Kron XC 150 VE XC 250

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
İyi günler arkadaşlar. Aklımda xc250 almak vardı az önce kron bayisini aradım ve bütçemi çok aşacak bir fiyat söyledi 780 lira dedi. xc150 gelecek olursak o da 600 lira civarı. O benim bütçeme göre fakat bir sorum var, bu iki bisiklet arasında çok bir fark var mı ? yoksa biraz daha biriktirip xc250 mi alayım ? ( Bisikletler V fren ve 26 '' )

Scudo

Xalil8

Aktif Üye
Tepki
98
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle ikisinide tavsiye etmem başka markalara bakmnı tavsiye ederim,kronun maşası ve göbekleri çok sorun çıkartıyor . Arasındaki farkı soracak olursan xc 250 nin kadrosu 7005 alü xc150 nin kadrosu 6061 ve xc 250 nin maşası kitlemeli.

Tepki
0
Halil'e katılıyorum benim de kron xc 150 v (2013) var maşası çok sorunlu, ilk dağ bisikletinse ilk zamanlarda fazla farketmezsin. Bütçen hakkında biraz bilgi verirsen daha iyi alternatifler önerebilir arkadaşlar. Bütçen 600 civarı ise kron ve salcano harici pek alternatifin yok onu da belirtelim :(

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Öncelikle yorumlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Fakat maalesef ilk dağ bisikletim olacak öyle direk 2-3 bin tl'lik bisikletlerle başlayamam maalesef ki zaten bütçem de yetmez taş çatlasa 600-650 çıkar yani benden. O yüzden kron istiyorum alışmak için ilerde satıp yükseltebilirim ama şuanlık bütçem 650'i geçemez maalesef :)

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
Kronun xc 750 modeli var arkadaşımda.1.500liralık alet.Ancak onda da maşa kilitleme sorunu var.200tl civarı maşa masrafı yapmak yerine carranoya yönelebilirsiniz.
Eğer yüzde 80 şehir yüzde 20 toprak yol vs de kullanacaksanız

(link)
(link)

Biri 810 diğeri 855tl

Nakit ve peşin ödemede 100tl lik pazarlık payı olur.650 demiştin sen.100tl daha bul.
Masaya koy 750tl yi al bunlardan birini.Satan adam yüzde 85 verir.
Pazarlık yap.Blöf at.İnternette daha ucuz ya da diğer bisikletçiye gideyim madem gibi.
Mümkünse yanına birini al.Pazarlık candır :D
Kron ya da başka bir dağ bisikleti alıp pişman olma.

Mümkünse 855tl olarak gözüken Carraro sportive 224 al.
Diyorum ben sana.Dükkana gir masaya koy 750tl'yi bırakır makınayı :D
Kar paylarını baya yüksek tutuyorlar.Bir bildiğimiz var elbet :D

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
haha :D yorumun ve önerin için gerçekten çok teşekkür ederim zaten bu işler pazarlıksız olmaz elbet 100 lira indiririm :D ama şöyle bir şey var kışa giriyoruz sizin dediğinizi yapmam için biraz daha para biriktirmem gerekiyor kış olunca da bisiklet öyle yatacak boşu boşuna :D ha ben yağmurda ıslanmayı severim dert olmaz da ben akşam dolaşma meraklısıyım. Ve tahmin ediyorum ki kışın bu bisiklet fiyatları biraz daha düşecek sanırım sabretmem gerekiyor

Murat T.

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Kron
Kronun maşası haricinde birşeyi sorunlu değil. Bir arkadaş göbeklerden bahsetmiş. Hangi modelden bahsediyor bilmiyorum ancak Kron göbek üretmiyor. Göbekler Shimanodur. Eğer göbekte sorun olduysa bu Shimano markasının bir problemidir. Kronun değil. Aynı göbeği aynı fiyat bandında diğer markalar da kullanıyordur.
Xc 750 sahibiyim. Üzerindeki maşa hiç de bu fiyattaki ürüne yakışmıyor, değişeceğim. Fakat burada 600-700 liralık bir üründen bahsediyorsak pek abartılacak birşey olmadığını düşünüyorum. Zaten xc 250'deki maşa ile benim maşa aynı hatta 150 ile de aynı. Sadece kilit türleri farklı. Nazmi Bey limiti belirlemiş. Bu limit aralığında alabileceği sayılı f/p ürünlerinden birileridir xc 150 ve xc 250. İnsanları yanlış yönlerdirmeyelim.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Murat Bey yorumunuz ve yönlendirmeniz için teşekkür ederim. Kron xc 150'de karar kıldım. Yorumunuz gerçekten faydalı oldu teşekkürler.