Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 750 HD Ön Maşa Fabrikasyon Hatası Mı?

Konu, 'Kron' kısmında Fırat Karamanoğulları tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Karamanoğulları

Fırat Karamanoğulları Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kim görse öncelikle, bu maşa çok kalitesiz, Kron çok dandik maşa kullanmış dese de ben memnunum, bir sıkıntı yok ama ön maşa kilitlenmiyor. Aldığım bisikletçi bir nebze halletti durumu ama yine de içim rahat değil. Tam kitlenmiyor, 2,3 cm daha içeri giriyor. Yani yarın bir gün satmak istediğimde, adam almak istemez. Ben bile nem kaptım bu durumdan, zaten Efor Bisiklet'i aradım, sağolsunlar direkt aldığınız yere gidin, maşa siparişi versinler dedi.

Yalnız satın aldığım yer cumartesi - pazar yoğun olduklarını belirttiler, müşterileri çokmuş! Sanki bize bedava verdiler bisikleti. Bu konuda ayıp ettiler doğrusu, halden anlarım ama böyle izah etmek durumu.. Firma ismi vermeyim, zaten orada çalışan arkadaş baya ilgilenmişti sağolsun, bana göre elinde kadro olmadığı için büyük veya küçük gelecek kargoyu kakalamaya kalkmadı. Bu yüzden sorun etmiyorum. :)

Çok uzattım; Bu sorunu benden başka yaşayan var mı? Halledilebilecek bir sorun zaten..

2. osmanalpay

osmanalpay Yeni Üye

Seviye:
    evet bendede aynı problem var, kilitlediğimiz zaman hiç oynamamasımı lazım? ben kilitleyip kuvvet uygulayınca 1-2 cm kadar içeri giriyor. siz nasıl hallettiniz?

3. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    kendi servisine baktırdıysaniz 1 ay süre icinde eger sorunlu donanım varsa hatalı mutlaka degistireceklerdir.olmayan bir seye zorla güzellik olmaz.kitli maşa kullnadigim icin kitli masa butona basinca çıt diye ses gelir anında islevini yerine getirir.basima dediginiz gibi sorun hic gelmedi .tam kitlenmesi lazim.yoksa lock out masa ne ise yaricakki:D yakın zamanda aldiysaniz zaman kaybetmeden çaresine baksinlar.özellikle buton yeri ve maşayı başından salla.içine sinmeyen bir seyi kullanmak olmaz.test ederek yollasınlar.milimetrik cok az esneme payı olabilir.normaldir ama abartiliysa sorunludur.

4. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşımda Sedona 711 HD var, onda böyle bir sorun yok, kitlendiği zaman baya kuvvet uyguluyorum ama kesinlikle 0.5 mm bile oynamıyor.

@osmanalpay

Maalesef halledemedik! Pek bisikletten anlamadığım için ve yanımdaki arkadaşıma güvenerek! Aldığım için maalesef böyle bir sorun içerisindeyim. Arkadaşım al diyince aldım ama bu sorun canımı sıkıyor! Mecbur değiştirecekler maşayı. Yani olması gereken bu, sıfır bisikleti böyle satmaları saçma, arkadaşıma güvenip aldım ben de pişmanım. Diğer fonksiyonları yerinde, sorun yok.

1 Ayı geçmiştir, 40 gün falan ama km saati var, 100 km bile yapmadım, kesinlikle haklıyım ama sorun çıkaracak kişiler değiller zaten. Yine de böyle bisikleti satmaları da enteresan.

5. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Başka bu sorundan derdi olan arkadaşlar var mı?

6. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu kron bana göre çok çakal. Diğer markaların bu bisikletlerle fiyat olarak aynı olan bisikletlerinde en azından suntourun en kötüsü de olsa bir maşası var. Ama bu kron neden bu maşaları değil de kendi ürettikleri dandik maşaları kullanıyor anlamıyorum. Kar oranları bu sayede bayağı artıyordur umarım, ayrıca sadece maşa değil diğer bazı donanımları da kendileri uydurup monte ediyor bisiklete. Adam xc750HD ye 1000 tl para veriyor ama maşası KRON NEO. O ne demekse artık. valla çok cimri bu adamlar insan en azından bir suntour xct yada xcm falan görmek ister yahu.

Gokalp Gokmenler ve gok bunu beğendi.
  7. Atakan DEMİR

Atakan DEMİR Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar bende yaklaşık 2 ay evvel xc750 aldım ama hiç bir sorun çıkmadı allaha şükür inş haledersiniz.kilitlendiğinde hiç kıpırdama olmuyor bu arada istediğin kadar aban

gok bunu beğendi.
  8. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben de aynı sorunu yaşadım , yaşıyorum . Benim maşanın da remout lock out u değişti ama yine de kilitlenmesi tam olmuyor . Zoom maşaların kilitlenme mekanizması gerçekten vasat . Ama kilitlenmeden kullanırken fena değil iş görüyor . Benim tavsiyem kilitle fazla uğraşma bisiklete zevkle binmeye bak ben öyle yapıyorum gayet mutluyum . Haa illa ben kilitlensin istiyorum dersen zoom olmayan kaliteli yeni bir maşa hatta mümkünse havalı bir maşa ile değiştir kullan :) ama ben şimdilik memnunum bozulana ya da maşa için bütçe oluşuna kadar binerim

9. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Allah bilir Kron sırf bu sorun yüzünden maşaları toptan olarak ucuza almıştır, millete kakalıyorlar. Aynı fiyata Sedona aldı arkadaşım, maşada hiç bir sorun yok. Biz güvendik aldık, şuna bakın yahu. Eğer sorun çözülmezse mahkemeye veririm, uğraşırım sonuna kadar. Ayıp yav o kadar para veriyoruz.

10. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Zaten pek göze batan bir sorun yoktu ama sağolsun ilgilendiler, iki gün sonra bisikleti almaya gittim, yapmak yerine sıfır maşa takmışlar. :)

11. osmanalpay

osmanalpay Yeni Üye

Seviye:
    Fırat arkadaşım senin sayende problemi farkettim, bugün bende bisikleti aldığım yere gittim maşa siparişi verdiler. Bende bu şans varken kesin beyaz yerine kırmızı maşa gelir :)) aslında çokda önemli bir sorun değildi ama madem bu özellik için ekstra para verdik doğru düzgün çalışması lazım.

12. Serkan yılmaz10

Serkan yılmaz10 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bendede xc500 var buradaki yorumları okudukdan sonra dikkat ettim arkadaşın belirmiş olduğu problemin aynısı bendede var bunu aldığım yere götürsem değiştirirlermi yada ne yaparlar.
    Not: mayıs ayında aldım.

13. osmanalpay

osmanalpay Yeni Üye

Seviye:
    bence zaman kaybetmeden götür, kilitli maşaların fiyatlarını araştırısan zaman kaybetmeden götürmen gerektiğini anlarsın.

Serkan yılmaz10 bunu beğendi.
  14. Merih Demirkol

Merih Demirkol Aktif Üye

Seviye:
    Bende Salcano 242 SRD var... Üzerinde XCM V3 Model maşa var... Gidondan kilitlemeli... Kilitliyorum buradaki sorunda olduğu gibi baskı yapınca 2-3 cm içeri giriyor... Bana ne yapmamı önerirsiniz :)

15. Serkan yılmaz10

Serkan yılmaz10 Yeni Üye

Seviye:
    Bu değişim garantisinin süresi hakkın bilgisi olan arkadaş var mı? Daha önce kilitli amorsitör kullanmadığım için buradaki yazıyı okuyana kadar normal birşey sanıyordum. Şuan alalı 2 ayı biraz geçti burda tamamen aldığımız yerin insafına mı kalıyoruz değişim için .

osmanalpay öneriniz için çok sağolun bu aralar biraz yoğun olduğum için, birazda bisikletler hakın bilgim zayıf adam bunlar zaten böyle dese inanırım onun için burada biraz bilgi edipde gitmek istiyorum.

16. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    O zaman beni dinleyin bu konuyu başlattım ve bakın hele!

Sıfır maşa yine aynı hataları vermeye başladı, her ne kadar Kaçkar Bisiklet'teki eleman bu kadar esnemenin sana zararı olmaz dese de? Ee.. O zaman niye sattın arkadaş, anlamıyoruz diye dolandırıdn bizi?

Sonra...

Bindim bisiklete Sirkeci Efor Bisiklet'e gittim, Kron'un üreticisi. Herneyse, sonrasında adam güzelce dinledi, yeni maşa sipariş edelim dedi, sonra aynı hata oluşacaksa ben ne yapayım maşayı dedim. Biraz geveledi ve fabrikasyon hatası tüm maşalar dedi. Tamam eyvallah, sorunlu madem çözülür, 15 güne kadar çözeceğiz dedi. Tamam dedim çıktım, bisikletle Kabataş'a geldim, Kron XC 250 kullanan bir arkadaş gördüm, dedi dostum benim maşa şu kadar esniyor, yahu hiç sorma ben de Efor Bisiklet'ten geliyorum dedim. Bak benimki de şu kadar esniyor dedim, Oha olamaz! Maşaya biraz baskı uyguladım, resmen Sirkeci'den Kabataş'a gelene kadar maşa iyice gitmiş, resmen sonuna kadar girdi kilitlediğimde. Bu halde geri götürdüm tabii, ne biçim yersiniz, rezillik vs.. Sakin olamıyorum, öğrenci adamım 1 aylık maaşımı vermişim. Adamlar zeytinyağı gibi üste çıkıp, yok tüketici haklarına versen 60 gün beklersin en az, 20 gün tamir hakkım var, uzatırım vs diye tehdit ediyor.

DOLANDIRICILIK KISMINA GELELİM!!!

Bu adamlar bana teklif sundu, Suntour XCT V3 maşa verecektim ve 80 TL verecektim bir de üstüne, ben de bıktım yahu diyerek evet dedim. Dedi bu taktığımız maşa normalde 180 lira civarı, XC 2000 modellerinde kullanıyoruz. Kron maşasına 45 $ biçti ve 80 TL verdim üstüne, ondan sonra eve bir geldim, Suntour XCT V3 Maşa en baba yerde 100 TL evet, SADECE 100 TL Allah belalarını versin bunların, kesinlikle almayın bir şey. İnanmayan varsa yarın buluşalım, beraber gidelim oraya!!! Açan yok telefonu, evden arayacağım, yarın da oraya gideceğim.

17. osmanalpay

osmanalpay Yeni Üye

Seviye:
    @Fırat Karamanoğulları : Anlattığınız olay çok canımı sıktı, böyle çakallar malesef heryerde var. Geçmiş olsun, umarım yeni maşanız sağlıklı çalışır.

Benim maşa henüz gelmedi, geçen hafta bisikletimi aldığım "Şentürk tic. Samsun" dan aradılar. beyaz maşa yokmuş siyah olurmu diye sordular bende düzgün çalışacaksa neden olmasın dedim. Bekliyorum, umarım sağlam gelir. Anladığım kadarıyla sağlam gelsede ömrü pek uzun olmayacak.Galiba araştırmadan bisiklet almanın cezasını çekiyorum. şimdiki aklım olsa dünyaca tanınmış servis ağı kuvvetli bir marka seçerdim. Sorun düzelmezse elimden geldiğince insanları bu markayı almamaları konusunda uyaracağım.

18. osmantrpn

osmantrpn Yeni Üye

Seviye:
    kron xc 750 maşa problemi maşalardan kaynaklanan bir problemdir sorun yaşayan herkese yardımcı olunulucaktır maşanın üretici firması ile görüşmeler gerçekleşmektedir .

19. osmanalpay

osmanalpay Yeni Üye

Seviye:
    sipariş edilen maşa geldi, tahmin ettiğim gibi beyaz değil. ellerinde beyaz olmadığı için siyah göndermişler. 20 tl de taktırma parası verdim. maşa şimdilik güzel çalışıyor. kilitleyincede hafif bir oynama var ama amatör maşa olduğu için bu kadar oynama normalmiş.

20. garet jax

garet jax Yeni Üye

Bende de aynı sorun var .

-maşa kilitlenmiyor.
    -maşa darbeyi iyi emmiyor , amortisör gömüldükten sonra geri çıkması için maşa yı gidondan kaldırıp çekmek gerekiyor.
    kısacası maşa gömülüyor ve geri salmıyor.

Eğer bu sorunlar bu kadar genel ise kesinlikle kronun ürettiği maşalarda fabrikasyon hatası vardır.

Nitekim Kronun yeni maşasını taksalar dahi yine aynı sorunlar yaşanmış.
    Peki bu sorunu nasıl çözümleyebiliriz?