Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 250 MD mi Bianchi WAP mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Anıl Küçükgöksel tarafından paylaşıldı.

1. Anıl Küçükgöksel

Anıl Küçükgöksel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu iki bisiklet arasında kaldım acaba bana yardımcı olabilir misiniz bütçe bu fazlası çıkmaz yani. Bide internetten bisiklet almakta sorun çıkar mı güvenilir site verebilir misiniz bana

2. CanSeyman

CanSeyman Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence Bianchi Wap 26"'yı tercih edebilirdin ama mekanik disk freni var. Ama diğerininde maşası kilitli bence mekanik disk bana sorun olmaz diyorsan Bianchi'yi almanı tavsiye ederim.

3. Anıl Küçükgöksel

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    mekanik disk bana kesinlikle sorun olmaz mekanik disk forumda gereksiz düzeyde aşırı kötüleniyo. Daha önce mekanik disk kullandım ki biliyorum. Açıkçası maşanın kilidide çok önemli değil kilitli maşa olduğunu şimdi senden duydum :) parça kalitesi dayanıklılık önemli benim için

4. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    mekanik disk sizin bildiğiniz kadar kötü değil tabiki de hidroliğin artıları v frenin artıları daha fazla ama orada duracaksın insan frenler mekanik diye bisiklet değiştirmez bir ikincisi öyle bir anlatmışsınız ki iki alakasız şeyi sanki mekanik disk kötüymüş gibi kilitli maşa ondan daha kötü(bu alakayı nasıl kurdunuz anlamadım)ymüş gibi anlatmışsınız bana kalırsa maşanın kilitli olması avantaj sağlar bir ikincisi mekanik disk sandığınız kadar kötü değil ben 2 senedir mekanik disk kullanıyorum hiçbir arızasını görmedim arka fren v siz daha iyi demenize rağmen mekanikten çok sorun çıkarıyor pabuçları eriyor bastığımda takılıyor vs hidroliğin daha avantajlı olmasının sebebi hafif olması ve kol gücüne dayanmaması eğer uzun inişler yaparsanız mekanikte kolunuz ağrıyabilir(tecrübe konuşuyor) fakat hidrolikte tel yerine yağ olduğu için (suyun iletme prensibimi neydi) daha az güçle frene basıyorsunuz bu da uzun inişlerde faydalı oluyor forumda bir çok kişi mekaniği kötülüyor abartarak hidroliğin iki artısı var hafifliği ve kol gücüne dayanmaması bir ikincisi okuduğum kadarıyla kron xc250 yi inişlerde ve arazide kullananlar çok sorun yaşıyorlar bazısının arka aktarıcısı dağılmış bazısının maşası vb vb vb bu yüzden ben oyumu wapa koyuyorum (bu fiyat aralığında başka bisiklet yok mu biraz daha araştırın derim

5. Anıl Küçükgöksel

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    galiba siz beni yanlış anladınız. Ben maşayla fren arasında hiç bir bağlantı kurmadım ki sadece benim için olmasada olur dedim kötü demedim. Siz iki cümle arasında ki noktayı görmediniz sanırım :) bianchi yi 650 liraya buldum bilirsiniz pazarlık olur vs..galiba wap'ı alıcam

6. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bianchi Wap alman daha iyi olur.

Mekanik diski internette herkes kötülüyor, sanırım bu bir kıskançlık, başkasında olmasın diye isteniliyor. Gerçek olarak tanıdığım mekanik disk kullanan kimsenin bir şikayeti ve sorunu yok.

7. Anıl Küçükgöksel

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ya kıskançlık ya da çok zengin insanlar. Ben 300 400 lira fazladan veremem hidrolik fren için altı üstü biraz daha sert

8. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    yok kardeşim ben sana söylemedim senin ikinci yazın yoktu ben bu yazıyı yazarken hem canın yazdığını okursan nasıl bir bağlantı yapmış olduğunu anlarsın

9. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sedona 711-V bu model wapla aynı fiyat olmasına rağmen daha üst düzey özelliklere sahip bu bisiklete de bakmanı öneririm

10. Anıl Küçükgöksel

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    wap almaya karar verdim, aldımda. yorumlar için teşekürler herkese