Kron xc 250- yardım

Tepki
1
Selamlar...

Bugün bir bisikletçiye gittim bütçem 450-500 tl civarı olduğu içinde kron xc250 modeline baktım. 2011 model sıfır bu bisiklete 490 tl fiyat verdiler. ayrıca kadro boyu da 17.5" boyum 1.80 sorun olur mu yoksa doğru kadro boyu mu?

Yardımcı olursanız çok sevinirim fikirleriniz benim için çok önemli...

Scudo

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bence başka marka ve modellere bakınız. Örneğin corratec, Scott, trek... Sedona modellerine bakabilirsiniz. Ama ille Kronu alacağım derseniz kadro boyu 18" olsa daha iyi olur. Ben kron xc500'ü 17.5" kadroyu kullandım bana tam oluyordu. (1.70 boy)

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Kron iyi kadrolara sahip bir marka, fakat xc250 nin kompenentleri iyi olmayabilir, eğer maks bütçeniz oysa ve üzerinde ki parçaların ne olduğunu yazarsanız yardım edebilirim. Kadro olarak, mesela ben 78.5-79 bacak arası boya sahibim, boyum ise 1.76-.77 benim için 18 inç oldukça iyi performans vermemi sağlıyor mtblerde, 17.5 inç sizi uzun turlar da yorabilir (60 km üstü diyebiliriz), eğilmenizden dolayı ama ilerde aynı kadro üstünde komp. yükseltip yarışlara filan girecekseniz 17.5 inç kadro idealllldir. Uzun turlar ise amacınız bence bütçenizi biraz daha yükseltip tur-hybrid modellere bakmanızı tavsiye ederim. Ama arazi istiyorum derseniz, kron işinizi görecektir, tabi üstünde ki komp.ler önemlidir. :)

Tepki
1
öyle de o dediğiniz modellerin fiyatları çok pahalı olduğu için alamıyorum.

Tepki
1
@Harun Sayı

üzerindeki parçaları tam kontrol etmedim ama shimanoydu aktarıcılar falan. Aynakol da shimanoydu. bütçemi çok zorlayamıyorum işte yoksa sedona 711 lere falan da bakıcam yoksa ama işte maddi durumum el vermiyor.