Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron Xc-1000 , Salcano Ng303 Srd

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Serkan DERİN tarafından paylaşıldı.

1. Serkan DERİN

Serkan DERİN Aktif Üye

Seviye:
    ....GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM....

FİYAT-PERFORMANS, AYRICA DONANIMlarından BAHSEDERSENİZ SEVİNİRİM.

Mithrelios bunu beğendi.
  2. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    kesinlikle 303SRD daha iyi (bence)..

Serkan DERİN bunu beğendi.
  3. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    kron daha hafif ve kronun ömür boyu kadro garantisi var. ama bu bisiklette güzel.

4. Serkan DERİN

Serkan DERİN Aktif Üye

Seviye:
    ,,,Hafifliğe fazla takılmıyorum da...donanım olarak karar veremedim açıkcası...

salcano da, 15 kadro yok...boyum 1.67 - kron da var...

Karar verememek kadar kötü bir şey yok...

5. Serkan DERİN

Serkan DERİN Aktif Üye

Seviye:
    ...Eyvallah... eleye, eleye buralara kadar geldim...inşallah ikisinden birine karar vericem artık...

6. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    kron o halde ... :)

7. burak oklar

burak oklar Yeni Üye

Seviye:
    bende bu ikisi arasında kalmıştım ama tercihimi krondan yana kullanacağım.üst koponente geçerken daha rahat olur diye düşünüyorum(yanılıyorsam söyleyin)

8. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tam emin deilim ama yanılıyo olabilirsin...

ben kullanıyorum hidrolik fren deneyimini kesinlikle yaşamalısınız bence mükkemmel birşey ritchey parçalar çok iyiler gerçekten...
    bisikleti çok zorladım çıktırtı faln geldiği yok:D
    kötülemek için söylemiyorum kron kullanan bazı arkadaslar çıtırtıt diye ses geliyo kadrodan dediklerini hatırlıyorum...

9. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kron kadrodan çıtırdı he:rolleyes: , ilginç! Kadrodan çıtırtı getirmeleri için çok yüksek tork uygulayıp çok extrem kullanmaları gerek, acaba arkadaşlar nasıl bir performans sergilediler de çıtırtı geldi merak ettim doğrusu?:) :)

Acaba o ses vites sisteminden gelmesin :)

10. FreeDooM

FreeDooM Üye

Seviye:
    valla yorumlara bakıyorumda salcano kullananlar salcano , kron kullananlarda kron öneriyor.Bu forum genelinde hep böle gördüğüm kadarıyla kendi bisikletini kötüleyen görmedim açıkçası.Burdan şu sonuca vardım ya piyasadaki bisikletler gerçekten sağlam yada insanlar kendi mallarını kötülemeye alışık değil.

Bende şuan bisiklet alma aşamasındayım iki seçeneği bende karşılaştırdım ve gördüğüm kadarıyla 303 srd'nin üzerindeki parçalar gerçekten iyi bende en kötü o parçaların üzerine ilerde kadroyu yenilerim diye düşündüm.(Tabi kadroyu hiç beğenmezsem)

Not:Bende de salcano var ancak benimkisi bmx sendede salcano var sende onu övüyorsun denmesin diye not düşmek istedim ;)

11. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle Salcano kullanıcısı olarak, Salcano kadrolar hakkında yapılan bunca soru işaretli yoruma anlam veremiyorum. Bu bisikletler yurtdışında da satıldığı için gerekli standartları zaten barındırmak zorunda. Kesinlikle amacım Salcano iyi, Kron kötü demek değil. İki markada belli yerleri olan markalar ve gayet güzel bisikletler üretiyorlar.
    Durumun en vahim noktası şu ki;
    Bu bisikleti aldıktan sonra ne kadar modifiye etme imkanı bulacaksınız?
    Parçaların fiyatları çalışmayan, gelir kaynağı olamayan birisi için hiç kolay karşılanabilicek durumda değil. Derseniz ki ben değiştiricem sonrasında, gidip scott(örn) alın. Bu fiyat aralığında toplayabileceğiniz scott kadroya sonrasında modifiye etme imkanı bulursanız çok güzel bir bisiklete sahip olabilirsiniz. Ama parçalar eskiyecek öyle değiştireceğim diyen bir kullanıcı iseniz bence hiç işi kurcalamadan Salcano alınız. Neden derseniz üzerindeki donanım sizi mutlu edecek bir donanım ve üst seviye kadroları ortalamanın üstünde kadrolar. Bu durumdayken; Kron alıp üstüne sürekli ekleme yaparak para harcamak istiyorsanız o da ayrı bir tercih olur.
    Herzaman söylediğim gibi bisiklet tercih etmenin en iyi yolu gidip deneyip görüp almaktır...

12. Serkan DERİN

Serkan DERİN Aktif Üye

Seviye:

...Evet doğru söylüyorsunuz...srd yi daha çok düşünüyorum...Merak ettiğim başka bir şey daha var, salcanoda 15 kadro yok. 16 alsam problem yaşarmıyım...boyum(1.67). Gerçi dediğiniz gibi bayii ye gidip, görüp ve denedikten sonra karar vericem...bilgiler için teşekkürler

13. Serkan DERİN

Serkan DERİN Aktif Üye

Seviye:
    ...Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler arkadaşlar...

14. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

16" in çok fazla sorun olacağını düşünmüyorum, 14" olanada bakarsanız faydası olacaktır...:in:

15. Berkay Mestan

Berkay Mestan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende bir kron xc 1000 kullanıcısıyım :) ilk başta şunu belirtmek isterim ''Salcano'yu kötüleme gibi bir amacım yok :) '' ben xc1000 i gerçekten HARDTAİL olarak kullanıyorum zaten 200 mt. üstümüz YOĞUN orman (uludağın eteğinde bursanın teleferik semtinde oturuyorum) orda bizim 15 km.lik bir DH parkurumuz var ve xc1000 le orda gerçekten iyi performans aldığımı söylemek isterim bu arada herkez bana xc1000 kadro üzerinde disk kullanmamın çok kötü hatta kadro için büyük tehlike olduğunu söyledi ama şu ana kadar MEKANİK disklerimle hiç problem yaşamadım birde arkadaşımız çıtırtı demiş çıtırtı ya hopladığın anda oluşan çatlak yüzünden olur yada taş sıçramıştır :D ÇITIRTI çok farklı bir durum ve kadroda olması pek mümkün değil gibime geliyor...:)
    Saygılarımla... :)

16. FreeDooM

FreeDooM Üye

Seviye:
    sanırım mesajım doğru yerlere ulaşıyor ;)

Peki hiç bir şikayetin oldumu xc1000 de hiç pff yaa demedinmi bisiklet üstündeyken ?

17. alternat

alternat Üye

Seviye:
    Gecen sene herkes salcanoyu kotulerken bu sene ne olduda millet bu kadar ustune dustu tamam parcalari kalite bakimindan arttirmislar ama ya gerisi kadrolari yeni kim test ettide saglam diye karar verdi? ustunden 1-2 yil gecmeden kim buna super kadro diyebilir?

18. Serkan DERİN

Serkan DERİN Aktif Üye

Seviye:
    ...Güzel bir fikir aslında, zaten Kron ve Salcano arasında karar verememiştim.
    ancak tercihimi salcanodan yana kullandım...ileride kadroda bir problem yaşarsam...parçaları Kron kadrosuna aktarabilirim,teşşekkürler fikir için...

...Diğer konuya gelince, araştırdıklarıma göre, salcano yurtdışına da ürün sattığı için zaten kadro ve kullandığı dananımlarım belli standartlarda olması gerekiyor...inşallah kadroda bir problem yaşamam. olurda yaşarsam Kron un kadrorunu denemek isterim...:)

19. Serkan DERİN

Serkan DERİN Aktif Üye

Seviye:
    İlk paragrafta giris kısmındaki yazımın, yanlış yerde yazdığımı belirtmek isterim...

(...Güzel bir fikir aslında, zaten Kron ve Salcano arasında karar verememiştim.
    ancak tercihimi salcanodan yana kullandım...ileride kadroda bir problem yaşarsam...parçaları Kron kadrosuna aktarabilirim,teşşekkürler fikir için...)...

20. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben iki kadroda da kullanım aşamasında sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Kron ile ilgili deneyimimi aktarayım, 2 hafta önce XC2000 kadro satın aldım eve gittim montajı yaparken alt kısmında kaynak yerinde çok çok küçük bir çatlak gözüme çarptı. Çoğu kişinin dikkatini çekeceğini sanmıyorum. Kaynak çatlağını test edecek ekipmanım olmadığı için sadece boyadamıdır yoksa gerçekten kaynakta mı bilemiyorum ama telefon açtım durumu aynen aktardım.

"Boyada dahi olsa siz kadroyu getirin değiştirelim" cevabını aldım. Yeni kadro kontrol edilip teslim edildi.

Salcano konusunda deneyimim yok olumlu-olumsuz yorum yapamam ama kron hanesine bir + kazandırdı bu deneyim.

Yeni bisikletiniz hayırlı olsun güle güle kullanın.