Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kron xc 2000 sorun ve yardım

Konu, 'Kron' kısmında recsky tarafından paylaşıldı.

1. recsky

recsky Yeni Üye

arkadaşlar 2008 sezonunda aldığım kron xc 2000 bisikletimde sorun var,pedal çevirmeyi bıraktığım anda tık diye şissetli bir ses geliyor.Sanki arka dişli takılıyormuş gibi.Kendi halledebileceğim bir sorunmudur yoksa servisemi gitmeliyim.Bisikletimin garantisi hala var.:(

erhan erden bunu beğendi.
  2. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    Servise götür bence garanti kapsamında sonuçta ...

3. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende padal kısmında bir ses geliyordu aldığım günden beri ve yaklaşık 1 ay önce servisine yanı üreticiye götürdüm ve monoblok değiştirdiler normalde garantiye girmiyormuş ama bu ürünlerde sorunlu olduğu için shimano ile değiştirdiler bence sen götür hem bakım yapıyorlar hemde ne sorunu var ona bakarlar

4. recsky

recsky Yeni Üye

bir kutu wd40 la dişlileri ve zincirleri temizledim,bi süredir yapmıyor,sorun heralde arka dişlinin sıkışmasından kaynaklanıyor.arasına toz veya pislik gitti ise yapabilirmi acaba.işin gerçeği işe bisikletle gidip geliyorum ve de bisikletimi çok seviyorum,servis şu an en son planda:) ilgilendiğiniz için saolun arkadaşlar.

5. recsky

recsky Yeni Üye

birde arkadaşlar bi konu hakkında daha yardımınızı istiyorum.bildiğiniz gibi kron xc 2000 in frenleri mekanik disk fren ekonomik olarak hangi komponent setle hidrolik disk frene çevirebilirim.

6. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Eğer bisikletinizi sadece işe gidip gelirken kullanıyorsanız, ve hafta sonları hafif arazi veya şehir içi turları atıyorsanız, hidroliğe geçmenizi pek tavsiye etmem. Boşa masraf çıkmış olur size. ;)

erhan erden ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  7. recsky

recsky Yeni Üye

yok yav sadece işe gidip gelmek için kullanmıyorum.bu bisiklet benim için başlangıç oldu zaten,mekanik disk frenin performansı çok düşük kendim otomobil bakım taknisyeniyim yani hidrolik ve mekanik sistemleri iyi biliyorum.mekanik disk fren sürekli ayar istiyor ve ayarları düzgün yapmadığınız taktirde de tutmuyor.hatta bir ay önce genel müdürün gözünün önünde otomatik kapının camına çarptım ve kırdım:p

8. erhan erden

erhan erden Aktif Üye

Seviye:
    aynı sorunu bende yaşadım orta göbek değiştikten sonra sorun bitti..