Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 250 mi, yoksa Salcano NG 650 mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında onurson tarafından paylaşıldı.

1. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar bu hafta içinde yeni bir bisiklet alıcam. Kron XC 250 ile Salcano NG 650 arasında kaldım. Sizce hangisini seçmeliyim.

Kron XC 250 = 550 TL
    Salcano NG 650 = 460 TL...

2. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Modelleri ? 2012 mi 2011 mi ? Birde Salcano ng 650nin modelleri var hangi onları söyle ona göre söylim.

onurson bunu beğendi.
  3. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  4. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tabiki kron hem renk hem kadro tasarımı hemde kadro alaşımı'dan dolayı salcanoya bakmaya bilegerek yok.

1000ci mesaji da sana attım ;) hadi hayırlı olsun

5. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Verdiğiniz linklerde Salcano 2012 Model (Özellikler kısmının ilk satırında yazıyor )
    Kron ise 2011 model , geçen sene xc1000 almıştım araştırma yaptığım için biliyorum.
    Ayrıca o jantlar 2011 modellerinde var. 2012 de değiştirdiler.

Özellik olarak pek bir fark yok fakat ben Salcano alacağıma Kron alırdım.Daha güven verici duruyor bence.
    Kolay gelsin yine de :)

onurson bunu beğendi.
  6. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İkisi arasından Kron.Bianchi Speed 4000 modeline de bakabilirsin.Ama önerim bütçeni biraz daha artırıp 24 vitesli maşası suntour vites grubu x4 veya acera olan bir bisiklet almandır.

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  7. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Şimdi bulunduğum yerde bu grupta salcano ve kron marka bisiklet temin edebiliiyorum. Başka bir şehire gitmem veya internetten sipariş vermem gerekiyor. Alıcağım yer aynı zamanda yıllardır bisiklet ve motosiklet üzerine teknik servisle uğraşan bir yer.. Gözle görmeyince de internetten sipariş vermek istemiyorum. Sanırım XC 250 alıcam bütçem en fazla 600 tl ..İlgileriniz için teşekkür ederim..

8. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    2012 model kron xc 250 al bence :) eger istersen özelden linkini verebilirim :)

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    komponentlerini ve kadro kalitelerini karşılaştırırsak ; kesinlikle kron xc250 derim.. ng650 nin aynakolu çok kalitesiz, zorlayınca pedal kırıyor.. xc250de alt model de olsa shimano aynakol kullanılmış..

onurson bunu beğendi.
  10. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tabiki KRON xc250. NG650 salcanonun en dandik modellerinden.

aktas1991 ve onurson bunu beğendi.
  11. Umut SEFLEK

Umut SEFLEK Üye

Seviye:
    Arkadaşım ilk mesajımı atarak sana bu konuda yardımcı olmak isterim. Cünkü ben de senin gibi aynı bisikletleri daha bu cumartesi karşılaştırdım. Kardeşimle 2011 Salcano NG650 MD (yani mekanik disk fren) almaya gidip, 2011 model Kron xc250 MD aldım ve iyiki de öle yapmışım. Nedenine gelirsek birincisi Kron daha iyi bir marka ve yan yana getirince bile anlaşılıyor Kron'un daha kaliteli olduğu. Zaten forumda da araştırırsan Kron'un bu alt sınıf bisikletinde kullandığı malzemelerin kalitesi başka bir markanın alt sınıfında yok. 3. ve bence kalite kadar önemli olan diğer bir özellik duruş ve karizma. Salcano'nun kadrosu cok düz tasarlanmış ve renk olarak cok gösterişli değil genellikle. Ama xc250 kadrosunun ücgen tasarımı, renk uyumu ve üzerindeki bir sürü Kron, Pro Serries, Racing Machine gibi yazlarıyla insana gercekten güzel bir bisiklet kullandıgı hissini veriyor. Fotograf koymak isterdim ama henüz fotograflarını cekemdim, daha sonra ilgili bölüme ekleyeceğim. Eger daha iyisini alamıyorsan kesinlikle xc250 diyorum. Şunu da eklemek isterim ben de istanbulda xc250'yi 550 tl'ye ye aldım ve Salcano NG650 MD'yide pazarlıkla 46 tl ye buldum. Fiyatlar genelde sabit anlayacağın.

essuner ve onurson bunu beğendi.
  12. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Kron almaya kararlıyım..Şimdi şöyle bir durum var herkesin bütçesi bellidir. Genelde forumda bisiklet seçiminde herkes bir bütçe belirliyor onun peşine, "eğer imkanın varsa daha üst modelini al" sloganı ile hareket ediyor. Tabi gayet mantıklı bir tavsiye,,, herkes en üst seviyede bisiklet binmek ister. Önemli olan eldeki mevcut imkanları iyi değerlendirmek...

13. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben sana XC250 yada NG650 yerine en azından Bianchi Pioneer tavsiye ederim. http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=241 Çünkü XC250 yada NG650 gerçekten insanı bisikletten soğutabilecek kadar düşük özellikte olan bisikletler. Bir defa her iki bisikletin üzerindeki maşa piyasadaki en alt seviye maşa. Bu yüzden bisikleti alır almaz hemen üzerindeki maşayı değiştirmek isteyeceksin ve masraf yapacaksın. Bianchi'de en azından Suntour XCT maşa var ve bu maşa iş görür bir maşa. Bianchi Pioneer'in liste fiyatı her ne kadar 672 TL de olsa piyasadan 600-650 TL arası bir fiyata bu bisikleti bulabilirsin. Ben Kron XC250 kullanmış birisi olarak bu bisikleti kimseye öneremem. Ben olsam XC 250 alana kadar ne yapıp edip biraz daha para biriktirip (Max 50-100 TL) gerekirse 1-2 bekleyerek Bianchi Pioneer alırdım.

14. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kron XC250 bencede. Ama biraz daha fazla verebiliyorsanız Kron XC500 de alabilirsiniz. Ben 2 gün önce XC500 aldım gayet memnunum. XC250 ye göre önde gelen artıları;

maşası kilitlenebilir.
    göbekler shimano.
    vites sistemine dikkat etmedim.
    ayrıca satıcı arkadaş xc250'de ömür boyu kadro garantisi olmadığını söyledi.

15. İbrahim Özhan DOKUMACI

İbrahim Özhan DOKUMACI Aktif Üye

Seviye:
    Eğer kron alacaksan kesinlikle 2012 al çünkü fiyatlar aynı ve 2012 tasarımı bence çok daha güzel,renk çeşidide daha fazla

16. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar sonunda Kron XC 250 bugün aldım.. Gayet hoş tasarım ve sağlam duruyor tavsiye ederim... Resimleri Paylaşıyorum
    GÖVDE:7005 ALU GÖVDE
    ÖN SÜSPANSİYON:KRON NEO
    VİTES/FREN KOLU:SHIMAO STEF40
    ARKA VİTES :SHIMANO TX35 –21 VİTES
    ÖN VİTES:SHIMANO TX50
    AYNAKOL:SHIMANO FCM131
    ARKA DİŞLİ:SHIMANO TZ21
    ZİNCİR:KMC-Z30
    FREN SETİ:LOGAN DISC FREN
    GÖBEK SETİ:MEN JOY
    JANTLAR:KRON NEO
    LASTİKLER:RUBENA SCYLLA SPORT
    GİDON:KRON NEO
    BOĞAZ:KRON NEO
    SELE BORUSU:KRON NEO
    SELE BORUSU KELEPÇE:KRON NEO
    SELE:KRON NEO
    PEDAL:FP-906
    BOĞAZ YATAĞI:CH-918
    ELCİK:VELO
    PARK AYAĞI:ALUMİNYUM

17. Musab Yardım

Musab Yardım Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler diliyorum. Bende ilk aldığımda bakmaya doyamıyordum şuan alıştı gözlerim ama dışarıda binerken gerçekten belli bir alımı olduğu çok ortadaki bakan tekrar bakıyor. Tekrardan hayırlı uğurlr olsun. Açıkçası bana göre sarı-siyah rengi daha hoş duruyordu ama siyah-beyazda fena değil. tabi zevkler ve renler tartışılmaz.

onurson bunu beğendi.
  18. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    hayırlı olsun çok güzel bisiklet bende aynısından almayı düşünuyorum yalnız v fren alsaydın bence daha iyi olurdu...mekanik disklerin performansı çok iyi olmuyor...

19. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar iyi dilek ve temenniniz için teşekkür ederim. Ya şimdi yaklaşık 10 tane kron xc 250 gelmişti. Bana göre Sarı-siyah rengi biraz cıcılı bıcılı duruyodu. Aslında aklımda turkuaz-beyaz rengi vardı ama onlar sanıırm 2011 model. Bendeen göze çarpıcı ve göze hoş gelen sihay beyaz rengi tercih ettim... V-Fren aklımdaydı öyle alıcaktım ama V-frenli olanların kadro boyu hepsi 18''. Benim boy 1.88 olunca 20'' almak zorunda kaldım. Böyle bir yaman çelişki var... :) Teşekkürler

20. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız..