Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 250 vs Carraro 417 vs Salcano NG650 vs Bianchi Speed 4000. HANGİSİ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fatih Erdem tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Erdem

Fatih Erdem Yeni Üye

Arkadaşlar ilk bisikletim olacak ciddi olarak. Malum Türkiye yolları. Asfaltta tümsek oluyor, taş oluyor, toprak oluyor. MTB almaya karar verdim. Yalnız bu 4 model arasında kaldım. Hangisi daha iyidir? Bana uzun yıllar sorun çıkartmaması lazım. Ekipmanları hemen hemen aynı gibi duruyor tabii bilmediğimden de kaynaklanıyor olabilir. Bisikletler şunlar.

http://bisikletcim.com/urun/kron-xc-250-21-vites-26.aspx

http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=42

http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=931

http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=242

Bianchi ve Salcano'yu 450'ye alabilirim düşünüyorum. Ama 550 liralık Carraro ve Kron ile çok fark olur mu? Aradaki farka değer mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    kron xc 250 yeni aldik.2012 modeller cok guzel.hem kaliteli kadro 7005.donanımda gayet guzel.begenecegini umuyorum.test ettim sürüs keyfi cok iyi.begenmesem tavsiye etmezdim.ankda performans bisiklet bakabilirsin online alabilirsin sorun olmaz.ankda deltabisiklette var ama yabancı marka getiriyor.ankda baska bildigim guvenilir bayi bilmiyorum.forumlarda genelde tavsiye edildigi icin aldik.carraro markada gayet iyidir.digerlerine bakmani önermiyorum.

3. Fatih Erdem

Fatih Erdem Yeni Üye

Kron XC 250 performans bisiklet site fiyatı 540 lira. Bunu elden nakit 500 liraya verirler mi bisikletçilerde?

4. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bütçeni çıkarabiliyorsan Carraro 419 Grunge'a bakmanı öneririm. Saydığın bisiklet aşağı yukarı benzer bisikletler, hepsi de başlangıç bisikletleri, kötülemiyorum. Ama Bianchi'yi önermiyorum. Kron XC250 de çok tercih edilen popüler bir bisiklet olsa da hem forumda hem de dışarda çok denk geldim, bilhassa 2012 modellerinden şikayetçi olan çok kişiye denk geldim. Bu demek değildir ki her alan şikayetçi olacak ama ortada böyle bir genel problem söz konusu. Ama misal 419 Grunge hakkında hiç şikayete rastlamadım. Arkadaşımın bisikleti aynı zamanda, bir tur atmışlığım da var. Gayet rahat ve iyi bir bisiklet. Üstelik ölümcül bir fiyat farkı da yok. Ben 419 Grunge araştır derim naçizane.

5. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hepsi aynı ayar bisikletler birinde bir parça daha iyiken diğerinde başka bir parça daha iyi. Carraroyla bianchi kardeş sayılır zaten ikiside sıkıntı vermez. Krondan herkes memnun, ng650 de çok satanlardan. Yani işin özeti hangisine için ısındıysa. Hepsinin genel problemi konforsuz maşa. Bu fiyatta bisikletlerde de başka maşa olmaz zaten. Fiyat farkı da tamamen marka imajıyla ilgili. Kolay gelsin.

gok bunu beğendi.
  6. Fatih Erdem

Fatih Erdem Yeni Üye

Kilitli maşalı Carraro 419 var. Onun ayarında var mı başka? 600 lira nakit desek yaparlar diye düşünüyorum.

7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    elbette verirler.cunku ben ank ilcesindeyim icerisinde bedava kargoda onlara dahildi daha hesaplı alirsin tabiki hem gorerek senin icin daha iyi ben cok memnunum.performans bisiklet forumdada güvenilir yazdikları icin aldim.gayet memnunum.kilitli maşa alirken benim icinde takintiydi xc-250 nin maşasını xcm taktircaktim.bayag önyargi vardi.özellikle asfalt icin ve yokusta kitlemek gibi.sertlik ayarı yapildigini soyledi.bu cok onemli tabiki.gerek yok denildi.bosa masraf senin icin sozler ve istersen sonra degistirebilirsin dediler.test yaptim nrx maşamda var.nrx de maşada esniyor kilitli pahali maşa kitlense bile 1-2 cm esneme payı oluyor.xc 250 masası umdugun gibi kötü maşa cıkmadi.gayet sert maşa.cok esneyen bir maşa degil.her kilitli masada olsa 1-2 cm bosluk oluyor mutlaka.xc 250 de maşada bayag sertmis.kullanmadan anlasilmiyor.carraro grunge de iyi diyorlar ama tercih meselesi.şık bisiklet dersen kalite kron.kron arka catalların büklümlü olması trek ds 8.5 de goremedim.büklümlü olması daha rijit esnemiyor.

8. Fatih Erdem

Fatih Erdem Yeni Üye

Kron XC 250 ile Carraro 419 arasında vites olsun aynakol olsun kalite olarak 419 mu daha iyi? Vites misal önemli benim için. Çünkü aldığım zaman uzun süre masraf çıkartmaması lazım. İlla çıkartırsa 2 sene sonra falan olursa iyi olur. Aksilik falan olmazsa.:)

9. HakanÜnal

HakanÜnal Yeni Üye

Seviye:
    @Çağatay Çağlar ve seninde de dediğin gibi 600 liraya peşin 419 grunge alınabiliyor alınmasada bi 50 lira insanı fukara etmez :) hem maşası iyi hem daha yakışıklı diğerlerine göre.

10. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu yazı zaten tam net acıklayıcı olmus.kron xc 250 nin maşa fiyatına gore sertlik ayarı yapiliyor. carraro nunki iyi sayilir.aynakol-arka aktarıcı -frenler ikisininde baslangıc ama iyi sayilir.ben mesela kron xc 250 de maşa degitirme fikri gelmedi neden dersen setlik ayarı gayet iyi.emme basma tulumba gibi calismiyor.secmek sana kalmis ya da daha ust compenant tercihlerin iki modeldede olabilir.her iki modelde iyidir.carraro ve kron aynakol+pedal kalitesi aynı.arka aktarıcı acera 30 tl civarı shimano tourneyde iyi bsalangic compenantlar 3-4 tl oynar fark yoktur ama shimano alivio baslangic olarak daha iyi.45-50 civari.sorun cıkarticak compenant sayilmazlar.kullanima baglı yokuslarda aniden pedala abanarak vites degistirmek zincir deforme ve her aktarıcı hasar gorur dikkat etmek lazim.ayarları sert gecirmemeye dikkat etmek lazim.arka aktarıcı olan yere dogru bisikleti yatirmamak lazim.ya da arka aktarıcı koruyucu taktirmayı tavsiye ediyorum.kaliteli zincir yaglamada sürüse ayrı zevk katar.takinti yapilacak farklar yok.7005 alu kadrolu almandan yanayim.rijit.kaliteli.6061 alloy almani tavsiye etmem.