Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 250 V mi D mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında CanavaR tarafından paylaşıldı.

1. CanavaR

CanavaR Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar..
    Arkadaşlar ben yaklaşık 1 aydır bisiklet araştırıyorum en son kendime uygun Kron XC 250 yi buldum.
    Ama V frenlisinimi alsam disk mi alsam diye kararsızım sizce hangisini almalıyım ?
    Bir de boyum 1.69 , bacak boyum 77 cm Bu Kron XC 250 26'' bana büyük mü gelir yoksa ideal mi ?
    bisikleti internetten almayı düşünüyorumda ..

Cevaplarınızı bekliyorum... Teşekkürler...

2. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    26 sana uygundur. xc250 de uygundur. fren sistemi olarak burada kime sorsan V fren al derler sana. mekanik disk önerilmez. ayrıca bisikleti gidip yerinde görüp deneyerek almak en mantıklısı. internetten alınca sorunlar yaşayabilirsin.

3. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    kesinlıkle v fren...

4. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    öncelikle v freni tercih edin.İkinci olarakda 26 inç dağ bisikletlerinin genel boyu(jant boyu), internette ve forumda bisikletin kadro boyu ölçümleri var oralara bakıp size hangi boy bisiklet olur ona bakın(16'', 18'',M, L gibi ölçü boyları var),Gerçi bazı modellerde tek boy kadro oluyor kron xc 250 nin kaç tip kadro boyu var bilmiyorum.

5. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    xc250 nin 3 boy kadrosu da mevcut 16-18-20

6. CanavaR

CanavaR Yeni Üye

Seviye:
    İşte bende boyuma ve bacak boyuma göre 16-18-20 hangi kadro boyu olmalı? diyorum. İbrahim ewt doğru söylüyorsunda ben bi sorun çıkmaz diye düşünüyorum kargoyla gelse sorun olsa bile geri gönderme hakkım var..

7. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    XC250 de Mekanik disk fren var, tavsiye edilmiyor. V Fren alın bence de..

8. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    http://www.mtbtr.com/ siteye girince sağ tarafta hafif aşagıda sarı renkli bir kutucuk var oradan size hangi kadro boyu ölçüsü uyuyor öğrenebilirsiniz.

9. CanavaR

CanavaR Yeni Üye

Seviye:
    evet çok teşekkür herkese biraz daha tecrübeli abilerimden bilgiler alırsam çok sevinicem :)

10. Umut SEFLEK

Umut SEFLEK Üye

Seviye:
    ben 2012 250xc disk fren kullanıyorm. ama henüz iki hafta oldu bisikleti alalı. Aldığım günden beri ön disk fren sürtme yapıyordu ve beni uzun yolda ok yoruyordu. ilk bir hafta kendim ayar yaparak binmeye calistim ama bir süre sonra tekrar sürtüyordu. gecen hafta servisine götürdüm yaptılar hic bir sorunda kalmadı ben gayet memnunum ve bunu bisikletin ayarsızlığına bağlıyorum. zaten bir bisikleti ilk aldığında vitesi ve disk fren gibi aksanları ayarlatman gerekir ilk başta. bence hangisi icine siniyorsa onu al derim

11. CanavaR

CanavaR Yeni Üye

Seviye:
    hmm en iyisi v fren heralde ya bakıcaz bakalım

12. Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz Aktif Üye

Seviye:
    kron xc 250 disk frenli model cıkarmıs sanırım bu sene :) siz baslıkta yazınca dikkatimi cekti merak ettim yardımcı olmak adına geldim.
    ürüne bakmadım ancak xc 250'ye taksa taksa mekanik disk fren takılmıştır ki hem gereksiz agırlık hem de düşük performans ve bakımı zor.O açıdan v frenli modelini gecen sene de ev arkadasıma almıs oldugumuzdan tavsiye edebilirim.
    geçen sene kadro boyları buçuklu şekildeydi kronda.Bu sene 16 18 20 diye yaptıklarına emin misiniz? bir de geçen sene her kadro boyunun kendine özel rengi vardı.17.5 " almıstık siyah renk oluyor bir alt ve bir üst boylar beyaz ve bir baska renkteydi hala öyle mi bilmiyorum ancak alacagınız yere sormanızı tavsiye ederim.

İnternette her adres her nokta aynı kalitede hizmet vermiyor ancak güvenilir satış yapılan sitelerden (onay verilmeden paranın satıcıya gecmediği -sahibinden get ilanları gibi) güvenle alabilirsiniz.
    Ancak benim tavsiyem kron bulundugu için de söylüyorum Ankara-Performans Bisiklet -Sadun Beker bey var.Kendisi gerçekten güvenilir ve parasının hakkını veren bir satıcı.Ankara'dan edirne'ye ertesi günü bisikletim gelmişti siz düşünün :) kendisini arayın sorun cevaplandıracaktır sorularınızı

13. CanavaR

CanavaR Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler veysel bey :) Arkadaşlar 150 kişi konuyu okumuş 10 kişi cevap yazmış hadi biraz daha bilgi lazım bu bisikleti almaya karar verdim illa başlıktaki sorularıma cevap vermek zorunda değilsiniz :) bisikleti kullanan varsa önerir mi önermez mi onlarda olabilir ...

14. Tarik.Ünlü

Tarik.Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    kardeş dün itibari ile XC 500 aldım.İlk defa bu işe girdiğim için üst düzey bisiklet almak istemedim.Belki sevemem diyerekten.ama diğer ihtimalide düşündüm seversem hemen bisikleti değiştiremeyeceğimi düşünerekten.biraz iyi olsun beni bayağı idare etsin diye XC 500 aldım.fren olayına gelince aldığım yerdeki arkadaşlar.V freni tavsiye etti bakımı kolay tamiri kolay diyerekten.Birde pabuç önerdiler onu takdığın zaman Disk frenden farkı kalmaz dediler.daha denemedim ama bu işle uğrasaşn samimi bi arkadaştan bu tavsiyeyi aldım.Sana tavsiyem V fren alman.İleride üst düsey bir bisiklet alırsan H Disk fren alman.nacizane tavsiyem.

onurson bunu beğendi.
  15. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende Kron XC 250 Mekanik Fren var. Aldığım yerde v-fren kadro boyu uygun olmadığı için disk fren aldım. Ama bir bisiklete sadece fren gözüyle bakmamak gerek. Yalnız Kron Xc 250 de pedallar biraz dandik. Aldıktan 10 gün sonra geniş aliminyum pedal taktım gayet hoş ve kullanımı rahat. Ayrıca Kron xc 250 de v-fren takma yeride var sonradan da değiştirebilirsin... Bu arada Tarık seninde bisikletin hayırlı olsun, haber de vermedin hiç aldım diye...:)