Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 4000 Fikir

Konu, 'Kron' kısmında Serkan Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar bir bisiklet buldum sıfır kadrosu kron cx 4000 ama üzerindeki diger parcalar cx1000 parçaları buna 500 ytl istediler sizce çokmu ben pek bilemediğimden size danışmak istedim yada tavsiye edebileceğiniz bir şeyler varmı

2. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    1.ci cx degil xc 4000 olacak
    2.si kadro fiyatı 350 civarı dır 4000ın o yuzden calısır durumda ise parcalar vs fiyatıda bıraz pazarlıkla asagı indirip alabilirsin uygun bence

3. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    fiyatı 560 dı pazarlıkla 500 oldu iyimi sence

4. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    bence hızlı karar verme.Parçaların kaç km kullanıldıgına,üretim senesine,kullanılabilirliğne bak.Bisikleti gör mutlaka.

5. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    bisikleti gördüm 0 makine 2.el değil herhalde 2007 üretimidir sormadım gerçi

6. TurKCyclist

TurKCyclist Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar.Bisikletin maşasını merak ettim.CT1000 de Zoom var.Bahsettiğin kadroda da Zoom AMS mi takmışlar maşa olarak.Diğer parçaları da bire bir aynı ise CT1000 ile al derim ben ama maşaya takıldı kafam :D

7. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    ct1000 değil yanlış yazmışım oraya xc4000 kadro parçalarda xc1000 parçaları ısadece kadro 4000'in.

8. TurKCyclist

TurKCyclist Yeni Üye

Seviye:
    Kron XC1000 piyasada 500 YTL civarında zaten yanılmıyorsam.Senin tek avantajın kadronun XC4000 olması olacak.Ama bisiklet nasıl kullanılmış,parçaları temiz mi,en önemlisi çalıntı mı değil mi? Bunlar için bir garanti veriyorsa ve temizse al derim.Ama ben olsam 500 YTL ona vereceğime gider mağazasından sıfır Kron XC1000 veya başka bir marka alırım.Hem fabrika çıkışı olur,hem sıfır olur,hem de içim rahat olur :D .Bilmiyorum bu benim fikrim....

9. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    bisiklet eminönündeki efor'te geçen hafta oradayım ayaküstü biraz pazarlık yaptım bilgim olmadıgından burada'da araştırayım dedim yani şahıstan değil dükkandan alacam birde kadro 1000 le 4000 arasında ne fark var onuda anlamış değilim sitesine baktım ikisininde ağırlığı aynı laf olsun diyemi yazmışlar 1000 4000 diye ? ben oradaki arkadaşa xc1000 yokmu dedım oda kalmadı dedı ama bu var elimde kadrosu xc4000 ama üzerindeki parçalar xc 1000 ait dedi olay bu aslında sence fiyat nasıl yarın tekrar oraya gitmeyi düşünüyorum bide trek 3700 modelinden iyimi bir arkadaş varda dükkanı olan oda trek satıyor onuda alabilirim belki ama hep bilgisizlikten tereddütte kalıyorum sizin fikirlerinizle karar verecem artık şimdiden teşekkürler.

10. TurKCyclist

TurKCyclist Yeni Üye

Seviye:
    Kron XC1000 7005 Double Butted alaşıma sahiptir.(Yani iki defa dipçiklenmiş), XC4000 ise 6066 Trible Butted alaşıma sahiptir.(Yani üç defa dipçiklenmiş) Bu da demek oluyor ki XC4000 nin kadro yapısı daha sağlam.Bildiklerim bu kadar o yüzden yanlış bilgi vermek istemiyorum.Ama hepsinden önemlisi kadro boyu boyuna uygun mu? Seçme şansın olduğunu zannetmiyorum çünkü toplama bir kadro ama sen yinede buradan bakabilirsin.Boyuna uygun kadro kullanmak en doğrusudur. http://hasimokyay.googlepages.com/KadroBoyu.htm .Onun dışında eklemek istediğim,yerinde olsam Kron`u tercih ederdim.Seni yarı yolda bırakmayacaktır...Ayağından pedal eksik olmasın

11. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    teşekkür ederim

12. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:

Gerçekten yanlış bilgi vermemek için yazmasaydın keşke.

7005 DB ve 6066 TB konusunda haklısın, ancak bu XC 4000'in daha sağlam olacağı anlamına gelmiyor. Aynı ağırlıkta ve aynı alaşıma sahip iki borudan "butted" olan daha sağlamdır bu doğru, çünkü yük binmeyen kısımları diğer boruya nazaran daha ince olmasına rağmen, yük binen kısımları da diğer boruya göre daha kalın olur ki bu da sağlamlık anlamına gelir. Ancak altını çizmekte fayda var ki; Aynı ağırlık ve aynı alaşım şartı var.

Bu kadroların hem alaşımları farklı, hem de yapıları farklı. Hoş, ben iki kadronun da alanı dahilinde kullanıldığında kırılacağına inanmıyorum o da ayrı bir mevzu.

13. TurKCyclist

TurKCyclist Yeni Üye

Seviye:
    XC4000 in diğer Kron kadrolarına göre daha sağlam ve daha hafif olduğunu biliyorum ben.Nedeni ise 3 defa dipçiklenmiş ve alaşımının farklı olması.Yanlışsam düzeltin :cool:

14. TurKCyclist

TurKCyclist Yeni Üye

Seviye:
    Bisikleti aldıktan sonra parçalarını da forum da yazarsın onlar hakkında da yorum yapılır TIGERSHARK :in:

15. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    tamam arkadaşlar sağolun