Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kron xc 500 alsam pişman pişman olur muyum???

Konu, 'Kron' kısmında episode tarafından paylaşıldı.

1. episode

episode Yeni Üye

merhaba arklar..
    bir bisiklet almaya karar verdim :)) ve aranıza yeni katıldım,
    öncelikle alacağım bisikleti hafta sonları sahilde en fazla fazla haftada 3 gün civarı spor maksatlı kullanmak istiyorum.. saklayacak yer de apartmanın bir köşesi olacağından aşmış modellere yüksek paralar ödemek istemiyorum...
    fakat mutlaka kaliteli ve hafif bir bisiklet arayışı içindeyim. çünkü carrefourdan gidip bir bisiklet alırsam 1 ay sonra kenara atacağımı anlamış bulunuyorum :)))
    Bu nedenle salkano ng600 ve kron xc500 e baytağı bir baktım...
    Salkano ng600 için gayet iyi bir rakam aldım 260.. fakat göremeden almam gerek sipariş usulü çalıştıkları için.. kron u ise 360 civarı bir fiyata alabilmekteyim...
    sizlere sorum yok boşver kronu salkanoda aynı işi görür mü? yoksa birşey değil vereceğin farka değer kron al pişman olmazsın mı...?? xc bahsettiğim gibi zevkle binilecek bir bisiklet mi??
    ayrıca 1.80 boya 17,5 kadro normal midir..
    teşkkürler...

2. baltazar11

baltazar11 Aktif Üye

Seviye:
    giriş düzeyi için iki bisiklette ideal...ama donanım olarak sanırım xc500 önde... sana bir bisiklet daha tavsiye edeceğim... sedona markasının güzel bisikletleri mevcut... ben kullanıyorum ve memnunum "sedona borla"..

3. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    Kron xc 500 tabi ki,arkadaşıma 13.5 olanı bugün aldık daha,pişman olmayacaksın;)

4. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Seçtiğiniz iki marka ve model arasında bikaç fark var. En önemliside NG600 sizin boyunuza küçük gelecektir. Kadro boyu seçme şansınız yok. Kron XC500 iyi bir bisiklet kullanım şartınıza göre. Ayrıca ileride açılmak istersenizde kadrosunu istediğiniz şekilde toplayabilirsiniz.

Şimdiden Hayırlı Olsun...

Sevgiler...

5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kron XC500 güzel bir bisiklet fakat imkanı biraz daha zorlayıp en fazla 2-4 taksit daha fazla ödersiniz. Kron XC1000 almaya çalışın kafanızda rahat, gönlünüzde, pedalınızda, kalbinizde rahat olsun :) yok diyorsanız yine de salcanoyu tavsiye etmem. Kron ondan daha hafif olacağından eminim yinede ikisinede bakmak lazım. Birde şunu unutmayın kron, drag, scoot, sendona, corratec vs. hep profesyonellerin markası. Ben şöyle bir örnek vereyim sıfır salcano'ya bineceğime 2. el yukarıda saydığım markalara binmeyi tercih ederim.

6. episode

episode Yeni Üye

teşekkürler cevaplarınız için arklar kesin karar vermiş durumdayım...
    kron xc 500 u alıyorum bu hafta sonu...
    çok teşekkürler.. bir de bu bisikletin kapsamlı resimlerini görebileceğim bir yerler varsa bana söyleyebilir misiniz..
    çok teşekkürler..
    özellikle serkan ın bisikletinin de kron olduğunu görünce Türkiyeyi gezerken bile bu markayı tercih ettiyse.. şaşmaz... ben de kroncuyum artık....
    teşekkürler....

7. qeqeqe

qeqeqe Kıdemli Üye

Seviye:
    Bencede Kron XC 500 almalısın,bende Kron XC1000 almayı düşünüyorum,
    www.kackarbisiklet.com dan sanırım resimlerine bakabilirsin..

8. swaxy

swaxy Yeni Üye

Seviye:
    bende kron almayı düşünüyorum.amacım mahalle arasında gezmek değil.şehirler arsı turlara filan çıkmayı çok istiyorum.bu turlar için xc 500 uygunmu yoksa xc 1000 mi almalıyım.arasındaki fiyat ve donanım farkı nedir.yardımcı olursanız sevinirim.ilk hedefim burdan 500 km civarında:d

9. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Uzun turlar(dediğiniz gibi 1000-2000 Km arası) için XC1000 olabilir. XC500 bunun için yetersiz kalacaktır. Fiyat ve donanım farklarını internet sitelerinden inceleyebilirsiniz.

Sevgiler...

10. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Alabiyorsanız bence KRON XC1000 tercih edin derim.

11. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    evet soneryen katılıyorum bencede bütçeyi biraz dha zorlıyarak xc500 değilde xc1000 alsan daha iyi olur

12. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Selam ,
    Ben de yaklaşık 2 ay önce kendime bir xc500 aldım.Bisikletimi almaya gittiğimde odak noktam ucuz bir bisiklet almaktı.Bütün satıcıların sorduğu bir soru vardı''bisikleti hangi amaçla kullanacaksın?''Aklımdan hep şu geçiyordu!!Bir mtb alıyorsam tabi ki dağda bayırda kullanacağım:D ''.Bana o an çok anlamsız gelen bu sorunun ne demek olduğunu şimdi çok iyi anladım.Aslında bu sorunun altında yatan mesaj ;bisikletinden ağır şartlar altında performans bekliyorsan ,çamurlara bulanmak geberene kadar pedallayıp,çatır çutur vites değiştireceksen ucuz bir şey alma,astarı yüzünden pahalıya gelir.Tıpkı benim başıma geldiği gibi.Jantlar çift kat görünümlü tek kat = her hafta jant ayarı ,10 ytl.Yok arka arttırıcı ters döndü,tourney dandik gel alivio takalım =40 ytl .efendime söyliyeyim maşa çok beter ,ii bişi takalım ,kilitli olsun o olsun bu olsun ayarlı olsun 150 avro.... filan falan .o yüzden ben yağmurda çamurda bisikletimle işim olmaz ,paşa paşa evde otururum diyorsan ki öyle diyorsun xc 500 vb bütçede ki modeller gerçekten sana keyif verir.Ama ben extrem takılırım ,hoplar zıplar 1 m. üstü yerlerden uçarım.Downhill yapmaya çalışır ,freeride takılırım dersen bu bisikletler sana ızdırap olur.Dediğim gibi ben ilk başlarda sakin sakin takılır,belgrad'da takılırım diyodum,ama işin rengi değişince şimdi keşke bu parayı baştan bayılsaydımda zevkli zevkli binseydim diyorum.Sonuç olarak xc500 güzel bir bisiklet ama 1 yarış ve 4-5 çamurlu haftasonu ile biraz kaldırımdan hoplama zıplama sonucu yıpranmalar oldu.Sonuç olarak ben şansımı zorlamam diyorsan xc 500(kullandığım için söylüyorum) o paralara değer...

celil.mayaoglu ve kivanckaplan bunu beğendi.