Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc 250 düşünüyorum ama ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yunuspasa tarafından paylaşıldı.

1. yunuspasa

yunuspasa Üye

Seviye:
    Arkadaşlar selamlar cumletten,
    12 sene kadar oluyor bısıklet kullandıgım kullandıgım bısıkletım ahım şahım değildi ama yıllar boyu işimi gördü..

2.el az kullanılmıs kron xc250 var su an.Dağ bısıkletı olarak gorunus olarak hosuma gitti ama performans olarak nasıldır sıkıntıları varmıdır .Ozellıkle disk frenlı olması kötü bir şeymi ? Hıc bılgım yok bu bısıklettekı dısk fren olayı ıle ılgılı ve bu kron xc250 lerde ön maşa değiştirilmeli deniliyor forumlarda şartmı bu ,pahalı bir bısıklet zaten kötümüki o kadar üzerindeki maşa disk fren vs ?

Kullananlar yada bılgısı olanlar yazarsa ona göre dusunucem ..

2. Y.YILDIRIM

Y.YILDIRIM Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle aldıysan hayırlı olsun .Bu arada disk fren mekanikmi hidrolik mi ? Eğer kron xc250 i normal birşey şekil işini görsün diye aldıysan bir parçanın değiştirilmesi gerektiğini düşünmüyorum.Ama dersinki ben mtb ci olacağım başlangıç olarak ta kronu seçtim zamanla sadece maşasını değil neredeyse tüm aksamlarına el atarsın bisiklet böle birşey herzaman daha iyisini istersin.
    Bisikletin perfomransı ve maşanın vs. şeylerin iyiliğininden söz etmişsin.Bu konuda senin ne kadar ileri düzeyde kullanıcağına bağlı.Çünkü gidipte bir cannandole bir scott la karşılaştıramayız veya bir deore setle .Ben şuanda işin ileri düzey kısmında olmadığın için bu donanımların sana yeticeğini düşünyorum.İşi profesyonelleliğe kadar değilde hobiye doğru görüreceksen şimdi den para biriktirmeye başla yeterli paran olunca bunuda satarsın donanımı pek iyi olmayan ama kadrosu omurluk bir sedona veya scott alabilirsin eline 3-5 geçince de bir yerden başlayıp geliştirirsin
    ÇOK KONUŞUP ÜSTADLARDANDA LAF YEMEK İSTEMİYORUM DEDİKLERİMİ DEĞRLENDİR...!
    İYİ PEDALLAMALAR

3. yunuspasa

yunuspasa Üye

Seviye:
    Daha almadım kardesım internet üzerinde baktıgım bir kron bu .Ozellıkleri şöyle yazıyım

GÖVDE :7005 ALU GÖVDE
    ÖN SÜSPANSİYON :KRON NEO
    VİTES/FREN KOLU :SHIMAO STEF40
    ARKA VİTES :SHIMANO TX35 –21 VİTES
    ÖN VİTES :SHIMANO TX50
    AYNAKOL :SHIMANO FCM131
    ARKA DİŞLİ :SHIMANO TZ21
    ZİNCİR :KMC-Z30
    FREN SETİ :LOGAN DISC FREN
    GÖBEK SETİ :MEN JOY
    JANTLAR :KRON NEO
    LASTİKLER :RUBENA SCYLLA SPORT
    GİDON :KRON NEO
    BOĞAZ :KRON NEO
    SELE BORUSU :KRON NEO
    SELE BORUSU KELEPÇE :KRON NEO
    SELE :KRON NEO
    PEDAL :FP-906
    BOĞAZ YATAĞI :CH-918
    ELCİK :VELO
    PARK AYAĞI :ALUMİNYUM

Ben öyle mtbci değilim kendımce vakıt buldugum zamanlar gun ıcınde sık kullanırım bazende biraz uzun yola cıkarım ama ozellıkle bulundugum sokaklarda daglık alanlar taş toprak biraz agresif kullanıyorum burasını seviyorum zaten bısıkletın...

Ya kron tek ön amatsorlu oldugu ıcın hosuma gitti ayrıyetten sekıl olarakda saglam bir dag bısıkletını andırıyor sürenler keyiflı oldugunu söyluyor bazı forumlarda tabi onu binmedende anlayamam suan ıcın..

Yanı benım ıcın bu disk fren olayı yada maşa sorun olurmu diye merak ediyordum ama professional olarak düzenlı suruslere katılan biri değilişm işimi görür diye dusunuyorum o zaman .Disk fren mekanık yada hıdrolık olması aralarındakı fark nedir bu xc250 lerde hangısı iyidir ve disk fren bu bısıkletı agırlastırırmı suda hidrolıkler tutmuyor diye duydum dogrumu acep :)

4. Y.YILDIRIM

Y.YILDIRIM Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    SUDA,çamurda v frenler tutmaz.Disk frenler tabiki ağırlaştırır ve bozulduğunda kendin tamir etme ihtimalin çok zor.Ama v yi hiç anlamasan bile tamir edersin .
    Eğer bütçeni söylersen birşeyler önereiblirim.

5. yunuspasa

yunuspasa Üye

Seviye:
    350-400 tlye kadar kron tarzında hafif saglam 2.el baska neler onerebilirsin mesela modellerı yazarsan bir ıncelerım makbule gecer

6. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron xc250 alabilirsin temiz bir adet bulursanYada sıfır xc150.Zaten arada pek bir fark yok.xc150 al bence..Xc 250 nin eski üretimlerinde hidrolik disk olmaması lazım.Mekaniğede hiç bulaşma.Yağmurda v frenin performansında bir parça düşüş olur elbet ama iyi pabuçlarla bunun önüne geçilebilir.Kesinlikle v-fren öneririm bende