Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc 150 md vs v-fren?

Konu, 'Arşiv' kısmında EmirhanShn tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. EmirhanShn

EmirhanShn B'TWIN RockRider 560

Adı:
    Emirhan Sahin
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba,
    Bayramdan sonra Kron XC 150 alacağım 2 gündür forumda bakmadığım konu kalmadı ama hala kararsızım. Bana detaylıca mekanik disk ve V-frenin artılarını ve eksilerini açıklayabilir misiniz. Bu arada alacağım modeldeki disk frenin adı Sparkle Mechanic disk sizce nasıl bir marka ? Şimdi yada daha sonra Hidrolik diske geçmeyi düşünmüyorum. Kararsız kalma sebebim Mekanik diskin güzel durması(Görünüş olarak) V-fren bu modele bence yakışmıyor.

V-Fren Model: YETKİLİ BAYİİ KRON XC 150 - 26 JANT - MOTLAS BİSİKLET - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 309127236
    MD Model: XC 150 DİSC FREN 26 JANT KAMPANYA -BONUS 9 TKST MOTLAS BİSİKLET - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 313450550

2. Alberto

Alberto Üye

Seviye:
    O fiyatlar neden öyle düşük acaba çok merak ettim.Çünkü ben Kron'a bakmıştım.Fiyatları bundan 100-150 yüksekti. Hayır yani bu fiyata üçkağıt olmayan bir ürün ise mekanik disk olanını tercih ederdim.Beğenmezsem ileride 200 lira HD alıp takardım. Gerçi bana 50 km uzak. Alsam nasıl eve getireceğim oda ayrı dert.

EmirhanShn bunu beğendi.
  3. EmirhanShn

Adı:
    Emirhan Sahin
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ürünlerde sıkıntı yok. Mekanik diski tercih etme sebeplerin neler ben bunu merak ediyorum ?

4. Alberto

Alberto Üye

Seviye:
    Bende çok anlamıyorum ama ciddi araştırdım.Dedigim gibi en azından üzerinde takılı rotorları mevcut.Memnun kalmasan HD dönebilirsin.
    Zaten v ile md mantığı aynı.Md'in artışı göbekte olduğu için suda yağmurda çamurda fren performansına etki etmemiş olur.

EmirhanShn bunu beğendi.
  5. EmirhanShn

Adı:
    Emirhan Sahin
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Marka hakkında ne düşünüyorsun ? İnternette araştırdım ama sonuç bulamadım.

6. Alberto

Alberto Üye

Seviye:
    Ilk etapta benim baktığım markalardan.Ama sonra son zamanlarda malzeme kalitesi hakkında olumsuz birkaç birşey okudum.O yüzden vazgeçmiş ve Salcanoya dönmüştüm.Şimdi sizin linklerde fiyatları görünce yeniden değerlendirmeye aldım sanki.Ama mesafe bana çok uzak.
    Ben yarın Eminönü'ne geçeyim.Gerçi oradan nasıl getireceğim ki.Malum,istanbulda bu zamana kadarki tek rahat ulaşım aracımız TRENLERI KALDIRDILAR. Ooof off. Ne güzel geniş genişti içleri :(

EmirhanShn bunu beğendi.
  7. Ardan pakyurek

Ardan pakyurek Yeni Üye

Adı:
    Ardan Pakyürek
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    eğer bisikleti arazide kullanacaksan mekanik disk fren kesinlikle kullanmalısın. ama şehir içinde kullanacaksan v fren işini fazlası ile görür.

EmirhanShn bunu beğendi.
  8. devr-i cihan

devr-i cihan Üye

Adı:
    bünyamin palabıyık
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Emirhan Sahin kron alacağına göre çoğunlukla arazide binersin diye tahmin ediyorum. Derlerden mi geçersin, çamurda mı sürersin belli olmaz. Zorlu koşullardan etkilenmemesi için ben md tavsiye ederim, ağırlığı çok dert etme, fazla bi etki yapmaz. Ben de kron xc 150 md'yle başladım şimdi merida big 9 500 var. Onu da satıp enduro alacağım. Velhasıl kelam arazi seversen kesinlikle md

EmirhanShn bunu beğendi.
  9. EmirhanShn

Adı:
    Emirhan Sahin
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @devr-i cihan Arazide kullanacağımı sanmam genelde şehir içi ama bozuk yollarda da süreceğim toprak yollar falan gibi. Görünüşü olarak çok hoşuma gidiyor MD V-fren bu bisiklete hiç yakışmıyor bence. Sparkle markası hakkında ne düşünüyorsun ? İnternette baktım ama sonuç bulamadım. Ağırlık konusunda ne kadar fark olur sence ?

10. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    @Emirhan Sahin Şehir içi diyorsan, bence her türlü V-fren. Tabi önceden söyleyeyim ben karşıyım biraz disk frene, kendimde hidrolik var pişmanım o yüzden.
    Şehir içinde V-fren öneriyorum çünkü daha hafif, bakımı daha kolay ve ucuz, satın alırken de daha ucuz. Mekanik disk sana çamura veya aşırı yağmura girdiğinde işe yarayacak, o da zaten sanırım her yıl en fazla 1-2 kez olacak bişeydir. Fren yapma kapasitesi olarak da çok az bir azalma belki olacaktır, onun da seni etkileyeceğini sanmıyorum, şehir içinde dağ bisikleti ile ne kadar hız yapacaksın zaten.

Tabi bu arada bisiklet dağ bisikleti, madem şehirde bineceksin, şehir bisikletlerine baktın mı?

EmirhanShn bunu beğendi.
  11. EmirhanShn

Adı:
    Emirhan Sahin
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @VolkanÖzcan Cevabın için teşekkürler. Aydınlattınız beni :). Şehir bisikletlerine baktım ama kron XC 150 kadrosu çok hoşuma gidiyor. Zaten diğer parçaları eskidikçe değiştireceğim. Kendi lastiğini aşındırdıktan sonra Asfalt lastiği almayı düşünüyorum başka neler yapabilirim ? Sürüş alanım sadece şehir olmayacak. O yüzden de XC 150 tercih sebebim.