Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC-750 V - Yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Emirhan Kınataş tarafından paylaşıldı.

1. Emirhan Kınataş

Emirhan Kınataş Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Bisiklet seçimi hakkında bi konu açmıştım .Kron xc-150 ve 250 arasında kalmıştım ama xc-750 nin fiyatını uygun bulunca aldım. Öncelikle sanırım konuyu yanlış yere açtım nasıl düzeltebilirim ? Aldığım gün selesi parçalandı bisikletçidede orjinal sele olmadığı için bişey demedim çünkü dandik bir sele vericek.Nasıl bir çözüm uygulamam lazım orjinal selesi çok rahatsız zaten eski BYTE seleme bu bisiklete takabilirmiyim ? 9*3 Vites sistemi (acera) nasıl kullanılır vites değişimini nasıl yapmalıyım , bu sistemi kullananlar en idealini yazarsa çok sevinirim. Maşa kilitlemesi hangi durumlarda yapılmalı birde üzerinde + / - yazıyor onun anlamı nedir ? Bisiklette ilk değiştirmem gereken parçalar neler ? Yeniyim forumda hatam varsa idare edin :) Teşekkürler :)

2. Emirhan Kınataş

Emirhan Kınataş Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yokmu kimse ? Kron kullanan felan ?

3. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    + /- sertlik ayarıdır. Öncelikle maşayı değiştirmelisiniz bence, eski selenizi de takabilirsiniz sorun olmaz. Vites kullanımı ise ön 1. vitesteyken arka 1,2,3 ön 2. vitesteyken arka 4,5,6 ön 3. vitesteyken 7,8,9 şeklinde kullanmalsıınız.

4. Emirhan Kınataş

Emirhan Kınataş Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkürler , maşa olarak ne tavsiye edersiniz ?