Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC1000 le engel geçme..

Konu, 'Kron' kısmında erdemali78 tarafından paylaşıldı.

1. erdemali78

erdemali78 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,
    Geçen ilkbahardan beri kron xc 1000 kullanıyorum.
    Bisikletten genel olarak memnunum ama yüksek bi yerden inerken kaldırım ya da merdiven gibi zincirlerden çok fazla ses geliyor. Kadro koruyucusu taktım zincir in yanına ama çok birşey farketmedi..
    Çok fazla engelli yerlerde kullanmama rağmen böyle ses gelmesi normal midir ve nasıl önüne geçebilirim?

İkinci sorum da Kron XC 1000 ne kadar dayanıklıdır sizce? Bazen çok yüksek olma da bir kaldırımdan felan inerken ki gayet yavaş iniyorum, canta ya da kadroya bişey olacakmış gibi geliyor ..

Yardımınız için şimdiden teşekkürler :)

2. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    o zincir sesi muhtemelen inerken zincirleri germemenizden kaynaklanıyordur inerken pedala hafif basarsanız zincir gerilecektir ve kadroya carpmayacakdır.

Diger sorunuza gelince Kaldırımdan veya merdivenden inerken kırılacagını zannetmiyorum trial ve freeride yapmadıkca kırılmaz gibi geliyor bana ancak forumumuzun "üstad" diye tabir edilen daha tecrubeli kesim sizi daha cok aydınlatacaktır. Bol pedallı gunler

3. murat740i

murat740i Yeni Üye

rahat ol.hiçbirşey olmaz,yeterki 150 kiloluk birisi kullanmasın.bende xc500 var,fethiyede oturduğum için hafta sonları dağ tepe çıkıyorum haliyle inişler sert oluyor ama tık yok bisiklette.kısacası senin xc1000nine kaldırımdan inmekle biraz zor zarar verirsin.ne kadar rahat kullanırsan o kadar az zarar verirsin bisiklete kardeşim.iyi sürüşler