Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc 250 Vs Carraro 419 Grunde

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında emre4335 tarafından paylaşıldı.

?

Hangisi :D

1. Kron xc 250

40,0%
  2. Carraro 419 Grunde

60,0%
  1. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaşlar sizce hangisi yalnız Kron'un maşası iyi değil gibi yorumlar atmayın :D çok duydum başka yorumlar atarsanız iyi olur. diğer özellikler donanım konfor ve görünüşe göre hangisi.Birde Bu bisikletlerden birini ( PEŞİN ) piyatına en son kaç TL'den alırım...

2. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    Bence (araştırmalarıma göre) carraro 419 daha iyi.Eğer ikisi arasında kaldıysan gidip yerinde incelemen ve içine sineni alman senin için daha iyi olacaktır.Sonuçta bisikletinle beraber vakit harcayacaksın...

Atilla.C bunu beğendi.
  3. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Aslında krondaki görünüm daha güzel duruyo ama grunge'deki özellikler sanırsam daha iyi..

4. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    kron xc500'e de bakabilirsin. carraro 419,690 lira xc 500,710 lira.pazarlığıma güveniyorum diyorsan... :)

5. Merih Demirkol

Merih Demirkol Aktif Üye

Seviye:
    Carraro 419 piyasada bulman zor... Hiçbir yerde kalmadığı söyleniyor yine de bir şansını dene :)

6. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hmm sanırsam haklısın.Kron'un İzmir/Buca'da varmı acaba bayisi :(

7. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bakarak alırsan kron xc250 i alırsın bende de oyle oldu . carraroya baktım zaten uygun kadro yoktu olsa da rengı felan yani 600 tl lık oldugunu bellı etmıyo . kronun maşasını dert edıyorsan fark ödersin 30 40 tl kilitlenebılır maşa ile takas edersin . Krona bakan dönüp bir daha bakıyo ama şans işi şimdi kron onerrız bozuk cıkar tam bir fiyasko olur :D sen en iyisi teknık servısı felan yakın olanı tercıh et 2 sıde aynı hemen hemen maşa kılıtlenmesı dışında. uzun tur yapacaksan 200 300 km lık gibi başka bisikletlere yönel.

gok bunu beğendi.
  8. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisiklet alıp, en azından spor amaçlı mı kullanmak istiyorsunuz yoksa millete hava gazı olsun. OoO ne güzelmiş diyip tekrar bakmasınımı istiyorsun.

Benim sana tavsiyem, köpek alıp gezdirin daha çok işe yarıyor. :)

Gokalp Gokmenler ve Atilla.C bunu beğendi.
  9. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu sitede bu konu çok yazılıp çizildi. Eğer araştırırsanız Kron xc250 mi yoksa Carraro 419 mu diye onlarca başlık bulabilirsiniz konu ile ilgili. Bana sorarsan XC250 ve Carraro 419 kesinlikle birbirine denk yada alternatif olabilecek bisikletler değil. Carraro 419 her açıdan XC250'den kat be kat daha üstün bir bisiklet. Eğer her cm2 sin de saçma sapan yazılar olan bir kadroya ve Shimano'nun en alt donanımı ve piyasada ki en kötü maşaya sahip bir bisikletim olsun diyorsan hiç düşünme ve hemen git bir Kron XC250 al.

Atilla.C bunu beğendi.
  10. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    param az diyorsan carraro 612d alabilirsin 550 tl liste fiyatı. Senin işini görür.

11. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    köpeğim vardı zaten teşekürler bende size tavsiyede bulunuyum bol bol kitap okuyun ANLAMA - YORUMLAMA gücünüzü geliştirirsiniz . Ben orda performans olarak 2 side aynı dedım üstünluk olarak geriye gosterış kalıyo o da kronda daha iyi dedim eğer anlamadıysanız özelden yazın hece hece anlatayım

12. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    :D bencede görünüş güzel aslında donanım olarakta o kadar kötü deil bence kadro 7005 alaşımlı Aliminyum.Sağlam yani.Vitesleri ise tourney bi acera kadar iyi olmasada idare eder.Bence bisiklet değişime olanak sunan bir bisiklet Kullanırız orjinal vitesleriyle eğer vites aksamında sorun olursa 2-3 model üstüyle değiştiririz.Ayrıca Shımanonun en kötü diyorsunuzda aslında çok sağlamdır.Yani alt modellerin öyle özelliği var ağıır ve dayanıklı üst modellerde ise tam tersi.( yanlış anlaşılmasın üst modellere dayanıksız demedim ama alt modellere göre biraz daha ömrü az olabiiyor ).Son olarak maşa konusu oda benim için sorun değil Bisikleti alırken bu maşayı adama verip üstüne 20-30 neyse verip suntor xct veya başka model alırız kilitlemeli sorun ortadan kalkmış olur.Başka bisiklet önercek varsa bu fiyata önerebilir.

13. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    450-550 arası başka bisiklet önerisi olan varsa önerisini paylaşabilir.

14. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    600 tl'ye sedona borla 2011 model alabilirsiniz.Hala sıfır halde bulunabiliyor:) Ben aldım şahsen çok memnum ve rengi de elektrik mavisi görünüş bakımından süper:)

Burada benim bisikletin fotoları var bir bakın ona göre tercihinizi yapın:)

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=102182&highlight=

15. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bence kesinlikle 419 tabi bulabilirsen zaten bunun karşılaştırmasının neden yapıldığını gerçekten anlamıyorum gökalp beye katılıyorum acera alüvio altus karışımı bir setle tourney nasıl karşılaştırılır üstün işte yani xc250 nin maşasıda berbat diyorlar zaten daha ne olsun 419 açık ara önde

Kronun kadrosu 7005 diye almak da çok saçma bence sonuçta zaten bu donanımla bu jant setleriyle dağdan orda burdan inip kayaya vurmıcaksanız bu kadroyu almanın anlamı yok.Arasıra patika,stabilize yollar gerisi asfalt 6061 de herkezi işini görür bence hiç farketmez:)Yani şiddetle 419 diyorum:)

16. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sanırsam konu yanlış olmuş.Galiba xc500 ile karşılaştırmak gerekliymiş :D

17. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    XC500 bile karşılaştırılamaz... Üstüne 75TL gibi bir fiyat fazla verirsiniz.

18. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tabi ki karşılaştırılmaz arada bi kere 150 liralık fark var ve o 150 lirayla bisiklet alanlar var. Bir de bazıları heryerinde yazılar var demiş. Diğer bisikletlerin kadroları çok mu farklı illa modelini markasını yazacaklar tabi. Jantlardaki yazılara takılıyorsanız onlar yapıştırma sadece sökülebiliyor dert etmeyin.
    Dipnot: Evet xc250 kullanıcısıyım.

19. omerbahadir

omerbahadir Üye

Seviye:
    izmirde 419 bulamaman imkansız, en azından sundu bisiklette var.Liste fiyatından 668 liradan satılıyor elden indirim var mı bilmiyorum.Sanırım çok bilinen bir yer 3-4 tane bayileri var çünkü

20. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    :D bulunmaz hint kumaşı gibiymiş bu carraro 419 off alırız xc250 yeter bana o.Maşa sorun değil üstündekini verip üstüne 20-30 TL koyup suntour xct alırız kilitlemeli.Vites takımıda sorun değil kullanırız.Bozulunca üst model alırız...