kron xc 250 vites- zincirden gelen ses

gokberkoz

Üye
Tepki
10
merhaba arkadaşlar bisikletim ayaklığıyla dururken rüzgarla yere düştü ve şuan zincirden yada vitesten sanırım vitesten ses geliyor boynuz olduğu için gidonda birşey yok ama pedal tarafı çarptı ve bisikletçide şuan uzakta ben bunu yine başka markaların teknik servisi olan bir bisikletçiye yaptırsam garantisi gidermi ? daha 3 aylık bisiklet teşekkürler..

Scudo

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Merhaba bende kronxc250 kullanıyorum yeni aldım 7 8 gun oldu. Bahsettıgınız sorun bence kolay sekılde halledılır söyleki bısıkletı aldıgım yer 1 2 hafta sonra eger vıtesden ses gelırse sana bır ayar gosterecem onu yaparsın yoksa onun ıcın buraya kadar gelmene gerek yok demişti ama soylemeyı unuttu benımde aklıma gelmedı. Bir de saglam bir bısıkletcıye goturebılırsın benım de 2. surusumde bı yerlerden ses gelmeye baslamıstı bısıkletcıye goturdum tellerın ayarını yaptı sımdı hıc bır ses gelmıyor. Bisikletini götürebılırsın garantısı gıtmez diye umuyorum goturdugun yer bozmas ise :D

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Bende Kron xc250 kullanıyorum 1 2 ay sürdükten sonra akort vs ayarları yapılması gerekiyor parçaların oturma süresi oluyor bakımlarını aksatma sesler geçer
vites ayarı bozulmuş olabilir her vitese sorunsuz geçiş yapabiliyor mu?

gokberkoz

Üye
Tepki
10
evet geçiyor ama rampa çıkarken ayağa kalkınca direk 1 vites falan düşüyor teşekkürler yarın götüreceğim o zaman

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@gokberkoz

Önemli değil sonucu yazarsanız buraya sevinirim :)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
düşme sonucu darbeden dolayı aktarıcılarda bozulmus olabilir.3 ay uzun zaman degil.2 yıl garanti kapsami icinde.parca bile degisim yapilir.servis bayisi etrafinda yakın yoksa baska servisede baktirabilirsin.baska servis ücret alır sanirim.garantisi gitmez sonucta tamir işi.tamirdede parca degisimi olcaksa o zaman kendi servisine götürürsün.

gokberkoz

Üye
Tepki
10
evet bisikleti incelettirip ne yapılacağını sorup parça değişimi olacaksa servise götürürüm teşekkürler yarın bisikletçi açıksa yazarım buraya

gokberkoz

Üye
Tepki
10
arkadaşlar bugün götürdüm mandal yamulmuş hemen askıya alıp düzeltti 4 tl bişey tuttu ve artık sorun yok düştüğümden olmuş :)

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@gokberkoz

Geçmiş olsun başka kazalar olmaz inş ;)