Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 1000 MTB bisikletim ve diğer bisikletlerim.

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Kron XC 1000 MTB bisikletim ve diğer bisikletlerim.

1 Şubat 2007 akşam üstü kargoya uğradığımda, aldığım, kargomu sevinç içinde eve getirdim. İlk pozunu kutusu içinde verdi.
    Teşekkürler Efor bisiklet, teşekkürler Sönmez’cim.

Kutuyu açınca bu harika şey ortaya çıktı. Saat gece yarısını geçti, ama toplayıp ayağa kaldırmadan yatamam.
    Kutunun içinden neler, neler çıktı süpersin .

İlk gün ışığında balkonda.

Bir hafta, on günü geçti binemedim. Ama bu gün depomun orda, hem yeni cicim , hem de eski bisikletlerimi, birbirleriyle tanıştırdım.

1964 model Hollanda malı göbekten 3 vitesli tarihi bisikletim. Göbekten 3 vitesli, lastikleri ve fren elcikleri hariç her yanı orijinal duruyor. Antalya plakası ve ruhsatı olan bisikletim.

1990 lı senelere ait olan İtalyan malı Bianchi yarış bisikletim. Göbekler, teller ve cantlar aleminyum, daha iyi parçalarla değişti. Dişli sistemi kaset 7 li oldu.

2006 Model Delta Tandem. Onunda yenilenip geliştirilen aksamları var. Neşe kaynağı bisikletimiz.

1993 model Kızlarımın İtalyan bianchi shadow bisikletleri

Mavi bisikletim kampanyasından hediye edilen bende emanet duran bisiklet.

Beşi bir yerdeler. Tabi bisiklet çok olunca, kızların bisikleti ön tarafta unutmuşum. O onun için aralarında yok. Son anda depoyu kapatırken dışarıda olduğunu gördüm, yoksa kaybolacaktı.

Bu 1964 modelin dili olsa da, anlatsa. Bunu babam aldığında ilkokul 3. sınıfa gidiyordum. Hey gidi günler hey.
    Kron XC 1000, ilk MTB bisikletim. İnsanı gençleştiriyor..

Ercan’a ve Sönmez’e teşekkürler. Onlar olmasa daha bu güzel bisikleti almamış olacaktım.

Depoda 5 i bir yerde, kuzu gibi yan yana istirahat ediyorlar. 6. sı Kron XC 1000 o evde baş köşede duruyor şimdilik.:D
    Tabi bir gün, evden atılıp depoya düşeceği günü korku ile bekliyor.:mad:

İşte benim Sevgili bisikletlerim bunlar. Her isteyenin dileğinin bir gün olması dileğimle.
    Sevgi ve selamlarımla.
    Hoşçakalın.

yavuzicmez, Ozge Deniz, sare ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Ender abim güle güle kullan yeni cici'ni,maşallah.Birde Ender abi bisiklette son nokta yapmışın helal olsun..:);)

Yakışır.....:)

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    hayırlı olsun ender abi, cok guzel resımler ve goruntuler..
    benımde daha onceden xc4000'im var,artık yarıs ıcın saklıyorum
    şimdi bende xc1000 aldım ve antreman amaclı kullanıyorum
    gerckten cok guzel bisiklet..
    kazasız bol pedallar dılerım ender abi:)

4. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok güzel bisikletler bisikletlerin zamanla değişimini ortaya koyuyor.fotoğraflar için teşekkürler ender abi,hayırlı olsun iyi pedallamalar:vroam:

sare ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  5. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Ender abicim merhaba.

Abi garajındaki tüm bisikletleri bizimle paylaştığın için teşekkürler.Özellikle eskilere bayıldım be abi hepsinin ayrı bir güzelliği ve hikayesi var ne güzel.İlkokul 3. sınıfa giderken babanın aldığı bisiklet en güzeli bence.Onu hala eskisi gibi saklayıp bu günleri görmüş olmasını sağladığın için ayrıca teşekkür ederim abicim.Umarım eşinizle birlikte yaşam boyu bisikletlerinle sağlıklı pedallarsınız...

6. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    maşallah be ender abi bisiklet garajı na dönmüş senin kömürlük kiraya vermeyi düşünüyorsan müşteri bulabilirim

7. Hüseyin Suda

Hüseyin Suda Forum Demirbaşı

Seviye:
    Farklı kategorilerde çok geniş bir bisiklet yelpazesine sahipsiniz,ne mutlu size.Her biriyle kimbilir ne anılarınız ve maceralarınız olmuştur.İnşallah bunları da bir gün paylaşırız.Sevgilerimle..

8. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayırlı olsun güle güle kullan Ender abi,bisiklet arşivin süppeer

9. gizer

gizer Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisikletiniz çok güzel. Güle güle kullanın. Arka vitesi ve ayna kolu değiştirme talebinde mi bulundunuz yoksa bu şekilde mi satılıyor artık?:)

Şimdi farkettim, fren kolları da Acera galiba. Sorumu geri aldım:) :)

10. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    maşallah ender abi koleksiyonun harika:)yeni bisikletinde hayırlı olsun çok güzelmiş,zaten gençtin şimdi artık dağ bayır uçarsın:)

11. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    ender abi bisikletilerin çok güzel hayırlı olsun ama bence magneet çok eski bir klasik bence onu depoda saklama ender abi günümüzde bu bisikletten bulunmaz yeni kron xc1000 de hayırlı olsun iyi pedallamalar

12. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Önder'cim
    Ne zamanlardır bir MTB bisikletim olsun diye istiyordum. Sönmez ve Ercan sağ olsunlar.

Because merhaba
    Çok teşekkür ederim. Benim kaliteli olarak bindiğim Ercan'ın Kron 4000 bisikleti idi, ben o güne kadar öyle güzel bisiklete hiç binmemiştim. Elimiz deydi, ama ne deyişmişki, bulaştı kaldı. Hakikaten benim bisikleti görüp elleyenede bulaşıcak gibi. Kron hakikaten güzel ve kaliteli bir bisikletmiş.

t-genç merhaba
    Teşekkür ederim. Ben eski bir şey görünce içim gider onun için bendeki bisikletlerimi arada yağlayıp bakımlarını yapıp kilometre yapmalarınıda sağlıyorum. !964 model bisikletim halen paslanmamış ve çalışır bir durumda. Ama o devirlerde nikalajlar bile harika yapılırmış. Halen bozulma yok.

Can'cım merhaba

Şimdi en kıymetli bisikletin hangisi dersen, kimse alınmasın ama 1964 model, benim çocukluğumu bilen bisikletim derim. Onla ne kadar güzel acı, talı hatıralarım var. Onun için ona verdikleri yüksek olabilecek bir fiyatı bile duymadım. Satmam dedim.
    Eşim, bisiklete yeniden dönmeme sebep oldu. Tandemi almasaydık, herhalde ben halen bisikletten uzak kalacaktım. Eşime her zaman müteşekkirim, beni yeniden bu güzel bisikletle tanıştırdığı için.

Nirvana'cım, aman benim depo olarak kullandığım yer, zaten aslında bir dükkan, aman uyandırmayalım dükkan sahibini. Senelerden beri orta şekerli bir kira ödeyip gidiyoruz. Boşalt diyecek diye ödüm kopuyor.

Dediğiniz gibi, her bisikletimle ayrı anılarım var. hepsinin yeri ayrı. Zaman içinde yeri geldikçe anıları tabiki paylaşırız.

Mehmet'cim

Çok teşekkür ederim Darısı başına diyeyim. Güzel bir duygu. Her tip bisikleti olması insanın.

Gizer merhaba
    Çok dikkatlisin. Ben çok üst gruplarla işim olmadı. Aldığım bir bisikleti olduğu gibi kullanmayı severim. Ama bizim Ercan, abi, alırken bir üst grup taktıralım deyince mantıklı geldi. Sağolsun Sönmez'cim de kırmadı özel yaptırdı. Benim bütün kompenatlar alivio serisi . Onun için Öbür kron XC 1000 lerden farklı .

Yetkin'cim çok teşekkür ederim.
    Hakikaten bisiklete binmek sağlık açısından çok faydalı bir spor. İnsanı gençleştirmesine gelince. İnsan hangi yaşta olmak isterse o yaşta oluyor.

Bedo 'cum çok sağol
    Dediğin gibi magneet marka bisikletimin özel bir yeri var. Ona gözüm gibi bakıyorum. Tabi şimdi Kronumada öyle davranıyorum.
    Zaman içinde hepinizin dileklerinin olması dileğimle.

Sevgi, selamlar ve saygılar gönderirim.
    Hoşçakalın.

13. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Kız gibi bisiklet , ayrıca resim hikayeside guzel olmus bisiklet yavas yavas toplanıor ... İyi bir koleksiyonunuz olmus eksik olan birsey kalmamıs gibi . Güle güle kullanın ..

14. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Ender abicim kolleksiyonun süper. Özelliklede son parçası XC1000. Güle güle kullanman dileği ile. Kazasız belasız binmeler dilerimm..

Sevgiler...

15. sönmez

sönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    Ender abi koleksiyonun muhteşem.Bu güzel koleksiyona bizimde bir katkımız olduysa ne mutlu bize.

16. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Sonunda kandırdım Ender abimi aldık bir KRON da Ender abime
    Nasıl olmuş ama :)

Ender abi foruma da koymuşsun resimleri :) tekrar hayırlı olsun...

O kadar uğraştık Sönmez abimizi de uğraştırdık...

Teşekkürler Efor Bisiklet Teşekkürler Sönmez abi... ;)

17. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Bisikletçi merhaba
    Çok teşekkür ederim. Aylardır, bir MTB bisikletim olsa diye dualar ettim. Sonunda oldu. vesile olanlara çok teşekkür ediyorum. Tabi Ercan'ın katkısı da çok oldu. Sönmez desem , daha alamayacakken, beni bisikletime kavuşturdu.

Çok teşekkür ederim, Serkan'cım. ben de herkesin bisikletlerine zevk, neşe içinde kazasız binmelerini dilerim. Tabi bu bisikleti alışımda, senin sayfalarca süren Kron bisikletinin de, çok büyük katkısı oldu. Sen Kron dedin bizde uyduk . Ne demek lazım, Kron kardeşliği. :)

Vay Sönmez'cim,
    Sana çok teşekkür ederim. Beni bu yaşta çocuklar gibi sevindirdin ya. Allah ne muradın varsa versin. Sayende bu güzel bisikletin sahibi oldum. Senin gibi candan arkadaşlarımın yanımda olmalarından , büyük mutluluk duyuyorum.
    Bizi de bu güzel Kron bisikletin sahibi yaptın. Çok sağol.

Ve nihayet 2. adam. Ercan'ım sağol. Bu bisikleti almamda ve kompenantlarını değiştirmemde en az Sönmez kadar uğraştın. Sanki kendine bisiklet alıyormuşcasına, koşturdun. Sana da çok teşekkür ederim.
    Senin Kron 4000 e bir bindirdin beni , bir daha Kron dan ayrılamadık. ne bisikletmiş bu .

Hepinize sevgi ve selamlarımla.
    Hoşçakalın.

18. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    ender abi merhaba
    kusura bakma yeni gördüm konuyu bisikletin hayırlı uğurlu olsun kron xc 1000 alacam dedin aldın hayallerin gerçek oldu sanırım bisikletlerin sayısıda maşallah artmış çok güzel bol pedallı ve mutlu günler diliyorum .-)

19. trinitrotoluen

trinitrotoluen Forum Demirbaşı

Seviye:
    Vayyy ilkokul 3. sınıf he ne anılar ne hatıralar vardır şimdi onda kimbilir baktıkça neler hatırlıyosundur ahh çekerek... :)

Bu arada xc 1000'de hayırlı olsun ender abi..

20. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    garajınız güzelmiş herbirinin ayrı tadı var kazasız sürüşler