Kron XC2000 , Salcano ng 303 sd,srd

Tepki
1
Herkese iyi akşamlar,arkadaşımıza yeni bir bisiklet almak istiyoruz kendisinin 850 tl bütçesi var, istediği özellikler;
-24 vites
-hidrolik disk fren
-makul bir maşa

kısa bir araştırmayla kron xc2000 ve salcano dan ng303 modeline baktık, bunların haricinde veya bu iki model arasından tercih ve tavsiye yorumlarınızı alabilirmiyiz

Scudo

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Kron tavsiye ederim.Yarışlara katılmayacaksa arkadaşın hidrolik disk frene gerek yok V-frende işini görürür...Bu benim düşüncem.Tercih size kalmış...

• Beğen
Tepkiler: Türkcan Şen

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
303 srd sahibiydim,o fiyata alınabilecek en iyi fiyat/performansa sahip bisiklet.Üzerindekiler çok iyi o fiyata göre..

• Beğen

eerkilinc

Üye
Tepki
34
850 değil zorlarsan 800 e bile alırsın srd yi. sadece sram x5 ve üzerindeki fren takım alinde 236 euro. xc 2000 de altus acera ortaya karışık. sdr nin sram x 5 i deoreden daha iyi youtube dan sram vs shimano diye araştır

Tepki
20
bence (link) bunu almanı öneririm kadro kalitesi donanımlardan önce gelir ayrıca uygun bir fiyata hidrolik disk fren alınabilir

eerkilinc

Üye
Tepki
34
peki o dediğin motion'un 2009 model olduğunu firmada kalmadığını okumuyormsun. 2010 modeli 1200 tl. önce okuyup sonra buraya yazmanın uygun olacağını değerlendiriyorum

eerkilinc

Üye
Tepki
34
2 aydır takipediyorum.o ilan 2 aydır oradabike and out dooru hatta aradım kaldırın dedim madem yok.2009 halcon var aynı fiyata (o da atılmadıysa). anlamadığım delta ana sponsor adam 2009 u 1150 ye satıyor bike and outdoor nasıl 800 e veriyor

Tepki
20
o firmanın kendi kampanyası olabilir benim düşümcem öyle ben ilana sizin dediğiniz gibi indirimin ilk günlerinde baktım ondan sonra stokta yok mesajı çıktı birkaç gün dediğime bakmayın

eerkilinc

Üye
Tepki
34
ben delta bisiklet hakkında neler biliyorumda burada yazmak istemiyorum. ofiyatlar nasıl çıkıyor aslı nedir?. sonra detaylı anlatacam bu ortam da

• Beğen

Aydın Akyokus

Forum Bağımlısı
Tepki
418
Bisiklet
Trek
şahsen ben ng303 aldım baya bir araştırdım önce astro ya karar kıldım daha sonra bi çalışma daha yaptım siparişi ng303 ile değiştirdim :) bu iş içinde yeniyim ama özellik bakımından da gayet güzell...
forumda kullananlarında yorumlarını okudum bisiklet hakkından olumsuz herhangi bir şey duymadım ...
tabi tercih senin kolay gelsin ;)

• Beğen

Ozcan SEMET

Daimi Üye
Tepki
162
Kron derim ben. Forumda bi arkadaşın garanti ile ilgili ciddi problemleri olmuştu salcano ile ilgili markalar kısmından bakabilirsin.

mirtcirt

Üye
Tepki
3
Iki yılı aşkın süredir Kron xc2000 kullanıyordum. Garanti ile ilgili bi fikrim yok ama bisiklet gercekten kaliteliydi. Kullanım sürem boyunca sadece bir defa arka göbegi dağıttım. O da sanırım uzun süre bakımsız kullanımdan oldu. Bir de son zamanlar kadronun sele borusunun girdiği kısmı çatladı. Ama bunun herhangi bir zararını görmedim. Dün bi internet sitesinden sifir Salcano Ng 303 Srd aldim. Ben siyah beklerken beyaz göndermişler. Bisikleti kendim topladım. Yetkili servis olarak verdikleri bisikletçi hayatında hidrolik fren görmemis. Haliyle öyle birinin eline teslim etmek istemedim. Topladıktan sonra garanti belgesini doldurmak icin gittiğimde Allahtan sorun çıkartmadı. Neyse, bugün bisiklete binerken önce bir kac defa pedal boşa dönmeye başladı. Arka göbek pert olmak üzere anlaşılan. Işin kötüsü bunu 2. gününde yapması. Sonra ön frene basınca jant telleri kalıpere değmeye basladi. Biraz yakından inceledim, ön frene basınca tekerlek ön göbekten sola yatıyor. Somununun boşluğunu kontrol ettim, gayet sıkı. Anlaşılan ön göbek de yatağını genişletiyor. Tuhaf. Defolu göbek mi takmışlar nedir anlamadim. Eger Ng 303 alacaksanız kesinlikle göbekleri deore gibi sağlam bisey ile değiştirin. Yarin servise gideceğim, bakalim garanti kapsamına girecek mi benim sorun.