Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC1000 Almayı düşünüyorum. F/P olarak başka tavsiyeniz var mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Odabasi tarafından paylaşıldı.

1. Odabasi

Odabasi Yeni Üye

Seviye:
    Boyum 173. Bu nedenle 16.5" kadro seçeneği olan bisikletleri arıyorum. BElki 17.5" de olabilir. Aslında ilk başta "carraro 436 daytona" düşünmüştüm ama aradığım kadro seçenekleri olmadığı için vazgeçmek zorunda kaldım. Yani şu an aklımda bir tek Kron XC 1000 modeli var. Bu nedenle yardımlarınızı istemeye karar verdim. Samsunda oturuyorum. Ama samsunda kron markasını satan yer bulamadım. Aslına bakarsanız carraro seçmemin nedenlerinden biri de samsunda şubesinin olmasıydı. Evet çok uzattım farkındayım sonuç olarak f/p olarak daha iyi önerilerinizi bekliyorum. Çıkabileceğim max. fiyat 1000 civarı.

Çok profesyonel bir bisiklet geçmişim yok. Ancak bu alacağım bisikletle şehirler arası yol yapmayı yeri geldiğinde köylere vs. çıkmayı düşünüyorum. MTB türü diğer bisikletlere göre biraz daha çok yönlü olduğundan bu türü tercih ettim. Ancak senin için şu daha iyi olur vs. gibi görüşleri de dinlemek isterim her zaman.:)

Son olarak bir de soru soracağım. MTB türü bisikletlerde neden hep 26" jant tercih ediliyor? Normal yol bisikletlerinde 28" daha performanslı diye biliyorum. Mtb türünde 28" in tercih edilmemesinin nedeni nedir?

ufuk1905 bunu beğendi.
  2. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    MTB'ler yol olmayan bozuk arazilerde genelde pedal üzerinde ayakta kullanılması için tasarlanıyor, lastikleri, kadroları kısaca bütün ölçüleri buna göre oluyor.

Toprak köy yollarının dışındaki arazilere çıkmadığınız sürece MTB yerine hibrit modeller uygun olur. Bunlar 28" ve ön amortisörlü oluyor, kadroları yol+mtb arası bazılarının vites oranları MTB gibi oluyor vs. Bende böyle bir bisiklete geçip MTB'den kurtulmayı düşünüyorum.

Aklıma gelenler Merida Crossway, Giant Roam, Ghost Cross, Scott Sportster serileri.

ufuk1905 bunu beğendi.
  3. Odabasi

Odabasi Yeni Üye

Seviye:
    valla söylediğiniz modellerden Ghost CROSS 1300 hoşuma gitti. Ancak bir tek bisikletcim.com'da bulabildim. O siteden de acıkcası alışveriş yapmayı hiç istemiyorum. sikayetimvar.com da bir ton şikayet var site hakkında. Başka nereden elde edebilirim bu bisikleti?
    Bu arada ben de önce mtb yerine hybrid düşünmüştüm ancak millet alıyorsa birşey biliyor da alıyor diyerek mtb ye yöneldim:)
    peki sizce nereden almalıyım bisikleti? Aslında binmeden almak hiçiçime sinmiyor ama yapacak birşey yok sanırım:(

ufuk1905 bunu beğendi.
  4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    ufuk1905 bunu beğendi.
  5. Odabasi

Odabasi Yeni Üye

Seviye:
    hocam valla hybrid modellere kaydım biraz şu an. üstteki hocamın önerisiyle. Tavsiyeniz varsa hybrid model tavsiyesi de alabilirim.
    Ghost cross 1300 hoşuma gitti şuanlık :)

ufuk1905 bunu beğendi.
  6. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bende bulamadığım için vazgeçtim, yeni sezonu bekliyorum, ama tabii altımda bir bisikletim var ve şikayetim yok ondan çok şükür. Birde hocam falan demeyelim pro.bisikletçi değilim yanlış anlaşılmasın.

ufuk1905 bunu beğendi.
  7. Odabasi

Odabasi Yeni Üye

Seviye:
    yok ben o anlamda demedim hocam diye. ağız alışkanlığı herkese ya dostum ya hocam derim. Yaşınızdan dolayı hocam dedim :)
    bu arada hybrid 3 farklı model buldum. 3ü de samsunda erdoğanlar bisiklet aracılığıyla satılıyor. Hangisini almam daha avantajlı olur sizce?
    Scott Sub 40
    Scott Sportster 50
    Sedona 321

valla tasarımı en cok sportster 50 nin hoşuma gitti. Tabi bir ghost cross 1300 değil gözümde ama yapacak birşey yok. Cidden bisikletcim.com a 1 gram güvenim yok. :(
    Sizce bu üçü içinden hangisi en uygunu olur?

ufuk1905 bunu beğendi.
  8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gt avalanche benimde ilgimi çeken bisiklet.youtube da bayag güzel akrobasi yapanları gördüm.donanım ve kadro olarakta hafif iyi.Bmx tarzından doğan bisiklet olarak geçiyor.Performans olarak merak ettiğim bisiklet.Kim kullaniyor?:D