Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 750 HD bisiklet: Ön Aktarıcı problemi/değişim

Konu, 'Kron' kısmında eyucel tarafından paylaşıldı.

1. eyucel

eyucel Yeni Üye

Merhaba sevgili dostlar!

Yaklaşık 2 yıl önce Kron xc750Hd modelini aldım. Çok sık binmiyorum. Gezi amaçlı kafa dağıtmak için 1 saat haftada 1 -3 gün (havalar güzelse tabi)...

1) Her neyse, aldığım günden beri şu ön aktarıcıyı bir türlü ayarlayamadım/ayarlatamadım. En sonra bir bisikletçiye götürdüm adam yaptı ama eğdi büktü ancak öyle. Böyle bir sorun yaşayan var mı ? Bu parçayı değişmek istiyorum shimano'nun önerebileceğiniz bir modeli nedir ?
    2) Bu ön süspansiyon kilitlenmiyor tam olarak aynı sorun bende de var. Çok az da olsa içeri giriyor bastırınca. Önerebileceğiniz çok uçuk fiyatlı olmayan ancak bu bisiklete uygun bir maşa var mı ?
    3) Diğer önerileriniz ?

Teşekkürler şimdiden

2. Ömer K

Ömer K Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Bende aynı durum söz konusu maşa konusunda doğru düzgün yaylanmıyor kitlemesinde boşluk bile yok benim düşündüğüm maşa Rock Shox Tora 300 - 350 tl civari

3. eyucel

eyucel Yeni Üye

Teşekkür ederim Ömer K.
    Ben satıcam bu bisikleti, öyle gözüküyor :)

4. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşımda 2010 ya da 11 modeli var bu bisikletin. Gayet memnun kendisi.

Ayrıca; bazı maşalarda kilitlense bile çok az bi pay olduğunu %100 kilitlenmediğini (yoldaki taşlar vb. için) okumuştum bir yerde.
    Maşanızın kondisyonu ne durumda bilmediğimden sizinki için bir yorum yapamam ama bu bir arıza olmayabilir, aksine dediğim gibi bir özellikdir belki de. :)