Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC1000 imi upgrade etmek istiyorum.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mehmet emin tuna tarafından paylaşıldı.

1. mehmet emin tuna

mehmet emin tuna Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da dediğim gibi kron XC1000 kullanıcısıyım. Bisikletimin üzerindeki donanımları upgrade etmek mi yoksa yeni bir bisiklet almak mı ikileminden az da olsa biraz kurtuldum. Bisikletimin kadrosunun kaliteli olduğunu düşünmekteyim. Şuan üzerinde bulunan donanımlar gayet vasat durumda. Değiştirmeyi düşündüğüm parçaları: ön aynakol (diş sayısını da büyüterek), arka ruble, ön-arka aktarıcılar ve göbekler olarak düşünmekteyim. Bu parçaları deore xt seviyesine çıkarmak niyetindeyim. Bu değişiklikleri yaparsam ciddi bir oranda fark hisseder miyim? Bu parçaları temin edebileceğim en makul bisikletçi, internet sitesi ya da yurtdışı linkleri önerilerinizi de bekliyorum. Sürüş konforu için bu değişikliklerin yanına neler yapılmalı? Yardımlarınızı bekliyorum.

2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Suanki donanımınız nedir ? Sürüş konforu demişsiniz fakat her ürün farklı kullnım için tasarlanmaktadır. Siz xt yi nerede kulnmayı planlıosunuz acaba? arazide size performans ve rahatlık saglar fakat asfaltta cok fark hissetmessiniz . Gecişleriniz daha akıcı ve sessiz olur tabi yagladıgınız sürece. Buna vites tellerinizin kalitesi ve vites deiştiricilerinize görede deişiklik gösterir. Yani demek istedigim bi üst seviye her kullnım için en iisi deildir ne için kullanıcaksınız ona göre secim yapsanız daha konforlı sürüs elde edebilrsiniz.

Ön aktarıcı ise hem az kullnılır hemde farkedilir bi artı katmaz üst seviye olması cok önemli deildir rahatlıkla 2. el alabilrisniz.

Aynakolu üst seviye yapmanız güzel olur dişli kalitesi ve hafifliginden ayrıca seviye arttıkca orta göbek daha kaliteli olur buda atlama zıplamalarda dagalmaz.

Yapıcagın deişikliklerde en yararlı olanı göbekler olacaktır. Saglam ve akıcı göbekler kolay dagalmazlar ve akıcılıkları fazladır. Önceligi ve bütcenizin büyük kısmını göbeklere ayırmanız uygun olucaktır performans ve konfor artacaktır.

En kısa sürede baslarsın umarım toplamaya resimleri merak edioruz.

http://www.chainreactioncycles.com/ site olarak orjinal ve daha uygun parca burası var onun dısında tr içindede bi cok bisiklet firması var online satıs yapan yada http://www.aliexpress.com/ dan cindende alabilrisin daha uygun fiyatlara