Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc150 olduğu kadarıyla yorumum

Konu, 'Kron' kısmında Şevket Akça tarafından paylaşıldı.

1. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    merhaba, bugün aldım. bostancı bisikletevim'den. 19" kadro. boyum 1.71 olmasına rağmen seleyi yükselttim yaklaşık 10 cm kadar. jantlar da 29" olsa gerek epey büyük görünüyor çünkü gözüme. sanırım bacak boyundan kurtardım79 ilk yaptığım şey lastikleri dişsizle değiştirmek oldu. cst traveller en ekonomik olanı olduğu için diğerlerini sormayarak hata edip onları taktırdım. ıslak kuru zeminde de şans buldum test etmek için :D bostancı-tuzla geldim onunla hatta yarım saat olmadı ki heyecanla girip yazayım :D

vites takımı tourney... jilet gibi geçmiyor vites. vhatta ön aktarıcı çok nazlı.

amortisör ve elcikler yüzünden bütün sarsıntıyı avuçlarımda ve kollarımda hissettim. olumsuz.

cst traveller-cross çok kötü bir lastik ıslak zeminde.

fren papuçları BARADINE MTB-955VCR V-BRAKE FREN KARTUŞU modelini direkt aldım ve taktık. yağmurda ve normalde çok güzel. hatta karayolları sağ olsun yolu birden kestikleri için (benim de hatam ışıksızdım) neredeyse 2 defa kaza yapıyordum :D birinde reflekslerim sağlammış hala, frenler de çok iyi tutuş sağlıyor. babam ön ve arka freni hafif ve aynı anda sık derdi alışkanlık olmuş arkayı sıktıktan sonra önü de sıkarım. dedim dur bakalım nasıl duracağım. frenlemeye başladıktan sonra epey yavaşladım ve ön freni sıktım birden. dedim bi' şey olmaz. arka teker kalktı :)

eğer ancak buna yetiyorsa alım gücünüz; elcik-amortisör (kilitlenemiyor bu)- vites takımı sırasını izleyerek yükseltmeniz gerekir. ben öyle yapacağım mesela :))

yolda gelirken çok güzel fotoğraflar çekebilecek yerler gördüm ama açıkçası üşendim bisikletten inmek istemedim. yaklaşık 5 aydır binmiyordum :D 30 kilometre kadar yol. en büyük sıkıntım vites geçişlerinde yaşadığım zorluktu. ardından elciklerin rahatsızlığı.

ışıksız ve kasksız çıkmayın. kask sürekli söyleniyor ama ışık da çok önemli. 2 saatlik yolu belki 1.5, 3 saate yakın sürede geldim. bostancı-tuzla mesafesi. 30 kilometre kadar yol.

10980738_10153054127174841_8022671622864838345_n.jpg en büyük sıkıntım vites geçişlerinde yaşadığım zorluktu. ardından elciklerin rahatsızlığı.

2. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Güle güle kullanın hoş görünüyor :)

3. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun. V frenlı modelı alarak guzel bır secım yapmıssınız.Keyıfle yolda , kaldırımda , dagda , bayırda, yagmurda,karda,çamurda kısacası heryerde pedallayın. :)

4. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    teşekkürler :) parayı bulunca hidroliğe geçiş yapacağım :D
    eyvallah sağ olasın :) xc250 almama sebebim kadronun görüntüsüydü.

5. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    kim ne derse desin Türk firmaları içinde en iyi tasarımı kron yapıyor

6. sarkihalindekal

sarkihalindekal Şarkı Halinde Kal!

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tourney'den ben de şikayetçiyim. Sadece ön arttırıcıdan şikayetçiyim:) Bende özellikle büyük dişlilere geçerken kararsız. Her zaman değil ama böyle bir sorunu var.
    Cst'nin hangi modelini aldınız? Yani model kodu falan nedir? Ben de dün cst C1110 26 1.90 taktım ama aşırı ağır bir lastik. Kullanırken beni yordu. Belkide rodaj süresi tamamlandığında bu durum ortadan kalkar. Ama eski dişli lastiğime göre daha etli olmasından ve sanırım ağır olmasından dolayı kaldırımdan iniş ve çıkışlarda parke ve bozuk zeminli yolda ilerlerken çok konforluydu.

Bu arada hayırlı, uğurlu olsun:)

şamilkafkas bunu beğendi.
  7. geloturikidakka

geloturikidakka Kıdemli Üye

Adı:
    Olgun Z.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bende de xc150, tourney aktarıcı var Vites geçişleri gayet iyi benim. Kaç km gittim bozulma yok. Bence bi ayar yaptırın :) Ama frenler yada fren pabuçları berbat. değiştirmekle iyi etmissiniz.

8. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tourney'e hemen laf etmemek lazım çok uzun süre sıkıntısız kullananlar var. Bana kalırsa vites geçişlerindeki sorun ayarsızlıkdan kaynaklanıyor aldığın yer satarken ayarlarını kontrol etmiştir diye tahmin ediyorum fakat gözden kaçan, yapılmayan ayarı vardır muhtemelen bana kalırsa aldığın yere götür ayar yaptır.

geloturikidakka bunu beğendi.
  9. geloturikidakka

geloturikidakka Kıdemli Üye

Adı:
    Olgun Z.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  10. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    Evet kron türk firması yanlış bilmiyorsam heryerde öyle geçiyor

11. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    11257 olarak okudum doğruysa.

kolda geçiş hissi var ancak ön aktarıcı geçmek istemiyor gibi. dediğiniz doğru bisikletçiye yine de kontrol ettirmem gerekir. temizliği frenleri falan takılırken ayar da yapılmıştır diye.

türk olarak biliyorum ben de

12. ALByROCK

ALByROCK Yeni Üye

Adı:
    Mert Anıl
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bende de ön arka tourney set var. Yahu sıfırları zaten 20 lira diye düşüne düşüne oldukça hor kullanıyorum.

Arka aktarıcım hasarlı olmasına rağmen bana hiçbir zorluk çıkarmıyor. Fakat ön aktarıcı en büyük dişliden ortaya geçerken doğaçlama takılıyor. Hiçbir zaman doğru tahmin edemiyorum geçip geçmeyeceğini. Aktarıcı kolunu modifiye mi etsem diye düşünmüyor değilim.

Bisikletiniz hayırlı olsun. Güle güle pedallayın.

sarkihalindekal bunu beğendi.
  13. sarkihalindekal

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum. Orta ile büyük dişli bölümünde bir kararsızlığı var. Gecikme yapıyor, hatta bazen tekrar kolla oynamadan zincir pozisyonunu değiştirmiyor. Belki de tellerimin kalitesizliğindendir.

14. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kesinlikle aynı sorun hakkında konuşuyoruz :D
    tel ayar ya da aktarıcıda bir sorun var. çözen haber versin aynısını yapalım :)

15. ALByROCK

ALByROCK Yeni Üye

Adı:
    Mert Anıl
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Benim tahminim ayar. Aktarıcı üzerindeki o 2 vidayla oynamayı düşünüyorum. Hiç oturup uğraşmadım düzeltmek için hep erindim :D

16. sarkihalindekal

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ayar işe yarıyor ama bu durumun oluşma sıklığını azaltıyor sadece:) Bir de aktarıcının ayarı da çabucak bozuluyor sanırım...

17. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eski bir XC150 kullanıcısı olarak arkadaşlarla aynı sıkıntıyı çekip hatta XC 250 ve hatta xc 500 almadığıma pişman olan biriyim. Biraz da o an maddi durumum yoktu. Ama maddi durumum elverdikçe aynakol, göbek rulman, ön aktarıcıyı üst model seviyesine getirdim tabi rubenanın en uyduruk lastiklerini de değiştirdim. Arka aktarıcı da pek sorun çıkarmadı. Elcikleri de velonun avuç dolduran bir modeliyle değiştirdiğimde oldukça kullanışlı bir bisiklet haline geldi. Bazı düşünceleri ve ergonomileri düşünmez isek bisiklet kötü değil ama tura çıkarım bunu da yaparım böyle gezerim derseniz çok yetersiz kalabiliyor maalesef.

Maalesef kron'un altseviye mantığı çok saçma...Sedonada altseviye bisikletleri gerek malzeme kalitesi olsun gerek kullanış sürüş kalibiyeti olsun oldukça iyi...

18. umut bayır

umut bayır Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu bisikletin tasarımını çok beğeniyorum performansı yüzünden pek sevilmiyor buralarda

19. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

eve geldiğimde xc250 almadığıma pişman oldum mu ? eh... 100 lira daha verip altus ve kilitlenebilir maşa özelliğini seçmediğim için hafiften bir pişmanlık yok değil. ancak kadrosu daha çok hoşuma gitti ve duygusal davrandım :D mantıklı olan (bütçem yeterli olacağı için) xc250 almaktı. ki zaten lastik ve fren derken xc250'ye vereceğim parayı harcamış oldum. en azından artık bisiklet süremediğim için huzursuz olmuyorum :)

performans fiyat olarak olmasa da tasarım fiyat olarak güzel :D

20. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şöyle Söyleyeyim 2013 modellerde geçişlerde sert bir ayna kol ile orta ayıracı sürekli ayar kaçıran shimano vardı. Maşası ise düz, sertlik ayarı olmayan ve boşluklu idi. Göbeği açık bilyeliydi yani rulmanlı değildi. Xc 250 ile yanlış hatırlamıyorsam 150 tl fark vardı ve bahsettiğm parçalar sorun çıkartıyordu. Haliyle pişman olunuyor. Bu parçaları daha fazla masrafla değiştirince daha da üzülüyor insan. Yanlış anlaşılmasın Kron'u kötülediniz yok modellerin renk tasarımı göz alıcı

Şevket Akça bunu beğendi.