Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc150

Konu, 'Kron' kısmında celik360 tarafından paylaşıldı.

1. celik360

celik360 Yeni Üye

Herkese merhaba,

Uzun zamandan beri rakip ettigim bisikleti en sonun da aldım.Bu sefer Disc fren tercih ettim.gercekten v frene göre daha iyi duruyor diyebilirim.Sormak istedigim bir kaç soru var cevaplayabilirseniz sevinirim.

-20 kadro aldım,zaten daha büyügü yokmuş boyum 1.92 kilom 115 cok zorlanmadım ama biraz yordu gidiş gelis 15 km yol yaptim

-lastikler cok kalın ve hızım cabuk kesiliyor, slim slick lastige gecmemi tavsiye edermisiniz , ne marka lastik alayım

-vites shimano tourney kullanmislar ozellikle bazi viteslerde cok ses yapiyor ve vites atislarinda inanilmaz ses cikiyor normalmidir.

-xc250 alacaktim fakat daha yeni basladigim icin gereksiz gordum xc150 nin kadrosu gelistirilmeye acikmidir.

-sizin yapmami tavsiye ettiginiz ve gelistirmen gereken seyler varmidir(kask,eldiven,reflektor,km saati hepsini aldim)

Herkeze tesekkurler

Not:bisikletim su an on balatalarin diske surtmesinden dolayi bakimda biraz disk fren aldigima pisman oldum desem yeridir

2. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aynı bisikletten bende de var ve çok memnunum dostum.Sorularını kısaca yanıtlayayım.
    Lastikler çok kalın bencede hızı çabuk kesiyor yol lastiği yada daha dişsiz lastik alırsan hızlanırsın emin ol.Ama yol tutuşun zayıflar
    Kadro geliştirmeye açık mı derken ne kastettin anlamadım ama her türlü modifikasyonu yapabilirsin.Amortisör,gidon,sele...Herşeyi değişir.Cüzdana bakar bu iş:))
    Vites geçişlerim benim gayet düzgün ve sessiz sende bir sorun olabilir.Ama gene de memnun kalmazsan max40-50tl ye çok iyi bir shimano arka vites alabilirsin
    Ön balataların sürtmesi ayarlanır benimkiler de öyleydi.Pişman olacak bişey yok.Disk fren her zaman daha avantajlıdır bence.Havası bile yeter
    Umarım biraz yardımcı olmuşumdur.Saygılar

bkagan bunu beğendi.
  3. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Turhan bey gerekeni söylemiş gibi... ufak tefek sorunlardan yılmayın o sizden korksun.. :) keyifli sürüşler...

4. abdullah0732

abdullah0732 Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Arkadaşlar bende xc 150 almayı planlıyorum. Ama mekanik diskmi olsun v-fren mi olsun karar veremedim. Mekanik diski hep kötü diyorlar. Ama biraz seviyorumda. Disk alsam v-frene geçebilir miyim?

5. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    merhabalar, konu hortlatıyorum...

330 tl 2-3-4-5-6... bilmem kaçıncı el artık... kozmetik olarak 10/6 ancak alır ki bu benim için sorun değil. v frenli olması tereddütte bıraktı beni ama bisikletçiden alacağım ve eğer iyi bir fiyata disk frenli yapıp verirse alacağım.

sanırım her türlü alacağım çünkü kadronun o düz gelme olayı çok hoşuma gidiyor garip.

sorularım şunlar.
    maşa kilitlenmiyor sanırım. yani en uygun fiyatlı maşa da (kilitlenebilir ve ikinci el) 100 tl olsa. hidrolik fren seti de 150-200 tl desek bisiklet bana başlangıç için 550 liraya falan gelecek. sizce uygun olur mu? şimdiye kadar bulduğum en uygun bisiklet ve kanım da ısındı köfteye.

6. Kemalist1938

Kemalist1938 Üye

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bi söz var nalına mıhına çok vurulunca iş çığrından çıkar... Aşağıdaki linkte Bayrak Tepe adlı kısa bir sürüş maceramı anlattım, yeni başladım bu işe bende,forumdaki görüşlere saygı duydum ama içimden geleni yaptım, zor olan bisikleti alıp başlamaktır.. Kolay olan modifiye olsun,çeşitli aksesuarlar zaten zamanla yapılır.. Bu işi severek yapacağım dersen nalına mıhına çok vurma,bisikletini al yolları kovalamaya başla derim.. Saygılar kardeşim ~
    Facebook'a Giriş Yap | Facebook | Facebook

7. Alperen T.

Alperen T. Yeni Üye

Adı:
    Alperen
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bende de kron xc 150 md var hepsinde oldugu gibi klasik 21 vites ama ben 24 vitese yükseltmek istiyorum almam gerekenler ruble,zincir ve vites fren kolu mudur? aynakol almama gerek var mı? ve seçimlerde yardım edebilir misiniz?

8. HasanOnur15

HasanOnur15 Yeni Üye

Adı:
    Hasan Onur İmrak
    Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    bence schwalbe veya maxxis crossmark tak tavsiye ederim şehir içinde kullanacaksan değişir tabi bence alivio sistemler var 2.el o gün alivo full 27 vites 200 e gitti tertemiz bence böyle fırsatları yakala 27 vites takarsan daha iyi olur alivio da üst seviye başlangıç modelidir tavsiye ederim

9. Alperen T.

Alperen T. Yeni Üye

Adı:
    Alperen
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İnsallah böyle güzel fırsatları kaçırmam kardeşim yorumun için sagol

10. HasanOnur15

HasanOnur15 Yeni Üye

Adı:
    Hasan Onur İmrak
    Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Kaçırmamak için türkiye 2.el yedek parça paylaşım sayfasına katıl bence bulamazsan grubu facebooktan hasan onur ımrak diye arat ekle beni yardımcı olayım gruba da eklerim hem seni