronlarda maşanın kendi üretimi olduğunu okumuştum fakat dün 2012 xc 250'ye bakmaya gittiğimde maşanın üstünde zoom markasının adı vardı fakat kron'un kendi sitesinde maşa kron neo olarak geçiyor. doğrusu nedir anlamadım varmı bilen?
    http://kronbisiklet.com/profesyonel_bisiklet_kron_xc_250-b1.html

2. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Fason üretim olarak düşünebilirsiniz.jantlara falanda neo yazıyor fakat tabiki kendi üretimleri değil.Yani bildiğiniz Zoom :)

3. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    iyi yani öyleyse değilmi, çünkü 2011 xc250 lerin maşa problemi varmış diye okumuştum

4. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kron XC 250 MD olmaz olsun, Maşaya güvenip de yüksek bir yerden atlanılmaz ..:) Dağa bayıra fazla dayanıklı değil, herkes kadro sağlam diye bilir, Kadro sağlam sağlam olmasına da bir bisiklet de sadece kadrodan ibaret değilki, Özellikle mekanik fren, yok balata sürter, ayarlarsın fren sıkı olmaz, arka göbek mili kırılır, :) Normal mil takarsın (14,15 anahtar ile sökülen). Dişli yerine oturmaz.
    Anlıyacağınız daha alalı 1.5 ay oldu, benzin döküp yakasım var bisikleti, yoksa ben de mi sorun var anlayamadım... :boese157:

5. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sorun sizde değil arkadaşım, XC250yi dağ bisikleti diye satanlarda...bu bisiklet zorlu arazi koşullarında kullanılmak için elverişli değil..

Ersin Erbeden ve onurson bunu beğendi.
  6. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    aynen.Şuan piyasadaki SUV diye satılan araçlar gibi.Hepsi ağresif dağ canavarı gibi ama arazide zırt :) Gösterişli ama sakin bisiklet.Harcanan bisiklet.

7. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ya bu Kron XC 250 MD Arka Göbek Mili nerden bulabiliriz?

8. Remzi Şahinoğlu

Remzi Şahinoğlu Yeni Üye

ben alalı 1 ay olmadan polonezde bi iniş yaptım arka aktarıcı gitti, ön göbek dağıldı, orta göbekten ses geliyo, maşa söndü :) efora götürdüm adam diyodki bu bisiklet kaldırmaz ki :). bende pardon dedim ben mtb diye almıştım ama tur bisikletiymiş eyvallah dedim. xc250 ile kaldırımdan inmicen karne hediyesi bisiklet işte takıl...

9. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mesela captiva rav 4 bunlarla bir pajeroyu bir landcrouser i karsilastiramazsin

10. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Maşayı söktüm, içinde kalın bir yay var.En alt seviyeden bir maşa.Fakat nasıl söndü, yada söndü ile kastettiğin nedir anlamadım.Havalı maşa olmadığı için krom kolların dibe dayanarak orada kalmasının tek bir yolu var, üstteki tapanın uçup gitmesi gerekir.O tapa metalden ve vidalı.Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, sakın yanlış anlama.Alt taraf kaynaklı.Nasıl oldu bu iş?

11. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Tüm benliğimle katılıyorum. Birileri sakatlasın diye bisiklet üretimi yapmak isteyen ancak bu kadar başarılı bir çalışma yapabilirsin. Hayır, satıcılarda ayrı bir komedi. Esnaflık ölmüş. "Abi Sedona Borla alacağına Kron XC 250 al,on basar" diyen gördüm. Kaldım öyle. Uyanık olmayıp işi bilenle gitmeyince güpegündüz adam harcıyorlar.