Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc 250 disk frenli modeli ve zamanla yapmak istediğim değişiklikler için fikir.

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında ekin.yegül tarafından paylaşıldı.

1. ekin.yegül

ekin.yegül Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öncelikle merhaba,

Eşime kron xc 150 aldıktan sonra sıra bana geldi. Ben biraz sert kullanım - dağ bayır kaldırıma çıkmak inmek vb...- gibi dertlerim olduğundan dolayı da aldıktan sonra 1 sene içinde belli değişiklikler yapacağım.

Düşündüğüm değişiklikler içinde hidrolik disk fren, hidrolik ön süspansiyon ve maşa, vites sistemi gibi şeyler var fakat kafama takılan bir kaç soru var. Uzun zamandır (10 sene kadardır) bu işlerden uzak olmamdan dolayı bir kaç soru oluştu kafamda.

Shimano her zaman ön planda fakat geçmişte scott unitrack ımda sram vites sistemi kullanmıştım ve shimano kadar tatmin etmişti beni hala eskisi kadar iyi midir sram?

Ön süspansiyon ve maşa takımı için fiyat performans ön planda tutacak olursanız önerileriniz nelerdir.

Gene aynı şekilde hidrolik disk fren sistemlerinde fiyat performansı ön planda tutarak önerileriniz nelerdir.

Bu modifikasyonların çoğunu 1 sene içinde yapacağımdan dolayı acelem yok amma önceden bilgi alıp belirleyip indirim vb... beklemekte işime geliyor.

Şimdiden teşekkürler.

2. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikleti alıp modifiye edeceğinize, istediğiniz parçaları olan bisikleti taksitle almak daha mantıklı olmaz mı? Ayrıca bisikletten çıkacak parçaları nasıl satacaksınız bir de bunu düşünün.

3. ekin.yegül

ekin.yegül Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Emre Kalyoncuoğlu

Şu anda bütçem daha iyisine yetmiyor.

Bisikletten çıkan parçaları saklayacağım açıkçası, zira ileri de ikinci antrenman bisikleti olarak bir bisiklet toplamayı düşünüyoprum o zaman kullanacağım. Yada yeni bir kadro alıp - üst seviye- ona aktarıp eski kadroya gene ikinci bir bisiklet toplayacağım. Niyetim bu yönde açıkçası.

4. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bence de parçaları almaktan ziyade o parçalara sahip bir bisikleti taksitle alsanız daha iyi olur. Tabi karar sizin...

5. ekin.yegül

ekin.yegül Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Hasan Kılınç

Şu anda bütçem 1600 - 1700 tl lik bir bisiklete yetmediğinden dolayı böyle bir yol izlemek durumundayım maalesef.

6. semihcimen

semihcimen Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    üzerindeki parçaları değiştirmeyi düşünüyorsanız şimdi alacağınız bisikletin kadro seçimini iyi yapın . Geri kalanı önemli değil zaten değişecek .
    Bu sebeple sedonanın xc250 ayarında bisikletlerine bakabilirsiniz . Sedona kadroları hafiflik konusunda iyidir .

7. İbrahim KILIÇ

İbrahim KILIÇ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    shımano xt arka aktarıcı ve sram x9 iki arka aktarıcıyıda kullandım. Şu anda kullanmakta olduğum aktarıcı ise sram x9 gecişleri shımanoya göre daha iyi bana göre.
    bende salcono astroyu değiştirerek sonunda carraro race yaptım.
    değişikliğe maşa,aktarıcı seti,hidrolik fren,kadro ile başladım.

Kadro alacaksanız ikinci el merida tfs100 veya carraro düşünebilirsiniz.
    ikinci el merida tfs100 250tl ile 300tl arasında
    Fren tamamen bütcene bağlı 200tl den başlayıp 1000 küsür fiyatlara kadar cıkabiliyor.

8. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Parçalara vereceğiniz parayı bir kenara atın biriksin, sonra elinizdeki bisikleti satıp üzerine biriken parayla yeni bir bisiklet alın. Çok daha memnun kalırsınız..