Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kron xc 1000 vites sorunu yardım

Konu, 'Kron' kısmında mekonizma tarafından paylaşıldı.

1. mekonizma

mekonizma Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle merhaba.bisikletle yolda giderken 1, ve 8. dişli harici bütün dişlilerde pedala basmamla birlikte tak tak die ses geliyordu . bu nedenle arka dişlimi yeniledim fakat bu seferde 8. dişlide aynı olay yaşandı. bisikletin arka göbek, arka attırıcı ,kaset dişlisi şuan sıfır olmasına rağmen 8. viteste bu olay hala yaşanıyor sorun zincirde olabilirmi yoksa ayrı bi nedeni mi var cevaplarınıza göre zinciri değiştiricem . şimdiden teşekkür ederim.

2. burak329

burak329 Üye

Seviye:
    Zincirleri çapraz mı kullanıyorsun yani ön 1deyken arka 8de gidiyorsan zincirin ön attırıcıya sürtmesinden dolayı bir ses gelir.
    Bunu önlemek için de vites kombinasyonları ön 1deyken arka 1-2-3de git ön 2 deyken arka 3-4-5de git ön 3deyken arka 6-7-8de git;)
    Diğer bir sorun zincirin yağsız olabilir.Onun dışında 0 bisiklette olabilecek böyle bir sorun düşünemiyorum.

3. mekonizma

mekonizma Yeni Üye

Seviye:
    ön 3,dişlideyken (en büyük dişli) arka dişli en altta (8) de olduğunda sorun daha aza iniyor fakat düzelmiyor önü 2, dişliye aldıımda ise artıyor. fakat arkayı 7 ye aldığımda sorun tamamen ortadan kalkıyor arka dişli daha alalı 2 gün oldu zincirde yeni yağlandı fakt sorun var sorun zincirden olabilirmi? sorun ön vites attırıcıya sürtme değil pedala yüklendiğim zaman pedal bi tur tak sesiyle birlikte boş dönüyor. sorun göbekten olamaaz oda yeni değişti geriye bir tek zincir kalıyor sanırım.

4. burak329

burak329 Üye

Seviye:
    Olabilir bir kron bayisine götür de incelesinler bakalım ben de merak ettim.

5. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    büyük ihtimalle zimciriniz dişlinize uygun değil veya kısadır.

6. mekonizma

mekonizma Yeni Üye

Seviye:
    bisikletin zinciri biraz uzundu bu nedenle biraz kısaltmıştım fakat şuanki boyutu çok uygun diye düşünüyorum ilk halinde zincir fazla gevşekti. şuan daha iyi gibi geliyor fakat sorun zincir uzunluğundaysa geri ekleme yapabilirim. ordulu arkadaşın söyledikleri mantıklı geldi. dişliyi değiştirirken zincir değiştircektim fakat gerek görülmedi. sorun ertesi gün başladı :/ bu nedenle biraz erteledim fakat en kısa zamanda zinciri değiştiricem ilginiz ve yardımınıza teşlekkür ederim.