Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kron xc 500 vs sedona 711 (akicilik rahatlik)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında fatih bahar tarafından paylaşıldı.

1. fatih bahar

fatih bahar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    arkadaslar kronlara hep akici bisiklet diyolar yol tutusu iyi diyorlar kronla sedonayi kiyasladgimizda hangisi daha rahat ve iyidir tavsiyeniz

2. Onur Sarcan

Onur Sarcan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sedona daha iyidir

fatih bahar bunu beğendi.
  3. fatih bahar

fatih bahar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ozellikle sedona ve kron kullanicilarinin yorumlarini bekliyorum

4. fatih çelik

fatih çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben bir Kron kullanıcısıyım dostum her gün 34km den yaklaşık 1350km yaptım bisikletin hiç bir sıkıntısını görmedim.Sedona hiç kullanmadım ama hep bi gözüm kaldı,kullanan arkadaşların yorumları Kron dan daha iyi olduğu yönünde tabi kullananların bi bildiği vardır.Krondan memnun kalırsın söyliyim ben sadece tur bisikletine geçiceğim için vazgeçiyorum xc500 den

fatih bahar bunu beğendi.
  5. fatih bahar

fatih bahar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    :boese157:aynen ya kron alsam sedonodaaa gozum kalicak sedona alsam kronda ama daha sedonoya kotu diyen duymadim krona duydum ama

6. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletdeki rahatlık nası bişey bi dahaki tercihimi ona göre yapıcam bende :)

7. fatih bahar

fatih bahar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    rahatlik derken bisikletle temas eden yerlerimizi kastediyorum ornegin sele

8. Semih_ÇELİK

Seviye:
    ya selesi için bisiklet tecihimi yapılır. sevdiğin bisikleti alıp seveceğin bi sele takarsın iki bölümdende rahat edersn böle bi düşünce olabilirmi ya

enes savaş bunu beğendi.
  9. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    711 V kullanıyorum gayette iyi bisiklet. Ancak selesi kötü, CST lastikler kötü. Onun dışında direksiyonu biraz geniş.
    Tam bir dağ bisikletidir. Bence tur bisikleti uygun olur, rahat edersin asfalt zeminde. Lastikeri de en kısa zamanda değiştirin üzerinde gelen lastikler patlamaya dayanıklı değiller. Maxxis Overdrive ya da Schwalbe Marathon iyidir.

10. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Forum sayfalarını karıştırıp bilgi hazneni geliştirdikçe hem daha fazla keyif alacak hem de soruyu yanlış sorup sorunu da yanlış yerde aradığını anlayacaksın :)

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  11. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    seleyi değiştirirsin selesine bakarak bisiklet mi alınır

12. fatih bahar

fatih bahar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    onu kastet miyorum yalniz o sadece bir ornekti bn sadece bu iki bisikletide kullanan arkadaslardan bilgi almak istemistim bn zaten bunlari bilmeyen biri olarak yaziyorum bakin arkadaslar biraz daha faydali yorumlar yaparsaniz bnim gibi arkadaslari bilgilendirirsiniz egonuzu farkli yerlerde tatmin edin

mariokaldato bunu beğendi.
  13. fatih bahar

fatih bahar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bilgi verin biraz yardimci olaya calisin ya da hic yorum yapmayin okuyun gecin

14. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikleti nerede ve ne amaçla kullanacaksanız seçiminiz o yönde olsun. Şehir içinde ve asfalt yolda kullanacaksanız şehir bisikleti ve hibrit bisikletleri, arazide kullanacaksanız MTB dediğimiz dağ bisikletlerini inceleyin. Sizin düşündüğünüz her iki bisiklet, Kron XC500 ve Sedona 711, arazi kullanımı için daha uygundur ve asfalt yolda kullanırsanız sizi gereksizce yoracaktır.

mariokaldato bunu beğendi.
  15. Semih_ÇELİK

Seviye:
    güzel kardeşim önce güzel konus bu yorumları duymanın sebebi hiç bakmamıssın bisiklet seçimlerinde insanlar neye dikkat ediyor die o yuzden tepki alıyosun. bu arabamı yol tutusu konforunu soruyosun bisikletler arasında böyle farklar yoktur birsürü açılmış bisiklet seçimi ile ilgili konu var bak bakalm millet orda bisiklet tercihimi soruyor araba seçimimi soruyor.

enes savaş bunu beğendi.
  16. fatih bahar

fatih bahar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    iyi aksamlar semih.

17. fatih bahar

fatih bahar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    yarı arazi yari asfalt kullanicam saim bey ayrica bn bisiklette yol tutusu olduguna inaniyorum bazi bisikletler cok konforlu geliyor insana

18. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    fatih arkadaşım yol tutuşu hangi yol tutuşundan bahsettiğinizi anlayamadım ben ve benim gibi düşünen arkadaşlar kaldı ki lastik seçimizi düzgün tercihte kullanırsanız yol tutuşunuz değişir bisikletin jantıyla filan bir yol tutuşu olur mu o kadarını ben bilemiyeceğim tabi olur zamana karşı bir bisiklet alırsanız yol tutuşu jant setine göre değişir kaldı ki sizde mtb istiyorsunuz yol tutuşu değilde jant akıcılığı olabilir,konu açmadan önce forumda biraz araştırma yaparsanız bizim gibilerde egolarını tatmin etmek için buraya yazı yazmazlar.

19. fatih bahar

fatih bahar Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    orhan allaha emanet

20. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle selamlar, arkadaşlar bazı yorumlar yapmışlar ve bence art niyet olmadan yardımcı olmak amacıyla yapılmış yorumlar bunlar. Üslubunuzu hiç beğenmeme ve biraz isteksiz bir cevap olmasına karşın bende yardımcı olmak amacıyla sorunuzu cevaplayayım.

Yol tutuşu dediğiniz olay bisikletle değil lastiklerle alakalı. Ne kadar kaliteli ve ne kadar amacınıza hitap eden lastik takarsanız o kadar rahat edersiniz. Sele, gidon vs bu ayarları doğru yaptığınızda zaten rahat edeceksinizdir. Örneğin ben bisikletin üstünde gelen gidondan memnun değildim turlarda daha rahat etmek için kelebek gidon diye geçen tur gidonunu aldım ve bisikletten aldığım keyif %100 oranında arttı.

Hem Kron hemde Sedona bisikletlerim var. 2010 model Sedona 311 tur bisikleti kullanıyorum, bisiklette şu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kron FD1000 model katlanır bisiklet aldım, zincirin kadroya sürtme sorunu vardı yetkili servisle öyle yada böyle az da olsa o sorunu çözdük. Lastiklerde bir yalpalama sorunu çıktı, yetkili servis lastikler janta tam oturmamış bunu 1 ay kadar kullan, lastikleri indir bi daha şişir o zaman oturacaktır dedi, bunları da yapmama rağmen bu yalpa sorununu bir türlü çözemedim. Akordta mı problem var dedik forumdaki yöneticimiz Ferhat Köse ile akorduna da baktık, Ferhat abi gerekli ayarları yapmasına rağmen yalpa sorununu bir türlü çözemedik. Muhtemelen lastiklerde fabrikasyon hatası vardı, lastiklerin markasıda Rubena olması lazım. Bende bu konunun çok üstüne gitmedim sonra. Dediğiniz bisikletleri bu zamana kadar hiç kullanmadım fakat iki markayı da kullanan biri olarak Sedona'dan daha memnun kaldığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ha belki Kron'un bisikletleri çok iyidir sadece bende böyle bir sorun olmuştur, şanssızlığımdır onu bilemem. Fakat benim tercihim Sedona.