KRON XC 150 TR'de Tek Çünkü O Benim :)

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nihayet öğrenci harçlığıyla oluşturulan birikimimle bir bisiklet alabildim :) Bisiklet aşkım yüzünden küçük çaplı ticarete adım attım ve al satlarla elimde kalan paraları biriktirdim, kendi çapımda bisiklete ilk adımımı attım :) Şimdilik bu forumdaki diğer bisikletlere nazaran çok da iyi bir konumda olmasa da o benim her şeyim :utn: gözüm gibi bakıyorum :alkis:
Sizinle de paylaşmak istedim :) İlk işim lastiklerini asfalt lastiği ile değiştirmek oldu. En alttaki fotoğrafta değişmemiş hali var. Kusra bakmayın bisikletin ayrıntılarını çekmeye fırsatım olmadı, onu da sonra hallederiz ki zaten çoğunuz biliyorsunuz :)

O benim bebeğim :muck:

http://hizliresimyukle.com/images/2013/05/20/cbNfX.jpg
http://hizliresimyukle.com/images/2013/05/20/IC4RZ.jpg
http://hizliresimyukle.com/images/2013/05/20/cLO8w.jpg
http://hizliresimyukle.com/images/2013/05/20/MKkia.jpg
http://hizliresimyukle.com/images/2013/05/20/GSvOI.jpg

Scudo

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
Bu sene ortaya çıkan yeni modellerin fiyatına göre en güzellerinden biri. Mevcut lastiği değiştirmek ile çok iyi bir iş yapmışsınız. Bisikletiniz çok güzel. Kazasız belasız pedallamalar..

Tepki
10
Bende aynısından almayı düşünüyorum. Çok güzel bir bisiklet sanırım. Kasasız belasız pedallamalar. Almamı tavsiye eder misiniz birde :D ?

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun, kazasız belasız pedallamalar.

Can Özalp

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Bende 1 aylık xc150 kullanıcısıyım.
Asfalt lastiğinin çok büyük bir artısı var mı. Arazide de kullanıyorum bazen , asfalt lastiği alıp , sök - tak yapmaya değer mi sence ?

grnsclst

Üye
Tepki
0
İsim
Emre SEVİNÇ
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aynı bisiklet ve aynı kask bende de var dostum iyi pedallamalar :)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Hayırlı olsun. Bende ince lastik takmayı düşünüyorum sizin kullandığınız model nedir? ve memnunmusunuz dişli lastiğe göre artı-eksilerini yazarmısınız? Teşekkürler.

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
hayırlı olsun,bol pedallar değer verdikçe bir nesneye o değerlenir,her zaman senin olan güzeldir,çünkü senindir.

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@oğuz çetinkaya

Çok teşekkür ederim iyi pedallamalar :)

@PiskinKerem

Bu ilk alüminyum bisikletim olduğu için diğer bisikletlerle karşılaştırmasını yapamam ama eskiden kullandığım çelik bisikletlere nazaran oldukça iyi, içime siniyor ya o yeter :)

@mertceo

Teşekkür ederim size de :)

@grnsclst

Evet kırmızı siyah beyaz, vazgeçilmez :)

@Can Özalp

Kesinlikle asfaltta çok büyük artısı var diyebilirim. Eskiden pedal çevirmek için resmen düz yolda çırpınıyordum ama bu çok rahat, hem kalın tekerde pedal çevirmeyi bıraktığım an hemen yavaşlıyordum, bunun ona nazaran yavaşlama ivmesi daha düşük. Sök-tak yapmaya kesinlikle değer :)

Tepki
1
Bisiklet
Kron
öncelikle hayırlı olsun hocam kazasız pedallar dilerim. xc 150 benmde aklımda olan modellerden ama vites takımı ve maşası için kötü deniliyor siz almış biri olarak ne diyorsunuz gerçi daha yeni almışsınız ama en azından ilk gözlemler nedir?

veli uşak

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Sedona
Hayırlı olsun bende öğrenci harçlıklarım, uğraşıp didinip çalışarak aldığım bisikletim var :) ama üstündeki kilit bisikletinizi kurtarmaya bilir

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.382
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Hayirli ugurlu olsun, güzel bisiklet secmissin.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
güzel bisiklet güle güle kullanın....

Tepki
103
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok teşekkürler arkadaşlar, lastiği değiştirmemin + ve -'leri sorulmuş. kendi değerlendirmeme göre şöyle söyleyeyim, kalın ve dişli lastiğin düz giderken yol tutuşu iyi ancak hızı oldukça yavaşlatıyor ve yağ gibi düz bir zeminde giderken dişleri yüzünden bisikleti titretiyor. Pedal çevirmeyi bıraktığınız andan itibaren yavaşlama ivmesi oldukça yüksek. Ancak ince ve dişsiz tekerde düz gidişte yol tutuşu kalına göre daha kötü ancak sağa ve sola dönüşlerde bisiklet biraz eğilince ince ve dişsiz tekerin yol tutuşu daha iyi oluyor. üstelik pedallama kesildiği andan itibaren daha uzun süre hız kaybına uğramıyorsunuz, ve hangisi daha az yoruyor derseniz kesinlikle ince teker daha az yoruyor.

Vites takımı ve maşası ile ilgili ben de çok eleştiri okuyorum, maşasını beğenmiyorlar genelde. Vites takımı tourney yani shimanonun en ucuz modellerinden ancak şu ana kadar bir sorun yaşamadım. fren kulaklarının plastik olması hoşuma gitmedi, maşa ile ilgili bir sorun şuan için yaşamadım, eğer yaşarsam 2 sene garantisi var zaten. Ankara'da performans bisiklet bu konuda oldukça duyarlı. Her şeye rağmen bu fiyata alınabilecek en iyi bisikletlerden biri diyebilirim.

Pazarlık yapın 430'dan yukarı almayın :)