Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kron xc 150 ve 250

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında mehmet ulaş tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    kullananlara soruyorum nasıl bir bisiklet forumda baktım fazla iyi değil deniyor sürenler siz nasıl buldunuz bu arada ilk bisikletim

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Satın aldınız mı? Alacakmısınız?

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

Ayrıca aynı konudan iki adet açmışsınız..

3. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    alıcam daha yeniyim

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  5. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    o sayfaya baktım önceden bilmediğimden soruyorum xc150 ve 250 yi gördüm baktım iyi geldi yani güzel bisiklet ama bilen birisine kötü gelebilir mesela

6. Berkant Öztürk

Berkant Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    xc 250 bisikletimi 5 aydır kullanıyorum, aksesuarsız 14 kg, genel olarak memnunum. ön maşa hariç. Derin tümsek veya çukura girmedikçe yaylanmıyor. Eşimde süspansiyonsuz bisiklet var, aralarında sürüş konforu olarak sanki fark yok gibi geliyor. Maşayı kilitlesende ,kilitlemesende, en serte veya en yumuşağa ayarlasanda değişen hiç bir şey yok.

7. ahmet genç

ahmet genç Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    xc 500 den aşağısını alma derim..

8. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok satılan bisikletler. XC 150-250-750 ve 1000 modelleri. www.sahibinden.com a bakarsanız 10 ilandan 6-7 tanesi kron 150 ve 250 modelidir. Bu beğenilmediği anlamına gelmez. Sadece çok satıldığı için 2. el piyasası yüksek olan bir bisiklet. Başlangıç seviyesi için ideal iş görür bir bisiklet. Bende eşime Kron XC 150V Lady modelini aldım. Montajını izinli olarak kendim yaptım çünkü yaşadığım bölgede servisi yok. İki teker göbeğinde de boşluk çıktı. Arka tekeri sıktım %90 - 95 oranında düzeldi ama ön teker ne kadar sıkarsam sıkayım göbek somunlarını yinede sallanıyordu sağa sola. Aldığım yeri aradım bana fabrikadan yenisini gönderdiler. Elimdekini kargoyu getirene teslim edip geri gönderdim. Yani aynı teker olma olasılığı imkansızdı. Gelen teker de yine aynı şekilde boşlukluydu. Bende göbeğini söktüm ve yaptığım inceleme neticesinde rulmanlı göbek olduğunu rulmanın da girdiği bölüme milimetrenin onda biri kadar küçük geldiğini gördüm. Yani ne kadar sıkarsam sıkayım rulman kafesi yüzünden yine oynama yapacaktı. Aldığım yeri tekrar aradım ve saolsun ban şu cümleyi kullandı. Bisiklet için 2 yıl tekerler için de ekstradan 2 yıl daha garanti veriyorum dedi. İster şimdi yenisini ben test ederek göndereyim isterseniz 4 yıl sonra siz nasıl isterseniz öyle yapalım dedi ve bitti benim için. Kopsa da kırılsa da sorun değil. Yeter ki bizlere zarar vermesin dedim.. Şu ana kadar hiç bir sıkıntı çıkarmadı. Maşası ilk başlarda çok güzel çalışıyordu ama sonradan sonraya sertleşmeye başladı. Randımanlı çalışmıyor yani..

9. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    peki kron yerine o fiyata ne önerebilirsiniz

10. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben 2 yıl 2500 km yi geçti kron xc 250 kullanıyorum.Hiçbir şikayetim yok.Çok sert araziye de girdim, 500 km şehirler arası 20 kg yükle tur da yaptım ve aynı bisikletle her gün işe gidip geliyorum.Kendime göre konfora yönelik bazı değişiklikler yaptım.Sele, maşa, ayarlı gidon boğazı ve elcik.Vites tourney, bir eksikliğini hissetmedim.Bu arada başka bisikletleri deneme şansım da oldu.Bana öyle geliyor ki bisiklette marka ve donanım osuruk yarışından başka bir şey değil.Yarış yapmayacaksan üst donanım tamamen gereksiz.Motosiklet değil bu, araba da değil.Sonuçta her şey kişinin kas gücüne ve yeteneğine dayanıyor.

Kemalist1938 ve Gültekin Gürbüz bunu beğendi.
  11. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sadece MTB mi istiyorsunuz? Şehir bisikletlerini incelediniz mi?

12. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    arasıra dağa çıkacağım için yoksa şehir bsikleti alıcam

13. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    Size tavsiyem şehir bisikleti alın birçok kişi bu bahaneyle alıyor sonradan pişman olan kişi çok ancak mtb alacaksanız ng650 önerebilirim f/p oranı iyi bir bisiklet 2. Ellerede bakabilirsiniz

14. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ya tek sorunum herhalde amortisör onuda ilerleyen zamanlarda değiştiririm arasıra dağa girmicek olsam şehir bisikleti alırım ama zaten mtb için yol lastiide alırım daha sonra