Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc 250 gelİŞtİrme hakkinda bİlgİ paylaŞimi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Kıvanç.Karakurt tarafından paylaşıldı.

1. Kıvanç.Karakurt

Kıvanç.Karakurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Ağustos başı gibi kron xc 250 modelini aldım bisikletimden genel olarak memnunum fakat ruble dişlileri ile ilgili değişiklik yapmak istiyorum hem son sürat hemde yokuş çıkışlarını rahatlatmak için, öncelikle bisikletim üzerinde videli shimano rublesi var ve vidalı rublelerde 11t-34t gibi bir dişli oranı maalesef yok fakat kaset rublelerde 7 vitesli 12t-32t mevcut vites kollarını değişmemek için yine 7 vitesli bir kaset rubleye geçmek istiyorum bu durumda arka göbeğimi ve istediğim kaset rubleyi alıp jantı tekrardan ördüğüm zaman istediğim dişlilere ulaşmış ulaşmış olucam alacağım kaset ruble belli

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,5085,OdesisMc

12t-32t

Fakat göbek olarak buna hangisi uygun olur onu bilemiyorum sorduğum bir bisikletçi acera arka göbek (32 delik) işimi göreceğini söyledi fakat shimanonun sitesine baktığımda bu göbeğin 8-9 vitesli rubleler için uygun olduğunu yazdığını yazıyor acaba altus arka göbekmi almak gerekli yardımcı olmanızı rica ederim.

Saygılar.

2. Melih Akdogan

Melih Akdogan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    by dişlinin vidalı olanıda var megarange diye ondan alsana

3. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5088,OdesisMc

buradaki de en küçük dişli sanırım 11 eğer hız istiyorsanız bu değişikliği yapın (1 diş farkı var sadece)...

ayrıca arka göbeği acera yapsanız da 7'li sistem kullanabilirsiniz.

4. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    zaten bu bisiklette 7 li ruble var direk takılsa olmuyormu acaba ? ve 11 dişli olanı varmı ? araştırdım yok gibi

5. Kıvanç.Karakurt

Kıvanç.Karakurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba Orhan Bey,

Vidalı rublelerde maalesef pek bi secenek yok bisiklet üzerinde gelen shimano 7 li ruble ve magerange diye bir seçenek var ama kaset rublenin 7 li sisteminde diş aralığı daha geniş 12-32 gibi.

6. Kıvanç.Karakurt

Kıvanç.Karakurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba Hasan Bey,

Linkteki tavsiye ettiginiz üründe olabilir tesekkürler, fakat acera 8 li göbeğe 7 li kaset rubleyi nası takıyorlar boşluk vs. olmaz mı?

7. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bende formula göbekler vardı 8'li sisteme uygundu ama üstünde 7'li ruble vardı. 8-9 uyumlu göbeklere de 7'li olur. ama dediğiniz boşluk durumu olur mu onu bilmiyorum. Rubleyi alacağınız yere sorarsanız.

8. Kıvanç.Karakurt

Kıvanç.Karakurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet arkadaşlar dün bisikletime aşağıdaki ruble ve göbeği taktırarak kaset sisteme ve 12-32 rubleye geçiş yaptım :)

taktırdıktan sonra yaklaşık 4 km kadar yol yaptım, yolda vites ayarlarını kontrol ederek geldim sadece 2 dişlide zincir uyumsuz gibi çalışıyor diğer dişilerde sorun yok biraz araştırdım 15-20 km. sonra düzelirmiş ki eski vidalı rublemide değiştirdiğimde aynı uyumsuzluk olmuştu bikaç sürüş sonrası düzelmişti.

ilk izlenimlerim arka tekerim eskisine göre daha çok dönüyor yerden kesip denediğimde farkettim eskiden pedalı geri çevirirken göbekten çıkan çıt çıt çıt sesi artık gelmiyor ve bence en önemlisi tekeri sağa sola elimle salladığımda hiç boşluk yok.

Düz yolda 12 li dişli bir miktar daha hız kazandırdı henüz dik bir yokuş çıkmadım ama 32 dişlinin işimi kolaylaştıracağı kesin,

şimdi aklımda güzel bir maşa almak var suntour xcr düşünüyorum,

Biçok kişi bisikleti satıp üzerine bir miktar ekleyerek yeni bir bisiklet almamın daha karlı bir iş olacağını söyledi fakat ben bisikletimi satmak istemiyorum, bakıcaz görücez :)

n500 bunu beğendi.