Kron xc150 ,kron xc250,thule araÇ taŞima ...sonunda kavuŞtuk....

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
07.06 2013..... Tarihi itibari ile sonunda bisikletimi aldım aradan 4 sene geçmiş bu foruma üye olalı ama insanın hayatta öncelikleri fazla ve kendine ancak zaman bulabiliyorsun neyse oğlumla beraber Ankara performansbisiklete gittik oğluma 18' Kron xc150 kendime 20 ' Kron xc250 aldık birde Thule marka araç bisiklet taşıyıcı aldık toplam 1285 TL iki çift eldiven iki sulukda eşantiyon olarak aldık ....Büyük bir heyecan ve hevesle atladık arabaya bisikletleride arkaya yerleştirdik Ankaranın Beyapazarı ilçesine ordanda Karaşar-Kıbrısçık yolu üzerindeki ( aslında pek yol üzeri değil dağ üzeri ) dağ evimize gittik yaklaşık bir hafta dağ bayır Kronları oğlanla pedalladık .....Şimdi diyeceksiniz abi nasıldı Kronlar? Benim beklentim çok üst düzeyde olmadığı için Kronlardan memnun kaldık diyebilirim sadece xc250 de zannedersem öncedende okumuştum maşaları sorunlu diye bende teyit ettim evet sorunlu ön amortisörünü açtım fakat sonra kapatamadım anında ayar yeri yalama oldu bakıma götürdüğümde hallederim .....Genel olarak kronlar gerçekten kadrosu sağlam, viteslerde uyumsuzluk yok tıkır tıkır, v fren dağ bayır için ideal fren sistemi iyi,Kronların seleleri oğlanla beni çok zorladı kazık gibi gerçi alışmadığımız için başta zorlanmış olabilir ama bence en kötü yanı selesi diyebilirim...Arkadaşlar fikirlerinize ve eleştirilerize açığım ne dersiniz seleleri değiştirelim mi ?

Scudo

TanerTOSUN

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Bisan
Hayırlı olsun diyelim. Ben de kron düşünüyorum fakat xc150 ile xc250 arasında sadece kadro farkı mı var? Kadroları sağlam fakat maşa problemlerini duymuştum. Acaba elimdeki çelik kadroyu mu toparlasam diyorum. Bir bisiklet parası gidecekse yeni almak daha doğru olur da diyorum. Arada kaldım resmen. Neyse size iyi sürüşler...

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@TanerTOSUNTeşekkürederim Taner bey xc150 ile xc250 arasında kadro ve maşa farklı bildiğim kadarıyla....

emre.isb

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Kron
@TanerTOSUN

xc 250 de kkadro 7005 aluminyum 150 de ise 6061. diye biliyorum kardesim. diger parcalar ayni olmasi lazim

emre.isb

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Kron
@tolga Denkel

abicim bu xc 150 kaca aldin bende alicam

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@emre.isbEmre bey xc150 450 TL aldım.

emre.isb

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Kron
@tolga Denkel
tesekkurler
ben istanbuldan alicam su an en ucuz pesin fiyata pazarlk yapmadim daha hafta sonu alicam 435 dediler