Kron XC2000 vs Carraro 436 Daytona

Hangisini seçmeliyim?

• Toplam katılım
    86

Alp Aksoy

Üye
Tepki
30
@Ömer Soykan

Arıza yapması V frene nazaran daha az bildiğim kadarı ile, hem 2 hidrolik freninde aynı anda arızalanması bir mucize olsa gerek. Tek frenle bence yakın bir bisikletçiye kadar idare edilebilir, ki biz zaten bu işe baş koymuş isek zamanla hidrolik frenin tamir kitinide yanımızda taşıyabilir ve sorun çıkardığında kendimizde halledebiliriz diye düşünüyorum...

Scudo
Tepki
1
Bende kron xc 2000 kullanıcısıyım açıkçası bisikletimi almaya gittiğimde aklımda kron almak yoktu hiç araştırmadığım bir bisiklet aldım. Fakat şu an bu kararımdan pişman değilim özellikleri olarak bana yeten bir bisiklet sadece bir kaç zaman sonra lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum bir türlü rubena ya ısınamadım. Sonuç olarak xc 2000 i tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Soykan

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
carraro diyorum..aynı sınıf olmasına rağmen özellikler açısından bir gömlek üstün..

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
@bülent samsunlu

Kron'un kadrosunun daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. En azından neyden yapıldığı belli. Ayrıca Carraro en düşük kadrosunu, Kron en kaliteli kadrosunu kullanmış. Bunlar göz ardı edilmemeli bence.

emretutar

Üye
Tepki
2
Evet arkadaşlar dün xc2000 geldi. Bugün epey zorladım yaklaşık 20 km civarı yol yaptım. Bisiklette herhangi bir stabilite sorunu yok. Yol tutuşu süper. Kullanırken en hoşuma giden tarafı hidrolik frenleri oldu. Frene bastığınızda bisiklet yere yapışıyor resmen. Vites geçişleri sorunsuz. Kadroya diyecek yok zaten.
Amörtisör darbeleri emmede mükemmel ve orta ayarda hassaslık. Lastiklerin yanaklarının geniş olması darbeleri bi nebze absorbe ediyor. Kısacası mükemmelmi mükemmel. Her yönüyle hoşuma gitti diyebilirim. Darısı xc2000 meraklılarına. Hayırlı günler.

Tepki
26
Bisiklet
Carraro
Hocam hayırlı olsun.Güle güle binin.
Bende bisikletimi ilk aldığımda aynı duyguları hissettim.Herşey mükemmeldi.5 ay sonra daha ucuz bir bisiklet 300 tl ye mondial aldık kayınçoya.
bir bindim bisiklete zoom maşa var
süper darbeleri emiyordu :))
Hele bir 6 ay geçsin ondan sonra bisikletin gerçek kalitesi ve performansı ortaya çıkacaktır.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
hayırlı olsun , güle güle bin xc2000 e :)

emretutar

Üye
Tepki
2
Teşekkür ederim arkadaşlar. 2007 model Bianchi orion'dan sonra iyi geldi. Fotoğrafları ekledim. Sormak istediğiniz bişey olursa seve seve yanıtlarım.
Link: (link)

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Listeme şu 2 modeli eklemeden edemeyeceğim;

CANNONDALE TRAIL SL 4
http://i48.tinypic.com/2817l37.jpg
(link)

CORRATEC X-VERT MOTION TEKTRO DISC
http://i49.tinypic.com/2chrkep.jpg
(link)

Ne yapmalı?!?

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Offf araştırdıkça kafayı yememek elde değil.. Bir rakip daha çıktı;

Scott 2012 Aspect 30
http://i46.tinypic.com/27y0htv.jpg
(link)

emretutar

Üye
Tepki
2
En iyisi sen bi tanesini seç sonra tadını çıkar. Ben xc2000 i üç gün araştırdım fazla ayrıntıya girmedim. Zaten 5 sene rahat götürür bu aletler. Sonra yenisini ister insanın canı ve alır. Bu süreç böyle gider. Ne çok nede az para ver. Orta halli olması her zaman iyidir. İnşallah bir an önce yeni bisikletine kavuşursun.

• Beğen

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@Ömer Soykan

Eğer Bütçeniz Cannondale Trail SL4'e yetiyorsa ne Kron xc2000'e ne de Carraro 436 Daytona'ya bakmayın bile. Ben olsam direk gider SL4'ü alırdım. Olmadı Scott Aspect 30'da çok iyi bir alternatif.

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Düşündüm de bütçeyi zorlamaya gerek yok. Daha bunun aksesuarları var. Kron XC2000'e yakınım.

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
kask, suluk, kafesi, barend, yedek iç lastik, patlak tamir ekipmanı, ön arka aydınlatma, belki bi zil/korna, pedli tayt...

bunlar totalde az para tutmuyor, doğru.

• Beğen

levent.c

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Whistle
Merhaba, ben de 1-2 haftadır araştırıyorum ve sizinle aynı bütçedeyiz. Yukarıda bahsi geçen tüm modelleri inceleme şansım oldu. Artık hangisi hangisiydi karıştırdığım için de kafam allak bullak durumda.

Hepsi bir arada istediğim gibi bir bisiklet bulsam fiyatı 2000'leri vuruyor. Fiyatı bütçeme denk Carraro buluyorum ama 2 yıllık garanti vermelerine anlam veremiyorum. Dünya markalarından Scott'a yöneliyorum, sanırım markayı da sattıkları için donanım seviyesi aynı fiyat segmentindeki rakiplerinden düşük oluyor.

Yukarıdaki Cannondale'e yönelmiştim 2 gün önce. Marka imajı olsun, donanım olsun başarılı bir model evet. Ama bu rakamlara çıkmışken Whistle 1160D üzerindeki Deore set ile aklımı çeliyor.

Sonunda herşey arapsaçı oldu. Derken Bianchi Mega'yı gördüm. Bakar mısınız şu özelliklere? (link)

Hadi fiyatı geçtim nasılsa 1600 TL'lere kadar çıkmıştım gözümü karartıp. Bianchi için Whistle Kadro diyorlar. Ama Türkiye'deki Bianchi markasının gerçek italyan bianchi markası ile alakası olmaması nedeniyle bu defa farklı soru işaretleri beliriyor kafamda.

Sonunda şuna karar verdim. Mantık yürütmek en mantıklısıydı. Öncelikle ürününe güvenen firma ömür boyu garantiyi vermelidir. Carraro burada çok ciddi puan kaybediyor. Ömür boyu garanti nerede? 2 yıl garanti nerede? Ürünlerine çok güvenmedikleri düşünmeme yol açıyor bu durum.
O nedenle ilk şartım ömür boyu garanti.

2. madde olarak fiyat ne olursa olsun, kendi fiyat segmentinde piyasada alabildiğim en üst donanımları hangi bisiklet barındırıyorsa direkt ona yönelmek.

Bu bağlamda şahsen, Bianchi Mega ve eğer bulursam Whistle Miwok 1160D modelleri üzerinde yoğunlaşıyorum.
Whistle garanti ve fiyatına göre donanım konusunda iyi durumda görünüyor.
Bianchi ömür boyu garanti veriyorsa ve gerçekten Whistle Kadro ise zaten hiç düşünmeden ona yöneleceğim. O donanımdaki başka bilindik markalar 2500 TL. fiyatlarda geziniyorlar.

Müsadenizle içimi döktüm rahatladım :)

Saygılarımla.

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Bence ilk etapta özellikten sonra kadro kalitesine, garantisine önem verin. Özelliklerini zamanla, ihtiyaç hissettiğinizde kolayca yükseltebilirsiniz. Bu arada ben bisikleti %90 asfaltta kullanacağım için MTB'den vazgeçip 28" jantlı bir hybrid bisiklet aldım, Sedona 321 2012.