Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC150-250

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında LeventK. tarafından paylaşıldı.

1. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar bugün itibariyle gittiğim bayiide Kron XC150 ve Kron XC250 modellerini inceledim fiyatı özellikle XC150'ninki uygun geldi başlangıç seviyesi için yi bir bisiklet olduğunu düşünüyorum .Fakat XC250 ile aralarında 150 TL gibi bir fark var tam olarak fark neden kaynaklanıyor bilmiyorum Sanırım Kadrolar ve frenlerdeki farktan dolayı fiyat uçmuş o kadar ..

Sizce bu ikisi arasından hangisini tercih etmeliyim
    XC 150 = 550
    XC 250 = 750 tl gibi bir fiyat verdi adam tabi daha pazarlık yapmadık..

xc150 yi alırsam yanına kask , eldiven vs. ekleyeceğim fiyat yine artacak fakat xc250 alırsam eklemeler yapamayacağım buna göre sizce hangisini tercih etmeliyim ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

2. Egehan Kardaş

Egehan Kardaş Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yeni modellerde herkes 7005 alüminyuma yönelmiş görünüyor, hayırlısı. Karşılaştırmak gerekirse XC250'nin maşası değişmiş, XC150'ninkini bilmediğim için yorum yapamayacağım, ama bana sorarsanız alt modellerde Kron markalı parçalara güvenmem. XC250 bu açıdan biraz daha iyi olmuş, aynakolu Shimano'yla değiştirmiş, yine de çoğu seri dışı. İkisinin arasında tercih yapmak zorunda kalırsanız XC250 diyebilirim, ama bana sorarsanız biraz daha bütçe ayırıp gerekirse bekleyerek daha iyilerini almanız.

3. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence xc250 al orta seviye bi mtb her işini görür fiyatı biraz uçuk 580 tlye almıştı bi arkadaş kocaelinde.

4. Egehan Kardaş

Egehan Kardaş Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bana sorarsanız da bundan fazla etmez. Bisiklete yeni başlayanlara naçizane tavsiyem, bütçelerinin yetebildiği en iyi bisikleti alsınlar, çünkü bu işi seviyorlarsa nasılsa ilerde yükseltme derdine düşecekler, hele ki pedalcı arkadaş ortamları varsa.

5. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok doğru dediniz 750 çok uçuk bi fiyat xc250 için bende 500 tl lik mtb var her türlü yere girdim çıktım başlangıç için ideal bi fiyat yaza doğru üst düzey mtb düşünüyorum. Başka markalara bakabilirsin daha ucuzları bulursun carraro,salcano,scoot gibi

6. Egehan Kardaş

Egehan Kardaş Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hadi bakalım, ikinize de ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın :)

Melih Çolak bunu beğendi.
  7. MURAT AKBIYIK

MURAT AKBIYIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Dostum bugün bende kron xc150 almaya gittim salcano astro20 aldım.Kronun yenileri kadro olarak ii ama çok professıonal deil giriş için alacaksan nacizade iyi bir bisiklet...

8. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Egehan biradere aynen katılıyorum. Ben de xc 150 v kullanıcıydım. Buna bana yeter diyordum ama maalesef xc 150 serisinde kullanılan parçalar maalesef çok iyi değil örneğin tüm modeller rulmanlı iken xc 150 'de o yok. Ayrıca aynakol biraz sıkıntılı ve maşası da tam bir rezaletti. Darbeyi yemeyen maşa olur mu hiç ?. Ben itinalı kullanırken en küçük bir çukurda bile boşluklu yapısından kollarımda hissediyordum. Münkünse alabildiğimizin en iyisini almalıyız. Tabi bütçe meselesi

9. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar cok iyi yorumlarda bulunmuslar. Ben de katkida bulunmak isterim. Oncelikle kron xc 150-250 arasindaki en buyuk farklar bildigim kadariyla 250 modelinin mekanik disk secenegi (hidrolik olmadigi icin tavsiye etmem v fren daha iyi) olmasi ve on arka gobeklerinin rulmanli olmasi. Diger ozellikleri ayni olmasi lazim. Benim de ilk bisikletim xc 250 idi. Eger arasira binerim cok iddiali degilim ve goze hos gorunsun diyorsaniz xc 250 oneririm. Baslangic icin iyi bir bisiklettir. Zaten bu iste ilerlemeye ve gruplarla gezilere cikmaya basladikca daha ust seviye bir bisiklete olan ihtiyacinizi hissetmeye baslarsiniz. Fakat kron xc 250 modelini aldiginizda butcenizden dolayi kask eldiven vs almayacaginizi soylemissiniz. Hangi bisikleti alirsaniz alin kesinlikle kasksiz bisiklet kullanmayin. Kask sizi koruyan en onemli ekipman. Nacizane onerilerimi ozetleyecek olursam:

1- Bu iki bisikletten birini almak istiyorsaniz xc 250 az bir farkla daha iyidir.
    2-Sifir almak yerine temiz bir 2. El modelini alarak kask eldiven vs ekipmanlara da butcenizde yer ayirmis olursunuz.

Simdiden hayirli olsun diyorum.