Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc 250 ? salcano ng 650 ? bianchi speed 4000 ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ylcnkvnc tarafından paylaşıldı.

1. ylcnkvnc

ylcnkvnc Yeni Üye

Daha önce benzer soru sorup krona yönelmiştim ama bütçe meselesi biraz sıkıntı ne yazık ki. ne kadar uygununu bulursam o kadar iyi.

öncelikle 2. el istemiyorum.

Şimdi bu 3 bisiklet için kalite sıralaması yaparsak anladığım kadarıyla kron xc 250 > salcano ng 650 > bianchi speed 4000 olması lazım ya da salcanoyla bianchi yer değiştirir.

benim asıl kullanma amacım şu 3 ay..yazdan yaza olucak hatta..kışın zaten istanbulda yurtta kalıyorum. yazları yalovadayım
    kullanıcağım alan genellikle düz, asfalt yol olucak gerçi yalovanın ilçelerine filan da gitmek istiyorum engebeli alanlar filan da olabilir

kron en çok nerilen bu 3ü içinden. peki salcano ya da bianchi alırsam beni uğraştırır mı? çok sorun çıkarır mı? pişman olur muyum?

gönlüm krondan yana orası kesin ama maddi konular yüzünden diğerleri hakkında iyi şeyler duymak istiyorum :)

şaka bi yana çıkartabilecekleri sorunları öğrenmek istiyorum.. 100 lira fazladan ver kron al derseniz onu alıcam ama seni kurtarır derseniz diğerlerini göz önünde bulundurucam.

Nedir önerileriniz?

2. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Oradaki Bianchi neymiş yaa.Onun gibi çelik gövde,ağır bir bisiklet alma.Onlar olmasa iyi bir bisiklet ama çook ağır.Ng650 pek bilgim yok ama bu üçünden birisini alacaksan kesinlikle Kron.Yani paran varsa diğerleri ile uğraşma Kron herzaman iyidir.Onu al.

3. ylcnkvnc

ylcnkvnc Yeni Üye

bianchi speed 1000 çelik de 4000 alüminyum diye biliyodum??

4. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haa bak olabilir :eek: Ama yinede ağır eğer sen görünüşünü beğendiysen onu al biz karışmayalım.Olay sende biter o önemli:)

5. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    bu seneki ng 650 kadrosunu gördüm ve geçen seneye göre oldukça etli duruyor bence ikisini de gözünle gör

6. ylcnkvnc

ylcnkvnc Yeni Üye

@ mesut diğer 2si de alüminyum. o zaman onlar da mı ağır?? bi de görünüş meselesi değil öncelik. dediğim gibi sorun çıkartma olasılıkları??

@özençekçen etli derken? :) bi de görsem de pek anlamam diye tahmin ediyorum :/ çok fazla anlamam sanırım

7. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayır alimnyum fazla ağır olmuyor.Bak eğer iyi bir bisiklet istiyorsan ve alacak paran varsa Kron al.Dediğini anladım fakat Kron hepsinden güzel..Sorun çıkartma olasılıkları ise bisikletlerin kullanıcılarına sor :in: onlar sana sorun-bozulma-vs yönünden daha iyi bilgi verirler.

Bu arada arkadaşın etli demesi galiba kalın falan :)

8. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  9. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ilk başta kron al demişsiniz sonra alma demişsiniz anlayamadım valla?

Ben olsam salcanoyu alırdım. Çünkü bir sorun olduğunda servislerini çoğu yerde bulabiliyorsunuz. Ama kron.. çoğu kişi daha bu markanın adını bile bilmiyor. Bence ng650 al ama v-frenlisini kesinlike.

10. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yoo hayır yani şu 2 linkde Kron un sorunları var onları göze alarak konuştum :)