Kron XC150V vites sistemi değişimi hakkında

volkan41

Üye
Tepki
3
İsim
Volkan
Bisiklet
Kron
Arkadaslar oncelikle bisikletimin nasil birsey oldugunu soyliyeyim.
Kron xc150 v frenli bisikletim var.
7x3 =21 vitesli.
Linkde bisikletin ozellikleri (link)
Simdi sizlere sorum;Bana 21 vites yetmiyor.Hizini alinca pedallar bosa donuyor. bunu duzeltmek icin pedalin daha gec bosalmamasi icin hangi parcayi almaliyim neyi degistirmeliyim.
Bazilari sadece aynakol al diyo napcagimi sasirdim.bisiklet ortada bana ne onerirsiniz.
bir sitede 9x3 sistemli grup set gordum onu alsam duzelirmi linkini veriyorum.
(link)

Scudo

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
vites sayısı her vites te değişen ağırlık hassasiyetidir. senin sorunun dişli ebatlarında. 42 aynakol 12 arka dişli yüzünden boşa dönüyorsun. en ucuz yol ile. 48 aynakol taktığın an sorunun çözülür. ama sistemin düşük komple yenilersen iyi olur. ama 42-11 dişliden oluşan bir set ile yine boşa dönersin en az 44 aynakol 11 arka dişli sistemi kurman lazım. bunu istersen 21 viteste iken de yapabilirsin 8 li 9 lu sistemde de yapabilirsin. aynakolu değiştirdiğinde zincirinide yenilemen gerekicek rublen eski ise rublenide yenilemen gerekicek.

• Beğen
Tepkiler: volkan41

volkan41

Üye
Tepki
3
İsim
Volkan
Bisiklet
Kron
Şimdi hocam bisiklet ortada hani kafam o kadar karışdiki. bisiklet zaten yeni hani 7 8 ay oldu olmadi. simdi 44 aynakolmu aliyim.Sizin bana onerebilceginiz nedir.

volkan41

Üye
Tepki
3
İsim
Volkan
Bisiklet
Kron
yok yokus asagi zaten sorma pedal kus gibi.ben soyle soyliyim. duz yolda 21 vites bana yetmiyor.

bforummurat

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
Arif
Bisiklet
Carraro
yaş 23 görünüyo senin turboya mı basıyon napıyon :D :D ben 24 vites kulanıyorum 24. vitese anca yokuş aşağı inersem geçiriyom yada düz yolda performans sürüşü yaparken onda bile zorlanıyom :)) iyiymiş senin güç

ama vites setini yükseltmen gerekebilir bilgim yok yardımcı olacaktır bilen arkadaşlar

volkan41

Üye
Tepki
3
İsim
Volkan
Bisiklet
Kron
soylemiycekdim peki .d soyliyim madem ben kucuklukden beridir araba filan var ama bisiklet benim icin ayricalik. 3 yil izmit yol bisikleti yarislarindaydim. universite nedeniyle biraktim simdi bu bisikleti aldim.Tekrar antremana basladim. ama inanin hani ozamanlar hic boyle konularla alakam olmamisdi.2 gundur nette arastiriyorum forumlara bakdim bi cok arkadasin yorumlarini aldim. buna bi cozum yapmam lazim.

• Beğen
Tepkiler: bforummurat

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@volkan41 Maşallah :) Şehirde ve şehir bisikletiyle düz yolda ne zaman 21 vitese çıksam en fazla 20 saniye sonra yavaşlamam veyâ durmam gerekiyor ki, 21. vitesi çok ender görüyorum.
Yol bisikletine mi geçseniz ne yapsanız :)

Düzelti: Ben yazarken siz sebebini yazmışsınız zâten.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Maşallah forumdada herkes küçüklükten yarışçı çıkıyor :D..

volkan41

Üye
Tepki
3
İsim
Volkan
Bisiklet
Kron
yol bisikleti var zaten resimde attim. Ama.ben kendi fikrimce soyliyorum. dag bisikletinin yerini tutmaz.onun yeri farklidir.Onun icin sizdende arkadaslar buna nasil birsey yapmamiz lazim. yoksa yedek olarak koyup onuda ghostun serilerinden aliyim diyorum

Dosyalar

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
Düz yolda bana da 24 vites yetmiyor. Demekki kişiye göre değişiyor ihtiyaçlar.

• Beğen
Tepkiler: volkan41

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
@volkan41 ben gayet açıklayıcı ve yol gösterici cevaplamışım şunu yap demem doğru olmaz. kim sana şunu yap derse de doğru olmaz. burada sen iyice araştırıp kararını vermen lazım bilgisayarının başına oturup. 48 aynakol fiyatlarına 7 8 zincir fiyatlarına ruble fiyatlarına bakarsın. bir hesap çıkartırsın. aradaki fiyat farkına göre uğraşmışken hepsini yenileyim para o kadar önemli değil hemde yükseltmiş olurum dersin yada çok para harcamak istemiyorum ama vitesler bana yetsin diyorsan. sadece çekiş sistemini daha iyi dişli sayıları ile değiştirebilirsin. alivio yada deore hollowtech 44 yada 48 bir aynakol alsan 150 200 tl yada 80 90 liraya un göbek bir alivio alabilirsin ama yol yakınken kare un göbekten kurtulmak çok iyi olur ilerde keşke farkını ödeyip hollowtech alsaymışım demeyen yoktur. 30 35 liraya bir ruble. 30 40 lirayda iyi bir zincir ile iş hallolur. ama bu kadar para harcamışken herşeyi değiştireyim demek senin kararın. tekrar söylediğim gibi seni boşa döndüren vites sayın değil. dişli oranların.

volkan41

Üye
Tepki
3
İsim
Volkan
Bisiklet
Kron
smclk89 hemserim tesekkur ettim isde bekledigim cevap buydu dedigin gibi seti beraber hepsini degiscem .Ghostuda siparis verdim. Carsida gorursem tatlin benden. Allaha emanet.Diger arkadaslar sizde sagolun.

kurloz

Üye
Tepki
49
İsim
fatih
Konu dışı olacak ama, forumda paylaşılan bisiklet fotolarına bakıyorum bir çoğu evde çekilmiş. Sanırım, forumda da bir çok yerde geçtiği gibi, hırsızlık korkusu eve kadar çıkarıyor.

volkan41

Üye
Tepki
3
İsim
Volkan
Bisiklet
Kron
Hirsizlar madem gorevini iyi biliyor.Bizde onlardan daha iyi gerekli onlemi almasini biliriz.

• Beğen
Tepkiler: kurloz