Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 250 Amortisör Takılarak Yaylanma Sorunu?

Konu, 'Kron' kısmında Göktuğ ÖZEL tarafından paylaşıldı.

1. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar belki bilirsiniz yaklaşık 2 ay önce Kron XC 250 Almıştım Ama amortisörü böyle hiç akıcı değil takıla talıka esniyor. Hiç akıcılığı yok. Arkadaşımın salcano astro 210 sv var onunki cok temiz yaylanıyor yada başka bir arkadaşta daha var onun amortisör de çok güzel yaylanıyor ancak benimki takıla takıla bunun nedeni ve çözümü ne olabilir arkadaşlar?

2. niyazi keşo

niyazi keşo Kıdemli Üye

Seviye:
    yağ seviyesinden kaynaklanabilir

3. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    peki nasıl yaglayabilirim?

4. niyazi keşo

niyazi keşo Kıdemli Üye

Seviye:
    genelde bu tür maşaların altında vida vardır fakat yerinde olsam servise götürürdüm çünkü biraz karışık bi sistemi var belki geri toplayamayabilirsin ;)

5. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    xc 250 nin üstünde kronun kendi ürettiği maşalar var. ama salcanoda sr suntour kilitlemeli maşalar olduğu için daha iyi performans veriyor. eğer değiştirme gücün varsa suntour alırsan çok rahat edersin.

6. ufuk gider

ufuk gider Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende de xc 500 var aynı sorun bende de vardı takılıyodu yağlattım çok farketti şimdi memnunum

7. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Öncelikle Bir XC250 kullanıcısının bu yorumu yapması içimi çok rahatlattı çok teşekkür ederim. Peki nerede yağlattınız ne tür yağ ve nasıl yağladılar yani ben yapabilir miyim nasıl açılıyor hiç bilmiyorum ama :)

8. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Büyük ihtimalle yağ azlığındandır.Eğer bu işi yapmayı bilisanız yapın ama bilginiz yoksa hiç uğraşmayın gerçekten biraz karmaşık servis iyi fikir...

Göktuğ ÖZEL bunu beğendi.
  9. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Aslında böyle şeyleri yapabilirim diye düşünüyorum becerim vardır ama hani üzerinde vida yada sökülecek birsey bulamadım o konuda yardım edebilirmisiniz :)

10. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadasımdada kron xc 500 vardı kademeli iniordu sanırım bu kronların hepsinde mevcut.

Bisikletcide akort için gitmiştik cok kapsamlı bi yer omlasada işini bilen birileri. Cıkarken abi su amortsor biraz sert takılıor dedik. Bir yag aldı zincirlerede ondan sıkıyor ucunda uzun hortum gibi ince cıkıntı var zincir yagıda olabilir. Onu aldı eline masanın amortsorun girdigi renksiz kısımlara yag sıktı . Yani amortsorlerle masanın ara kısmı içeri göcen kısım anlatabildimmi bilmiorum.

Yag sıktıktan sonra esnetti bi kac kere basarak yagın içe akmasını sagladı sonra tekrar bi kac defa sıktı şimdi eskisine göre fark edilir sekilde acılma oldu.

Belki içini acarak yada özel yaglarla daha verimli olabilir fakat bu sekildede cözüm oluyor gördügüm kadarıyla ve ubnu yapanda bir bisikletci. İsterseniz bir deneyin derim.

Vidaya gelincede eğer varsa en attadır yani lastiklerin girdigi yerde masanın altından bakınca görürsünüz. Orasıda sanıyorum yagı bosaltmak için kullanılıyor yani acarsanız olan yagda bosalıcak diye biliyorum

Göktuğ ÖZEL bunu beğendi.
  11. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Çok Teşekkür ederim Gittikçe aydınlanıyorum :) Bu dediklerinizi denedikten sonra mutlaka yazacagım

Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.
  12. deniz anıl küçükyılmazlar

deniz anıl küçükyılmazlar Aktif Üye

Seviye:
    henüz 2 ay olmuşsa alalı hiç macera aramayın gidin servise verin yapsınlar. bunun için ucret talep edeceklerini sanmıyorum sonucta garanti kapsamında olmalı. gerçi son mesajın üzerinden 2,5 ay geçmiş ama umarım sorun hallolmuştur. bende bir kron xc250 kullanıcısı olarak siddetle en kısa sürede maşanızı değiştirmenizi öneririm. üzerinde gelen zoom maşalar sabit maşalardan hallice bir performans sergiliyorlar çünkü.

13. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bende de kron xc250 var.. 2 sene kadar üzerindeki zoom maşa ile kullandım, süspansiyon özelliği pek yok, bu maşayı ne kadar yağlasan da verim alamazsın.. geçen hafta suntour xcm v3 süspansiyon taktırdım farkı anladım, gayet güzel oldu..

14. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye: